Autor Tema: Malo sam se igrao  (Posjeta: 79574 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #30 : Kolovoz 10, 2012, 10:10:34 poslijepodne »
kupi si na elitecarcare njihov, skoro je isti kao 3m a kosta cca 160kn

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #31 : Kolovoz 11, 2012, 01:28:27 prijepodne »
Uzecu fareclin ovakav, jer nisam nikad nista narucivao preko, ne znam kako to ide a i ne bih da se bakcem sa time

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #32 : Kolovoz 11, 2012, 11:01:34 prijepodne »
taj bi trebao biti jako dobar, nek se javi DR.KUKO, on radi s fareclom ponekad pa nek napise jos koju o tom bp-u
vidjet ces kako ce poliranje krenuti puno lakse

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #33 : Kolovoz 11, 2012, 07:15:00 poslijepodne »
 :dobro

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #34 : Kolovoz 11, 2012, 11:49:24 poslijepodne »
Ja koristim Mirka bp-ove i sam veoma zadovoljan,kukam za 3M-ov ali kod nas se ne moze nit narucit  :-\  ,preporuka za drugi osim Mirka a da je dobar kao 3M?cisto kako bih probao kako ce mi radit drugi bp,ali zelja mi je 3M,blago vama sto imate sve na ruku i + opciju da narucujete preko net  :doh1 ,kako se samo ja mucim sa sredstvima  :P

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #35 : Kolovoz 12, 2012, 12:23:03 prijepodne »
@ MISLAVTO, drug samo sam nasao slike tvog bp-a. Ali ne nadjoh kako si ga napravio? :-)

Offline MTR

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #36 : Kolovoz 31, 2012, 09:04:53 poslijepodne »
Brate ko ti je rekao da se sa FC koristi voda ? to se nikako ne radi tako , nekad se moglo ali samo malo dok je pad nov u kombinaciji sa 3M pastom koja ima bijeli cep .
Znaci FC i voda = NIKAKO

nanesi paste po rubu spuzve ( napravi puni krug ) i onda prstom utrljaj pastu u spuzvu ali lagano, stavi jos malo , napravi kao X na spuzvi i pici .

1 KG FC-a ti treba biti za minimalno 6 auta ako je ispravno koristis
1 KG Extrafine ( zuti cep ) ti treba biti za minimalno 12-15 auta
1 KG Ultrafine SE ti treba biti za minimalno 20 auta

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #37 : Kolovoz 31, 2012, 10:03:25 poslijepodne »
MTR drago mi je da si se ukljucio u raspravu i pomazes mi.

Najveci problem je sto se FC+ brzo susi.

Bukvalno posle 3-eg prelaza polirka pocinje jako jako da skace i uvija se, ostaju sasuseni tragovi i tako dalje pravim haos.
Extra finu nisam probao, ali iskustva drugih govore da je isto suva.
Ultra fina mi je ekstra, lepo klizi i super sam zadovoljan.

Zasto se gruba vise trosi? To jest ne razumem razliku u potrosnji. Ja kapiram da treba da stavljam isto bilo koje paste, ako mozes da pojasnis bicu zahvalan.

PS. Ova rec prelaz ne vazi za Loodog  :2funny,jer je verovatno postao alergican na tu rec kad je ja napisem. Ovih dana covek se ubio pojasnjavajuci meni pojam prelaz. Zbunio sam se i zatrokirao, nekako smo uspeli da mi uteramo u glavu sta je to. Mada i sad sam zbunjen i kao pogresno nastelanovan :scottwax1
« Zadnja izmjena: Kolovoz 31, 2012, 10:04:46 poslijepodne WEST 014 »

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #38 : Kolovoz 31, 2012, 11:36:24 poslijepodne »
ahahha, ne brini za loodog, zato je tu. :p

nego, ja vodom nisam probao al fc+ spricam s megsovim ultimate QD-om i stvar funkcionira bez problema.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline MTR

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #39 : Rujan 01, 2012, 06:10:03 poslijepodne »
fora je u tome sto granule koje i rade posao ( u FC+) imaju kratak vijek trajanja , razbijas ih brzinom vrtnje i temperaturom koja se stvara izmedju laka , paste i spuzve , u osnovi sto toplije vani to pasta krace traje , optimala je izmedju 18-23 stepena .

