Autor Tema: Frescura Rapidet-E  (Posjeta: 15675 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jurke

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
Frescura Rapidet-E
« : Prosinac 08, 2014, 01:23:45 poslijepodne »
Pozdrav društvo, nadam se da nisam fulao podforum..

 Znači radi se o proizvodu frescura rapidet-e jeli ga itko ikada koristio, u kojim je omjerima mješao itd..Dali uopće može ovo razrijeđeno da se prska po laku automobila za uklanjanje kukaca i težih nečistoća..? Svaka informacija dobro dosla jer nikad nisam rukovao sa ovako jakim sredstvom pa nebi da napravim štetu, pa bih zamolio vas iskusnije da mi pomognete. http://www.frescurachem.com/general/01-Rapidet_scheda_tecnica_internet_REV1.pdf
Ovdje sam pročita onešto o mješanju al volio bih više znati iz prve ruke ako je netko koristio ovaj proizvod..

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #1 : Prosinac 08, 2014, 10:03:57 poslijepodne »
po podacima, jako slicno atas-ovom dimeru, a po boji i pakiranju... identicno?
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Jurke

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #2 : Prosinac 09, 2014, 02:48:06 poslijepodne »
Čini se da najviše sliči dimer-u, ovaj rapidet kao dimer ima alkalnu kiselinu čitam da nagriza plastiku, valjda što je dovoljno ne razrijede? I sad me zanima kako razrijediti npr. kao predpranje da prije našpricam auto da skine veću nečistoću koji omjer za to, koji omjer za felge,za gume, za prostor oko kotača, motor itd...
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2014, 02:50:40 poslijepodne Jurke »

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #3 : Prosinac 09, 2014, 03:47:16 poslijepodne »
Recimo kod dimera je na naljepnici oznaćeno koji omjeri se koriste za šta, za predpranje vozila dimer se koristi u omjeru od 1:70/100, npr. 100 ml dimera sa 7-10 litara vode... Ja ga koristim za predpranje u omjeru 1:70 a za pranje čeličnih felgi 1:40/50 :palacgore:

Offline Jurke

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #4 : Prosinac 10, 2014, 10:08:12 prijepodne »
Aha,piše i ovdje kako se mješa al za neke druge stvari npr. zidove, podove i tako. Vidit cu još u ostalim temama kako koriste dimer jer isti je sastav cini mi se oboje su dvokomponentni detrdženti sa alkalnom kiselinom, pa ću se po tome orjentirati valjda nece biti nekih neželjenih pojava.. :D

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #5 : Prosinac 10, 2014, 11:03:07 prijepodne »
Može jedino biti nepoželjnih pojava ako ga dugo ostaviš tj. da se osuši... meni se desilo na prošlom autu, prao sam donje dijelove vozila u omjeru 1:40 i osušio se jer je ljeto bilo i ostavio mi je bijele tragove koje sam jedva glinom skinuo :doh1

Offline Jurke

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #6 : Prosinac 10, 2014, 11:18:30 prijepodne »
A znam to da se ne smije osušiti, za sada ću sa većim omjerima porbavati dok ne vidim kako to sve ide :D i hvala na informacijama  :cuga

Offline zdravo

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 832
  • Spol: Muški
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #7 : Prosinac 13, 2014, 09:44:34 poslijepodne »
Nazovi u ponedjeljak ovaj broj

039832723 R&M autopraonica Ljubuski

Oni su uvoznik za Frescura proizvode u hercegovini.

Moj stari vec godinama koristi njigov proizvod za predpranje, mislim da se zove Formula1.
Treba paziti na omjer, mislim da on stavlja jednu casu od jogurta 250ml na prskalicu od 5L.
Ako se pretjera u omjeru zna nepopravljivo unistiti "krom" lajsne.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Offline Jurke

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #8 : Prosinac 22, 2014, 11:44:23 prijepodne »
@zdravo hvala na informacijama, kontaktirao sam ih preko mail-a i rekli su mi da je Rapidet E malo blaži od Rapideta (sliku što sam stavio je Rapidet i pdf dokument sto sam stavio je također od Rapideta), da je 15% jeftiniji od Rapideta. Za predpranje se koristi u omjeru 1:20-60, a za pranje fegi od 1:10-20. I imao sam jedan stari "krom" znak pa sam probao na njemu u omjeru 1:10 i na jednom mjestu se podigao "krom"..

Offline zdravo

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 832
  • Spol: Muški
Odg: Frescura Rapidet-E
« Odgovori #9 : Prosinac 22, 2014, 12:10:05 poslijepodne »
Zato smo tu ;)

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk