Autor Tema: fusso problem  (Posjeta: 47250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cubo

  • Početnik
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
    • Email
fusso problem
« : Kolovoz 10, 2016, 05:19:29 poslijepodne »
Fusso coat dark, nanio sam predebelo iako sam više puta pročitao da ga treba jako tanko nanijeti.
Radio sam u hladu i lagano je sunce zalazilo, te nakon buffinga sve je ok izgledalo.
Međutim drugi na suncu vidio sam da sam pogriješio.
Auto je crne boje, bio poliran u 5. mjesecu prošle godine, nije baš nešto vožen i garažiran je, tako da mislim da nije do sad bio previše kontaminiran.

Trenutno nemogu pofotkat jer nema sunca pa ne mogu dobit pravi kut, ali pretpostavljam da ako je itko imao isti problem zna o čemu govorim. Dan nakon toga otišao sam na more tako da se auto i fusso na njemu prže na suncu dok ga ima.

Zanima me kako da ga sad skinem, čitam na stranim forumima da jednostavno nanesem jedan tanak sloj preko ovog sloja. Mada bi ja rađe da ga skinem.

Pitanje je sa čime? Neko sredstvo za dekontaminaciju, apc, dimer....ili mi ne gine neko poliranje?









Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #1 : Kolovoz 10, 2016, 07:51:25 poslijepodne »
Možeš probati sa novim slojem Fussa ili jednostavnije sa nekim quick detailerom kojim ćeš riješiti taj problem.

A za skidanje voska se mogu koristiti različiti APC-i u manjim omjerima, odnosno omjerima bližim koncentratu (npr omjer 1:2, 1:4,...)
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
fusso problem
« Odgovori #2 : Kolovoz 10, 2016, 11:17:26 poslijepodne »
"flekove" koji su mi ostali nakon fussa na crnom laku nisam uspio rijesiti ni novim tankim slojem fussa, ni quick detailerom.

Ja sam iz Mihovljana pa se javi ako hoces da se negdje u gradu nađemo i pogledamo fusso nered.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2016, 11:18:40 poslijepodne Neno330 »

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #3 : Kolovoz 11, 2016, 01:41:35 poslijepodne »
Operi auto par puta i nestat ce taj sloj

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #4 : Kolovoz 12, 2016, 08:24:19 poslijepodne »
Probaj glinom proč
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline pero_os

  • Početnik
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #5 : Kolovoz 12, 2016, 09:54:37 poslijepodne »
Ja sam imao problem da mi fleke dok je visoka temperatura vani i perem auto idu dolje teže nego bez voska. Otišao sam takvim autom na more i vratio se nazad i sve je po manjim temperaturama lako išlo dolje. Ono što je teže išlo, skinuo sam Nigrin sretstvom za čišćenje laka i to bez problema. Fleke su bile kao da su od crne kiše, auto je bijeli. Nije mi nimalo jasno što se točno događa. To je bilo samo na horizontalnim plohama i malo na vratima.

Napravio sam sve korake koje sam prije naveo u prošlim postovima, sve po p.s-u. Beading je vrh vrhova ali mi nisu tolike refleksije jer sam radio ručno.

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #6 : Kolovoz 12, 2016, 10:07:13 poslijepodne »

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #7 : Kolovoz 13, 2016, 09:31:07 poslijepodne »
Probaj glinom proč
????

u večini slucajeva clay bar makne vosak,i zato vecina nakon gliniranja ga opet nanosi..ja sam jedan sloj fussa skinul s plavom glinom.
i nije vise bilo beadinga..poslje sam nanesel na novo sloj.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 13, 2016, 09:31:49 poslijepodne Benjo///M »
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline adi1987

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #8 : Kolovoz 14, 2016, 01:02:44 poslijepodne »
Isti problem sam imao, na horizontalnim panelima m i ostaju sjene. Auto je detaljno pripremljeno, pripremu za nanosenje fusse sam izvrsio sa IPA 1:50.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk


Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #9 : Kolovoz 14, 2016, 01:30:33 poslijepodne »
Najbrži način za skidanje je agresivniji APC i pranje sa šamponom za uklanjanje voska te ponovna aplikacija ili kako je Damba rekao, skinut će se višak u narednim pranjima. Ako hoćete odmah, nema šta mehaničko uklanjanje ne može skinuti (u ovom slučaju glina).
Cubo, koliko sam shvatila nisi probao ovu metodu sa ponovnom aplikacijom nakon što si vidio fleke?

Koliko god da viška nanesete, to se skine sa mikrofibrom ako vidite što radite i napravite to u roku koji ovisi o temperaturi tijekom aplikacije. Čak će se ista stvar dogoditi i sa svijetlim samo što nećete vidjeti možda odmah. Greške ćete uočiti najčešće na horizontalnim površinama jer se tamo najlakše zezne količina prilikom aplikacije i to su površine koje najviše reflektiraju. Sve se vidi na njima, a i gledate ih iz najviše kutova bili toga svjesni ili ne.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #10 : Kolovoz 14, 2016, 09:09:31 poslijepodne »
Danas mi se vratio BMW E65..
Malo ogrebana desna strana ali ništa strašno, sve sređeno. Međutim, hauba na kojoj je Fusso, katastrofa. Poznaju se tragovi brisanja za poluditi (prošlo 3-4 tjdna od stavljanja).
Oprana sa CG wash n gloss, ali nije skinuo do kraja. Ponovo stavio fusso i odmah brisao - rezultat super, nema mrlja.
Stavljao sam na cca 40x40cm površinu i zatim brisao.

Međutim, desetak minuta kasnije, opet se pojavile mrlje. I to se događa samo na haubi, ostatak je sve OK. Hauba je plastična (ili nešto drugo, metalna nije jer mjerač ne očitava).
Fusso dark je u pitanju.
Sa light nikad nisam imao problema na crnim autima.

Nakon poliranja desnih vrata, stavio sam dark na njih i sve OK, nema nikakvih mrlja.

Htio sam ju prati sa dimerom i glinom i opet polirati ali gazda nije dao, ali poludio sam zbog te haube.

Fusso dark sam koristio na bijeloj i sve OK, nema mrlja nigdje.. A baš sam gledao na to..

Nije mi jasno zbog čega se to događa, jako loš trening za živce..
Petrolhead

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #11 : Kolovoz 15, 2016, 12:25:19 prijepodne »
Hauba je aluminijska, zbog toga ti ne očitava debljinu.

Offline cubo

  • Početnik
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #12 : Kolovoz 15, 2016, 08:41:54 prijepodne »
Hvala svima na pomoći. Fusso nisam nanio ponovo jer ga nemam sa sobom, jos sam na go tj na moru. Pretpostavljao sam da će otići dolje sa pranjem al me mučilo da se sad na suncu ne zapeče. U medjuvremenu oprao sam ga 2x na samoposluznoj bez četkanja i šampon je bio kratko gore, fleke se nešto smanjile al ne puno. U stvari šampon je klizio sa auta. Vezano za ovaj e65 i haubu na stranim forumima vidim da je to isto problem. Za haubu koriste izraz bonnet.

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #13 : Kolovoz 15, 2016, 10:14:36 prijepodne »
Po zvuku bi rekao da je plastika. Ne tvrdim, samo kažem.
Petrolhead

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #14 : Kolovoz 15, 2016, 12:03:01 poslijepodne »
Meni su na Imprezi hauba, krov i zadnja hauba od aluminija pa mi isto mjerač nije mogao očitati debljinu. Malo mi čudno da su napravili haubu od plastike :)