A to sto ti masina skace po laku je zato sto ti spuzva nije dobro prajmovana ili se trudis da drzis spuzvu u totalnoj ravnini sa povrsinom , slobodno malo "tiltuj" znaci nagni je ali blago ne puno.

extrafina nije suha vec ima poseban dodatak koji ti dopusta da duze radis zbog toga sto je predvidjena za rad na keramickim ( nano ) lakovima , i upravo zbog te emulzije se i manje trosi , ja stavim jednu liniju od 10-ak cm na vrata srednje velicine i to mi je dovoljno ( mozda jos malo dodam ) da zavrsim .
 
moram ja napraviti par videa bgm'

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #40 : Rujan 01, 2012, 06:29:45 poslijepodne »
mozes li napisati zasto fc+ i voda ne idu skupa?

Offline MTR

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #41 : Rujan 01, 2012, 07:13:47 poslijepodne »
mozes li napisati zasto fc+ i voda ne idu skupa?

vidi , ni ja na treninzima ne dobijem potpune informacije , uglavnom stara gruba pasta ( bijeli cep ) je mogla ici sa vodom ali FC+ nikako zbog nekog dodatka koji se pravi u Japanu ( ako se sjecate prosle godine je bio veliki nedostatak FC-a u vrijeme cunamija ) , jer ako se doda voda onda se granule vezu u vece cjeline koje ne rade apsolutno nista osim sto zastopavaju spuzvu , u biti FC+ ti je kao vodobrusni 2500 , takav "cut rate" ima

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #42 : Rujan 01, 2012, 07:27:42 poslijepodne »
htio sam te to pitati jer si spominjao abrazive.
ja s fc+ uvijek koristim vodu ili qd kod agresivnog compounda, ali ne govorimo o natapanju spuzve vodom nego jedan špric, isto i s qd-om
to napravim zato sto voda uspori grijanje abraziva i njihovo raspadanje i tako pasta radi agresivnije dulje vremena i usporava raspadanje abraziva. takoder sprijecava pregrijavanje povrsine. pogledaj moju temu gdje sam radio korekciju na citroen berlingu.
kod agresivnog rada, ako se uz fc+ ne stavi nesto sto ce ublaziti prebrzo raspadanje abraziva, dogodi se da fc+ napravi ogrebotine s kojima extra fine ima problema, kolega loodi je bio pricao o tome u vise navrata. dakle, abrazivi se raspadnu u prekratkom vremenu i pasta ne moze napraviti dovoljno dobar refine da pripremi povrsinu za extra fine
ali, svaki put kad se radi tako agresivno, uvijek treba dodati kap ultrafine tako da fc+ ne ostavi velike ogrebotine za sobom.
to je po UK vrlo cesta strategija kod agresivnog compoundinga i ja u njoj nisam nasao zamjerku

koristis li ikad ultrafinu uz fc+ kao lubrikant i imas li ikada problema da extra fine ne moze rijesiti ostatke od fc+?

i jos jedno pitanje, kakva je po tebi razlika izmedu extra fine i extra fine plus? meni se nova pasta pokazala boljom. ima nesto dulje vrijeme rada, ali cini mi se da finisira malo bolje od extra fine. meni uz nju dosad nije bila potrebna ultrafina

kako kazes da je fc+ kao vodobrusni 2500 ako se trizact compound kaze da je kao vodobrusni 3000?

Offline MTR

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #43 : Rujan 01, 2012, 08:16:24 poslijepodne »
ok je ovo sta si napisao , ja sam otisao na to da stalno stavljate vodu , da ispravno je prajmovati spuzvu upravo zbog sporijeg raspadanja abraziva i da naravno da extrafina ima probleme u uklanjanju riseva koji ostaju nakon FC+ .

u osnovi auta koja meni dolaze i ono sa cime se ja susrecem po lakirnicama zahtjevaju skroz drugaciji pristup jer 99 % auta koja ja radim zahtjevaju pripremu brusenjem na suho ili mokro ( 1200/1500/2000/3000 u raznim kombinacijama ) tako da se tada risevi skoro i ne primjete ako ih ima ili ih nema nikako

nekad idem ( dosta cesto ) fc+ i odmah iza nje ultrafina SE , a nekad mi je Extrafina i pocetak i kraj , Trizact Compound ja ne koristim nikako , a to sto se kaze da je kao 3000 to ti je nako' narodski , jer npr . trizact P3000 na slajferici ima granulaciju 5000-6000 ( zavisno od masine )

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #44 : Rujan 01, 2012, 08:35:37 poslijepodne »
mislim da se nismo skuzili bas..
mislio sam dok radis fc+ stavljas li ikada kap ultrafine uz nju?