Autor Tema: Malo sam se igrao  (Posjeta: 82975 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Malo sam se igrao
« : Lipanj 25, 2012, 11:09:21 poslijepodne »
Mrzi me da idem po otpadima da vijam haube da bih se ucio,i odlucim da krenem da se ucim na svom audiju a3 iz 2001 godine.
Ne dade mi djavo mira...
Danas uzmem 3m zeleni i tamno plavi cep po 150 grama i brze kuci da se proba. Zabatalio sam sonax, loodi me oducio od toga. Dosao kuci i evo prvog pokusaja, samo sam krilo oprao da bi probao malo da  :polirka.

Stavim paste malo vise, pokvasim malo sa vodom pad i krenem, polirka skace kao luda, ocas posla mi napravi gadne riseve po tom delu, mene obli 'ladan znoj, sta da radim, uzmem opet paste i napravim tuda jedno 10 prelaza pritisnem malo vise da ne skace, pa jos malo paste pa opet 5-6 prelaza, pa opet pasta pa 4-5 prelaza, za obrtaje ne znam koji su, na ovoj masini je to nemoguce otkriti jer je na kecu i dvojci mrtva ja sam radio 3-4.. Elem skinem ti ja te riseve, a i gadne ogrebotine dosta umanjim, jedva se vide, nisam nista smirglao.
Polirka dosta iz pocetka je skakala po autu, a posle sam to nekako obuzdao, samo mi nekako gadno bezi, bas se mucim da bih je savladao. To je mislim zato sto ne stoji sundjer dobro na bplate-u. Mada mozda i gresim.
Evo slika sta sam uradio, dosta sam spicio paste na ovom delu, a i zaprasila je pola auta, kvasio sam non stop pad, jer se brzo osusi i davi se, oseti se pod rukom.  Inace jedan lakirer mi je rekao da je bas ovo krilo farbano, ako nesto znaci.








Evo videa kako sam radio, vidi se da mi masina bezi i moje totalno neiskustvo.. Ovo je snimak na kraju, samo da vidite moju tehniku.
Drugi video sam snimio da vidite kako masina radi u prazno, da mi neko kaze da li radi normalo, da li ne baca ovaj backing plate i da li smeta poliranju to sto ne mogu da nacentriram sundjer 100% kako treba? Takodje napominjem da necu raditi da vecim brzinama od 4ke, bar neko vreme dok se malo ne obucim.
Izvinjavam se na ovakvim pocetnickim pitanjima ali nemam druge. Isto sam ovako preko neta skapirao kako raditi hemijsko i odradio ga full. :-)



« Zadnja izmjena: Lipanj 25, 2012, 11:20:48 poslijepodne WEST 014 »

Offline ŠPENAC

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • quick detailer
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #1 : Lipanj 25, 2012, 11:36:34 poslijepodne »
Frende,ne mlati tolko masinom,poletices!
Stavi si obavezno rucku na masinu kojom mozes vrsit potisak na lak,a i nece ti bjezat vise!
Ne vlazi stalno,ne prcas staru babu,samo kad pocinjes i spuzva bude dosta suha,poslije je pasta dovoljna
Zastiti sve crne neobojane plastike i gumene dijelove jer ce ti pobijelit,pogotovo od 3M-a,ocistit gotovo nemoguce.
Spuzva ti je relativno u centru,a skace ti jer stalno bacas vodu po njoj,stavi bolje vise paste,inace svaka masina skace,kao sto rekoh bez rucke je neces smirit.
Eto malo kroz humor bez ljutnje,naucices :dobro
PARE NISU PROBLEM-PARA NEMA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #2 : Lipanj 26, 2012, 04:33:29 poslijepodne »
Frende,ne mlati tolko masinom,poletices!
Ne vlazi stalno,ne prcas staru babu
:2funny :2funny

Zastiti sve crne neobojane plastike i gumene dijelove jer ce ti pobijelit,pogotovo od 3M-a,ocistit gotovo nemoguce.
[/quote]
Skinulo se vrlo lako sve mekom mikrofiber krpom.

