Autor Tema: Malo sam se igrao  (Posjeta: 84871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline torrito

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #60 : Studeni 13, 2012, 06:00:23 poslijepodne »
Post obrisan.

Offline rele

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
    • Pro Shine
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #61 : Studeni 13, 2012, 07:26:58 poslijepodne »
A sa cime fotkas,probaj pod malo ostrijim uglom prema svetlu i jos zumiraj ili se priblizi pa okini u makro modu.
Imas i p.p

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #62 : Studeni 13, 2012, 07:42:03 poslijepodne »
Fotkam sa nekim Fuji 16mp.. Probacu ovih dana da malo vezbam i slikanje. Inace sam danas imao priliku da radim sa makitom od druga, znaci nebo i zemlja makita i moja iskra.Prvo cini mi se da makita na 1ici radi kao moja na 3ci. Ima meki start, i laksa je. Moram skupiti pare za istu..

Offline zdravo

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 832
  • Spol: Muški
Re: Malo sam se igrao
« Odgovori #63 : Studeni 13, 2012, 08:25:24 poslijepodne »
Eeee, zato sam ja rjesio onu moju iz OBI-a.
Ovaj sto ju je kupio se bas iznenadio kad je vidio skoro novu masinu sa svom opremom u originalnom kuferu.
Al mozda covjek nije probao nesto profi.
Ja sam s ovom mojom Perles prezadovoljan ;)

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #64 : Studeni 13, 2012, 11:15:13 poslijepodne »
Da imam pare i ja bih se rado resio ove moje, ali za sada radim sa njom. :polirka2

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #65 : Studeni 14, 2012, 03:40:03 poslijepodne »
cijena 3m polirke u lokalnoj trgovini boja i lakova pala na situ cijenu 9227-ice.
mozda i kod tebe nadjes sta takvoga... (probao sam ju, priznajem: bolja je od makite u bilo kojem pogledu)

nego... tebi na slikama problem predstavlja samo fokus. tj fokusira ti automatski na svjetlo pa se onda ne vide ostecenja posto su slabijeg intenziteta nego izvor svjetla. vjerujem da po danu na suncu uspijes slikati sve defekte u laku.


nisi probao vunom jos?
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #66 : Studeni 14, 2012, 04:34:32 poslijepodne »
Nisam jos nabavio vunu. Igracu se ovih dana malo sa aparatom pa cu valjda nauciti da slikam dobro.

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #67 : Studeni 14, 2012, 11:25:42 poslijepodne »
Narucena Scholl vuna, cekamo da stigne pa krecemo u akciju :polirka2

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #68 : Prosinac 02, 2012, 12:33:13 prijepodne »
Vuna nikako da stigne, cekam nju i s17+. Danas se malo igrao na Korsi od matoraca. Lak unisten totalno, strava i uzas. Pere se jednom u mesec dana, u najboljem slucaju rade cetke, u najgorem se nekom prljavom sundjercinom drlja uz Fairy (Charlie)

Nisam imao glinu a bilo bi posla za nju svakako, ovako samo oprana hauba i malo se sljkalo. s3 gold definitivno nema cut kao FC+, ali fino skida svirlove, i ne ostavlja holograme. Takodje mi je dao lepu povrsinu sa farecla sundjerom za finis.

Evo malo pre








Posle jednog seta(40 sekundi pritisak i 40 bez)










drugi test vodena 1500-2000-2500







Opet su mi ostale neke ogrebotine, jednostavno ili su mnogo duboke ili je pasta slaba. Koristim farecla total orange pad, koji je iste tvrdoce kao 3m zeleni. Probao sam Fareclu g10, mnogo je slaba, nema efekta na ovom laku. Ali je zato Farecla glaze odlican, jako dobar sjaj daje i popunjava dosta. To nisam slikao jer sam zurio.

