Autor Tema: Duboke ogrebotine-savjet  (Posjeta: 16551 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Duboke ogrebotine-savjet
« : Prosinac 02, 2014, 09:08:32 poslijepodne »
Trebao bih malu pomoć od iskusnih detailera i svih onih koji su se suočili s ovakvim problemom

Danas najboljem frendu oključarili cijelu desnu stranu. U pitanju je Honda accord iz 2008 godine, imam malo više lufta na desnom blatobranu i prednjim vratima pošto su farbani (kreće se oko 200-220 mikrona debljina laka), dok na zadnjim vratima frula cca 130-tak mikrona original boja.

E sad, jesam ja to danas upicanio malo neke dijelove, malo šmirglanje, pa malo zelenog čepa sa zelenim padom i ok je donekle ispalo, ali na nekim dijelovima je ipak preduboko i došlo je do filera totalno s ključem. E sad, iskustva nemam sa zapunjavanjem boje, pa bi volio da mi vi tu malo uskočite u pomoć.

Pitanja jesu:

1. Gdje kupiti boju i kakvu boju da uzmem, jer fkt se ne kužim u to, znam da imaju na vodenoj bazi i na nitro bazi?
2. Da li da uzmem i bezbojni lak i da ga nanesem preko baze?
3. Koliko bi otprilike bilo dosta da se sušne boja i da se može šmirglat prijelaz?

Ovo su mi malo informacije s kojima jednostavno nisam nikad bio u doticaju, pa me zanima kako i što.

Trenutačno slike nemam, ali našao sam nešto slično kako to izgleda i kako bi trebalo izgledati nakon korekcije

Prikaz kako izgleda



Prikaz kako bi izgledalo nakon korekcije




Slike sam uzeo sa jednog foruma gdje je dečko prikazao kako on to sredi.

Hvala svima unaprijed

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #1 : Prosinac 02, 2014, 09:19:13 poslijepodne »
koja boja? s perlom ili bez?

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #2 : Prosinac 02, 2014, 09:23:32 poslijepodne »
U knjizici pise crna s efektom. Al nema perle u sebi po mom oku.

Offline Slavuj

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #3 : Prosinac 02, 2014, 09:42:02 poslijepodne »
Najbolje ti je otići direktno u Hondu, ili da ti frend ode, i po broju šasije oni imaju točni kod boje. Može se kod njih kupiti ono malo pakovanje boje i bezbojnog, dođe u setu i s tim takve stvari radiš. U ovlaštenom bi taj mali set trebao koštati do 100 kuna, a može i do nekih boja i lakova koji miješaju boje.

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #4 : Prosinac 02, 2014, 10:09:48 poslijepodne »
Da, jedina je fora da je boja na autu iz 2008. godine ponesto i apšisala od atmosferijila, tako da tesko da ce po kodu biti ista nijansa boje...

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #5 : Prosinac 02, 2014, 10:49:19 poslijepodne »
Odmah ću uraditi korakciju laka cijelog automobila, tak da minimalizirat ću razliku u boji...

Offline brba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #6 : Prosinac 02, 2014, 11:50:55 poslijepodne »
Boja nitro baza , odi negdje sa uzorkom di se miješaju boje ovisno na kojem si dijeludijelu grada. .

Imas stara samoborska- centar autolakova , lucko - spektar boje  ,  dubrava - auto obad.... itd itd...
Deci boje cca 40kn

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #7 : Prosinac 03, 2014, 12:44:02 prijepodne »
Znaci nitro baza, to mi je bilo bitno, jer rekoh ne znam dal uzet na bazi vode ili nitra.

Da li mislite da li je 24h dovoljno nakon sto nanesem da pocnem brusiti?

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #8 : Prosinac 03, 2014, 09:50:21 prijepodne »
Svaka boja ima svoj kod isto kao i što svaki proizvođači auta koriste svoje oznake boja... Meni je u mercedesu bila 744 a sad u vw pola je  F8/C7V (vanjska boja/oznaka laka) i po tom kodu bi mi pitur kupovao boju i nikakve razlike nakon i prije se nije primjetila... Jedino što znam da je najmanja količina 100 ili 200 ml boje koju možeš kupiti, barem ovdje u Splitu :neznam

Offline brba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #9 : Prosinac 03, 2014, 10:13:08 prijepodne »
Znaci nitro baza, to mi je bilo bitno, jer rekoh ne znam dal uzet na bazi vode ili nitra.

Da li mislite da li je 24h dovoljno nakon sto nanesem da pocnem brusiti?
Ma ni tolko ne treba , ovisi ako mislis stavljat bezbojni

Ak samo stavis boju onak malo deblje , posusis sa fenom on se moze brusit nakon 10ak min...

Moja preporuka bi ti bila kupis boje , i u nju stavit par kapi laka i hertera , popikat kistom, pustit da se osusi  , pobrusit sa podloskom jasno i ispolirat :)

Laka i utvrđivača ti mogu ja dat da ne kupujes bzvz sve , zg trnje :)

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Duboke ogrebotine-savjet
« Odgovori #10 : Prosinac 04, 2014, 10:06:29 prijepodne »
Mala ispravka boja nije na nitro bazi (to je prastara tehnologija) znaci kupi namenski razredjivac za bazu ,prvo zapunis sa bazom pa posle bezbojni lak kolega Brba ce ti dati ostalo i pazi na omjer komponenti prilikom mesanja herter+lak .vidjao sam da za male korekcije direktno mesaju lak sa bazom ali nisam to nikada probao.
https://www.youtube.com/watch?v=v5QAjWbx03s&list=UUYsa8SOy3TkoxI5D17s1u-w