Brine me samo to da masina ne skace od loseg backing platea i loseg sundjera, i da nesto ne ukenjam. Inace ovaj oranz sundjer nije tvrd kao beli no name, ili zeleni 3m, pa da zato nisam napravio haos.

Za vikend cu da operem dobro auto, i da probam opet lagano.
« Zadnja izmjena: Lipanj 26, 2012, 04:36:04 poslijepodne WEST 014 »

Offline rango1971

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #3 : Lipanj 26, 2012, 04:48:13 poslijepodne »
video prikazuje da si polirao samo jedno te isto mjesto
sa ljeve na desno
prednji desni blatobran
s tim da nisi skroz odpočetka krenuo, ispada da si polirao samo sredinu
ok ako ideš s ljeve na desno krečeš od početka do krahja blatobrana ili do pola
onda spustiš mašinu za pola dužine spužve i opet ljevo desno do kraja ili pola kako si odredio
kad dođeš do kraja onda ideš gore - dole poliranje
i opet pomičeš mašinu za pola spužve
neznam kako da ti još to objasnim
vidi nisam ni ja neki teški profić
probaču ja snimiti video

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #4 : Lipanj 30, 2012, 10:06:33 poslijepodne »
Danas sam odradio ceo auto, za prvi put sam zadovoljan.  Uklonio sam neke ogrebotine, neke dublje nisam, ali ne smem jos da se zezam sa smirglanjem. Ovo sto sam smirglao sa 3m smirglom 2000, fc+ je skinuo bez problema. Vidim da je ostalo jos dosta swirlova, ali je verovatno razlog mekan sundjer(namerno sam  uzeo za pocetak da ne bih napravio haos).
Najveci problem mi je bio skakanje polirke na oblinama auta, na ravnom klizi lepo, ali gde je oblina skakala je poprilicno i verovatno tako proizvela jos swirlova.
Drugi problem mi je to, sto se par puta osetio neki miris, kao paljevine, a nisam nigde lak spalio. Ne znam da li je od polirke, paste ili laka. To mi se mislim desavalo  kad ne prsnem sundjer sa vodom. Nekako mi bolje ide fc+ kad malo nakvasim sundjer i dodam malo antihologram paste. Sa antihologram pastom nije bilo potrebe za vodom, klizi po laku da je milina raditi sa njom. Bas me odusevila..

Offline torrito

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #5 : Srpanj 01, 2012, 09:58:09 prijepodne »
 :postpics

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #6 : Srpanj 01, 2012, 10:53:28 prijepodne »
 :dobro sad cu slikati.

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #7 : Srpanj 01, 2012, 08:07:31 poslijepodne »











Posle dva sloja K2 voska










Posto sam branike farbao skoro, mislio sam da ih ne poliram, ali onda vidim na zadnjem dosta novih ogrebotina i to resim sa fc+, dok sam prednji presao samo sa ultrafinom. takodje sam i farove ispolirao koji su bili u ocajnom stanju, nisu uradjeni vrhunski, ali za prvi put zadovoljan.



Offline zdravo

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 832
  • Spol: Muški
Re: Malo sam se igrao
« Odgovori #8 : Srpanj 01, 2012, 08:58:26 poslijepodne »
Lijep autic, dobro mu stoji ovaj karbin na krovu

Offline deni2

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • ...passion for perfection...
    • www.dls.com.hr
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #9 : Srpanj 01, 2012, 10:22:05 poslijepodne »
Odlično za prvi put,  :dobro.
www.dls.com.hr - Auto detailing proizvodi za profesionalce i entuzijaste

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #10 : Srpanj 01, 2012, 10:56:38 poslijepodne »
Ne znam samo zasto ultrafina nije skinula holograme, mislio sam da ona to radi laganica, ali ostali su. Sreca da se na sivoj to i ne primecuje..