Mnogo je lakse pratiti rad na ovako tamnoj boji, i holograme nisam pravio, verovatno sam poboljsao tehniku rada. Mislim da bi idealno bilo FC+ na vuni, Scholl na orange padu, pa na crnom. Ili mozda gresim, ko zna :-)

Nego mi se opet desilo da prasi pasta, spricnem malo vode, ne trpam mnogo paste ali prasi. Eto to ukratko, ako ima neko neki savet ili ideju, kritiku nek pise. Pozz

Offline rele

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
    • Pro Shine
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #69 : Prosinac 02, 2012, 12:07:14 poslijepodne »
 :clap2 :clap2
Moras da eksperimentises pa ces naci koja ti tehnika najbolje radi i sa kojom kombinacijim paste i pada.
Ovo deluje dosta dobro i mislim da je to mozda i neki maksimum za S3 bez smirglanja sto moze da izvuce.
A kako pripremis pad pre poliranja,nesto naprskas ili sa pastom? mislim da svaka pasta mora prasiti manje ili vise tako da to je po meni neminovno.
I naravno jos malo da treniras i fotkanje :dobro


Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #70 : Prosinac 02, 2012, 12:18:51 poslijepodne »
Koji si pad koristio. Ja isto imam corsu c doduše akril nije metalik. S3 gold i scholl orange pad je sve rešio u par pelaza. Svi swirlovi su otišli dole kao i ogrebotine. Drugu ruku sam prelazio sa s3 gold blue scholl pad bez pritiska za finiš.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #71 : Prosinac 02, 2012, 12:51:37 poslijepodne »
jesi probao npr sporije prolazit s manje pritiska i sl?

probaj takve kombinacije, ne reagiraju sve paste isto... i tvoja  ruka ima veze isto ko i polirka koju koristis, i vlaga u zraku i temp koja je sada jako niska za poliranja i sve to....

kad se poklope sve te varijable, vjerujem da ce ta gold skinut sve iz prve svaki put.
samo je zeznuto prokuzit ju, ko svaku drugu pastu.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #72 : Prosinac 02, 2012, 01:21:31 poslijepodne »
Ajde redom da odgovorim

@Rele koristio sam vodu na pocetku, jako malo.

@Slobodank koristio sam Farecla total orange compounding pad.

Kazes isao si sa orange pa sa plavim, zar nije plavi tvrdji po scholl-u?
http://www.schollconcepts-store.eu/pads

@ Loodi radio sam po tehnici koju mi je savetovao Russel Reflectology, on radi sa tim pastama. Rekao mi je da je caka u tom pritisku prvih 40 sekundi, i da ako u tome zeznem gubim vreme sa pastom. Takodje je rekao da nema potrebe raditi duze od 90 sekundi, Zenit sa Scholl pastama ne funkcionise bas nesto. Probao sam crni sundjer farekla  s3, moram da kazem da me to odusevilo, skida svirlove i daje neki odlican sjaj wet look. :-)

Desavalo mi se jos nesto sto sam zaboravio da napisem, kada razmazem pastu na niskim obrtajima, sundjer izbaci na jedno mesto mnogo paste i ona tu zapece i smeta. Da li to znaci da stavljam suvise paste?
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2012, 01:27:55 poslijepodne WEST 014 »

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #73 : Prosinac 02, 2012, 02:36:27 poslijepodne »
ili da stavis previse ili da nisi dobro napravio priming.
probaj ju prstom razmazati malo po spuzvi, vjerovatno ces taj problem eliminirati.


jbga i ja sam u pocetku mislio da koji je qrc s tim 3m-ovim pastama, sta se moraju planeti poravnati da profunkcionira.. jednom kad sam kuzio kako je lako, tj jednom kad sam sasvim slucajno dobio ruku za to (malo) je bilo smijesno.
ide bez beda.

a ovo da scholl ne radi na zenithu nije cudo. rijetko koje paste danas i funkcioniraju tako. 3m radim tako sve, al megs tako uopce ne sljaka npr. njega moras odmah zvrtit i zagrijat kako treba jer inace nece skinut skoro nis.
tako i ove koje ti probavas imaju neku caku, samo ju treba uhvatit. ako je to bolji priming, jaci/manji pritisak, brza vrtnja, brzi prijlazi... ko zna..
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #74 : Prosinac 02, 2012, 03:13:55 poslijepodne »
Malo po malo se napreduje, problem su tvrdi lakovi unisteni prilicno, pa nije lako to  popraviti.