Autor Tema: APC  (Posjeta: 43287 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slavuj

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #15 : Prosinac 24, 2012, 12:08:47 prijepodne »
Mene zanima kako se ispire taj APC sa djela na koji se nanosi...za siceve, tepihe i kokpit mi je jasno, sa vlažno krpom ili četkom...a kako sa škara od vrata, i ostalih djelove tipa... http://i1216.photobucket.com/albums/dd367/preludebb9/IMG_2336.jpg  (nadam se da se loodi ne ljuti što sma se poslužio njegovom slikom...) dali samo hyper dressing ili all season, ili koji već imate...ili prije ide ispiranje vodom pa onda neki dressing ili možda silikonski sprey da se to sve lijepo zaštiti???

Mene bi ovo isto zanimalo ako netko zna odgovor.

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #16 : Prosinac 24, 2012, 12:24:49 prijepodne »
naravno da se treba isprati vodom. najbolje je sa miniwashem. sa crijevom i pistoljem previse vode leti uokolo. i onda to obrisete ili ispusete kompresorom, svejedno.

za lakirane dijelove je quick wax po meni najbolji, a gumene dijelove bilo kojim dressingom za plastiku i gumu.

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: APC
« Odgovori #17 : Prosinac 24, 2012, 09:28:52 prijepodne »
A dal je dovoljno sa onom sprayerom (bocuce u kojima su sretstva za stakla i takve stvari) ? Jel minivash nemam a ovo bi kao sto kazes previse spricalo naokolo...

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #18 : Prosinac 24, 2012, 10:57:39 prijepodne »
Ne sprica nista okolo, ja redovno te stvari radim sa crijevom na kojem je pistolj, na pistolju je okidac i koliko se stisne toliko je mlaz jak, lagano se ispere i amen, sve okolo je suho.

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #19 : Prosinac 24, 2012, 10:59:46 prijepodne »
za lakirane dijelove je quick wax po meni najbolji, a gumene dijelove bilo kojim dressingom za plastiku i gumu.

Solvent based proizvodi za PLASTIKU vrlo lako isusuju gumene brtve i slicne stvari te se za njih preporucuju proizvodi bas za tu namjenu, vecinom su na bazi vode.

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #20 : Prosinac 24, 2012, 01:34:20 poslijepodne »
dobro je znati. dressing za gumene dijelove ima i od sonaxa ako se ne varam.

Ne sprica nista okolo, ja redovno te stvari radim sa crijevom na kojem je pistolj, na pistolju je okidac i koliko se stisne toliko je mlaz jak, lagano se ispere i amen, sve okolo je suho.

znam kako pistolj na crijevu funkcionira, bez brige. ali meni jednostavno tako ne odgovara. miniwashem mi je puno bolje. a i kad vec perem auto miniwash je tako i tako tu.
« Zadnja izmjena: Prosinac 24, 2012, 01:35:16 poslijepodne veki »

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: APC
« Odgovori #21 : Prosinac 24, 2012, 02:10:11 poslijepodne »

Solvent based proizvodi za PLASTIKU vrlo lako isusuju gumene brtve i slicne stvari te se za njih preporucuju proizvodi bas za tu namjenu, vecinom su na bazi vode.

dobro je znati :)  :thnx

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #22 : Veljača 24, 2013, 05:08:01 poslijepodne »
imam APC+ od Megsa, mogu li i u kojem omjeru ga koristit nakon pasti kao pripremu za vosak ? vidim sljedeci tjedan neke temp. u plusu pa mislim da bi mogao krenut u garazi radit  :polirka

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: APC
« Odgovori #23 : Veljača 24, 2013, 06:10:38 poslijepodne »
1:15, cak 1:20

al to nije bas nesto kao priprema za vosak.
mislim, sigurno puno bolje nego nis, al probaj oprat cijeli auto s njim a samo jednu stranu proc poslije s izopropilom ili  antisilikonom pa gledaj s vremenom kako se vosak ponasa s jedne spram druge strane.

znaci apc "pranje", pa "ciscenje" tj prewax cleaner, alkohol ili stagod, pa vosak.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #24 : Veljača 24, 2013, 08:23:50 poslijepodne »
alkohol o kojem pricate, jel to cisti medicinski alkohol, ako je nije mi problem do njega doc, mama mi je med. sestra pa ce mi donest, i u kojem omjeru s vodom da ga razrijedim kao prewax cleaner ?

Offline veki

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #25 : Veljača 24, 2013, 08:45:37 poslijepodne »
ne taj. rijec je o izopropilnom alkoholu.

Offline Ivan_Gs

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: APC
« Odgovori #26 : Veljača 24, 2013, 09:21:29 poslijepodne »
proc cu sutra malo po autodijelovima, mozda di nađem antisilikon pa cu s tim odradit prije voska. Btw. danas sam probao APC + 1:12 po kuci sto su klinci zaprljali trosjed sa sokovima, kemijskom i sl. zena oduševljena, odmah sam jos napravio u 2 druge bočice 1:10 i 1:20 pa nek pere sto treba, a i uzela mi nxt glass cleaner, niti jedan ovaj iz trg. centara nbe cisti tako lako i brzo  :clap2

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
APC
« Odgovori #27 : Rujan 09, 2013, 09:06:57 poslijepodne »
Dali je netko koristio ili ima kakva iskustva s Amway LOC multi purpose cleanerom u auto detailingu?

http://www.amway.com/Shop/Product/Product.aspx/L-O-C-Multi-Purpose-Cleaner?itemno=107876

Offline Raizo

  • Početnik
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
  • Hold My Own
    • Email
Odg: APC
« Odgovori #28 : Kolovoz 15, 2015, 10:36:36 poslijepodne »
Zanima me zapravo primjena samog APC-a prilikom vanjskog pranja vozila - kada i kroz koje procedure?
Stanujem u zgradi tako da mi je jedina opcija samoposlužna praonica, znači jedno sa nekakvom prskalicom mogu primijeniti APC na auto, omjer koliko čitam ide oko 1:20 za vanjsko pranje, no zanima me kada se točno stavlja gore na lak - da li u kombinaciji sa šamponom pa na rukavicu za pranje i trljaj ili ipak ide samostalno gore da odstoji neko vrijeme na autu prije samog pranja i ispiranja?

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: APC
« Odgovori #29 : Kolovoz 15, 2015, 11:47:29 poslijepodne »
Ja apc znam koristiti u slucaju recimo dok su mi pragovi i najnizi dijelovi auta brutalno prljavi-koristim ga kao neka vrsta pre-washa. Koristim omjer surfex hd u omjeru 1:10, ali treba paziti na omjer da ne skine postojecu zastitu ako postoji na laku. Koristim i omjer 1:50 kod pranja kistom za npr.okvire prozora, ambleme na autu, oko kvaka, farova, onih lajsni na krovu ili na vratima i sl......