Offline deni2

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1312
  • Spol: Muški
  • ...passion for perfection...
    • www.dls.com.hr
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #11 : Srpanj 02, 2012, 10:19:35 prijepodne »
Tu ti ne mogu dati smisleni odgovor jer sam jedan od rijetkih koji ne koristi 3M politure. Uglavnom ukoliko "finija" pasta ne pomaže ide se na verziju sa jačim cut-om, pa finiširati sa pastom za finiš ili pokušati upotijebiti tu istu pastu sa malo grubljim padom, pa onda prijeći sa padom za finiš. Više je kombinacija, pa uz malo truda sigurno možeš pronaći onu koja najbolje odgovara laku na tvom automobilu.
www.dls.com.hr - Auto detailing proizvodi za profesionalce i entuzijaste

Offline torrito

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #12 : Srpanj 02, 2012, 07:38:18 poslijepodne »
Samo se ti igraj dalje ide to tebi solidno dobro.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #13 : Srpanj 03, 2012, 03:14:59 prijepodne »
Ne znam samo zasto ultrafina nije skinula holograme, mislio sam da ona to radi laganica, ali ostali su. Sreca da se na sivoj to i ne primecuje..
imaš dosta tema o poliranju ovdje prouči ih, uglavnom obrati pozornost na brzinu prelaza, pritisak i obrtaje, vidio sam na prvom klipiću kako letiš po blatobranu,(špenac ti je to slikovito pojasnio) prouči zenith metodu, uglavnom, ne smije ih biti nakon ultra fine,
svaki lak, bilo koja pasta i najveći amater će nakon poliranja postići određeni sjaj,
sve ovisi što te i u kojoj mjeri zadovoljava
Frende,ne mlati tolko masinom,poletices!
Ne vlazi stalno,ne prcas staru babu
:2funny :2funny

Zastiti sve crne neobojane plastike i gumene dijelove jer ce ti pobijelit,pogotovo od 3M-a,ocistit gotovo nemoguce.
Skinulo se vrlo lako sve mekom mikrofiber krpom.

Brine me samo to da masina ne skace od loseg backing platea i loseg sundjera, i da nesto ne ukenjam. Inace ovaj oranz sundjer nije tvrd kao beli no name, ili zeleni 3m, pa da zato nisam napravio haos.

Za vikend cu da operem dobro auto, i da probam opet lagano.
[/quote]
skinuo si krpom kapljice koje su pošpricale, kad naletis spužvom na keder zaboravi da češ skinuti uvijek ce ostati bijeli tragovi
što više močiš vodom to imaš slabiji cut, osobno ne koristim ništa, ali poslije svakog panela četkica za nokte i mašinu u 1. i počistim spužvu
na novi panel razmažem pastu i polako dižem obrtaje iz prelaza u prelaz s tim da paziš na pritissak i nema skakanja mašine po laku

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #14 : Srpanj 03, 2012, 09:09:40 prijepodne »
Naravno da uvek moze bolje i da nisam skroz zadovoljan. Sreca da je auto siv i da ima tvrd lak.

 Imam u planu da kupim bolji backing plate (farecla g6 rapid) i da sledeci put radim sa sve 3 paste od 3M.

Tacno za pastu,ostali su mi targovi paste po karbonu i ne mogu da se skinu. Ne znam sta tu da radim da to maknem.

Voleo bih da proucim zenith tehniku samo mi je problem sto ne znam engleski dovoljno dobro da bih sve to skapirao.

Takodje su mi problem obrtaji, kao sto sam rekao moja masina radi normalno tek od 3 brzine. prva i druga su mrtve.

I ja sam cistio sundjer cetkicom, zasiti se pastom koja se stvrdne i mozda je to razlog sto je nesto lose mirisalo tokom rada.