Autor Tema: detailing start vodic  (Posjeta: 127797 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #30 : Rujan 15, 2012, 11:32:53 prijepodne »
pusti ti te prijelaze u klinac....

uzmi polirku, stavi na manju brzinu i radi bez pritiska dok ne vidis koliko dugo moras proc sve. razmazi, pa neko vrijeme radi na manjoj brzini, pa digni brzinu neko vrijeme, onda spustaj postepeno i zavrsi na maloj brzini pa na njoj neko vrijeme poliraj. nek sve to traje 2min.

onda uzmi reflektor i dobro dobro gledaj promjene. ako treba jos, onda znas da je trebalo 3min ili 4 ili sl...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline suzukibandit

  • Početnik
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #31 : Ožujak 01, 2013, 04:36:02 poslijepodne »
ma uradi svaki puta po 4 i nećeš pogriješit gore-dole puta  4 i lijevo desno puta 4
Švabo

Offline rslaven

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Одг: detailing start vodic
« Odgovori #32 : Srpanj 16, 2013, 10:52:03 prijepodne »
Posto planiram da poliram svoj auto po prvi put, procitao sam dobro ovu pripremu za poliranje i zanima me dali ce ovakva priprema skinuti vosak koji je na autu ili mora nesta posebno za skidanje voska sa auta???

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2


Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #33 : Srpanj 16, 2013, 01:13:56 poslijepodne »
bilo koji jaci sampon ce ga skinuti. cak neke gline agresivnije.

za bit siguran, ja npr jako razrijedim dimer (1:50) i s njime nasamponiram. to skine voskove da su ne znam koji na autu.


idealno bi bilo imati sampon za predpranje kako bi bio siguran da si skinuo vosak bez da ostetis lak. evo prvi sta mi pada na pamet je chemical guys citrus wash.

kao zamjena, izgleda smijesno, ali carli napravi svoj posao sasvim dobro. jako mala kolicina, dobro pjeni, ali mastan je pa nakon njega valja opet nekim auto samponom proc prije daljnje pripreme ali on ce sigurno skinut voskove. (ali u tom slucaju moras odradit jedan panel pa isprat odmah i tako oko cijelog auta, da se ne bi to smece zakorilo ili osusilo na laku)

nemoj si to za carli uzet ko pravilo, to je samo ako nema nesto pri ruci. radje imat neko dobro sredstvo za predpranje.
« Zadnja izmjena: Srpanj 16, 2013, 01:38:37 poslijepodne Keza »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline rslaven

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #34 : Srpanj 16, 2013, 01:58:03 poslijepodne »
Odlicno, hvala ti! Bas sam takav odgovor trazio!

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #35 : Srpanj 16, 2013, 02:53:28 poslijepodne »
tnx keza....

gledam u pakiranje dodoa kraj ekrana i tek sad kuzio... ajme... :p
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #36 : Srpanj 16, 2013, 11:55:52 poslijepodne »
bilo koji jaci sampon ce ga skinuti. cak neke gline agresivnije.

za bit siguran, ja npr jako razrijedim dimer (1:50) i s njime nasamponiram. to skine voskove da su ne znam koji na autu.


idealno bi bilo imati sampon za predpranje kako bi bio siguran da si skinuo vosak bez da ostetis lak. evo prvi sta mi pada na pamet je chemical guys citrus wash.

kao zamjena, izgleda smijesno, ali carli napravi svoj posao sasvim dobro. jako mala kolicina, dobro pjeni, ali mastan je pa nakon njega valja opet nekim auto samponom proc prije daljnje pripreme ali on ce sigurno skinut voskove. (ali u tom slucaju moras odradit jedan panel pa isprat odmah i tako oko cijelog auta, da se ne bi to smece zakorilo ili osusilo na laku)

nemoj si to za carli uzet ko pravilo, to je samo ako nema nesto pri ruci. radje imat neko dobro sredstvo za predpranje.
jesi li siguran?  :prodika

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #37 : Srpanj 17, 2013, 12:28:40 prijepodne »
meni je dosad skinuo stagod probao. kojigod vosak imao.

zasto pitas? tebi nije?
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #38 : Srpanj 17, 2013, 12:39:48 prijepodne »
omjer 1:10, nije skinuo 2 sloja TW original-a 6 mjeseci nakon nanošenja

popravljam, taj omjer je bio u foam lance-u, znači ipak je bio manji omjer kad je bačen na lak
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2013, 12:41:56 prijepodne Dr.KUKO »

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #39 : Srpanj 17, 2013, 08:03:41 prijepodne »
Ja skidanje voska dijelim na dvije vrste:
1. Skidanje voska prije poliranja
2. Skidanje voska prije nanošenja novog voska

Za slučaj pod 1. ide mi glina pa APC 1:10 i onda poliranj
Za slučaj pod 2. ide glina pa npr. cleaner fluid regular od swissvaxa ili jeftinija varjanta deep crystal cleaner od megsa, s oba se radi uz pomoć aplikatora. Pricedura je dosadna al sam onda siguran da mi je lak idealno pripremljen za nanošenje novog voska.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #40 : Srpanj 17, 2013, 03:54:00 poslijepodne »
da al ovdije nije rijec o prewax cleanerima.

pitao je u vezi pripreme za poliranje.




kuko, ako ti ni to nije skinulo, nemoj ga se bojati. ja sam probao cistog stavit na punta i pustit za vidit ako ce napravit stetu i nije bilo nis. naravno, ne pustit isto toliko je dobra ideja, ali eto... ima malo fore dok ne pocne nagrizati.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #41 : Srpanj 17, 2013, 09:53:08 poslijepodne »
ne bojim se ne brini, imam crvenu akril haubu koja služi za testiranja svih proizvoda prije upotrebe na vozilima, samo sam htio kazati da sam ostao u čudu kad sam nakon ispiranja vidio beading na površini, na kraju ga je apc skinuo

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
detailing start vodic
« Odgovori #42 : Kolovoz 18, 2013, 01:58:12 poslijepodne »
Mene zanima kak "ispravno" oprat auto metodom 2 kante, dakle bez foam lancea kojeg naravno,  posto sam novi u detailing, (za sad) nemam...
Jer sve kaj sam do sad na forumu uspio vidjeti je to da manje vise svi koristite FL
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2013, 01:59:16 poslijepodne Neno330 »

Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Re: detailing start vodic
« Odgovori #43 : Kolovoz 18, 2013, 02:31:43 poslijepodne »
Tako da u jednu kantu stavis cistu vodu a u drugu vodu i sampon...umocis rukavicu u ovu sa samponom operes jedan dio auta, i rukavicu zatim isperes u drugoj kanti gdje je samo voda te ju opet stavis u kantu gdje je sampon i onda opet na auto, i tako u krug...

Auto se pere od krova prema dole...ja perem prvo krov i stakla, pa ispiranje, pa do lajsne,pa ispiranje, pa ispod lajsne sa drugom spuzvom/mf rukavicom, i opet kompletno ispiranje

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2013, 02:34:13 poslijepodne lux.4 »

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Re: detailing start vodic
« Odgovori #44 : Kolovoz 18, 2013, 04:14:16 poslijepodne »
Tako da u jednu kantu stavis cistu vodu a u drugu vodu i sampon...umocis rukavicu u ovu sa samponom operes jedan dio auta, i rukavicu zatim isperes u drugoj kanti gdje je samo voda te ju opet stavis u kantu gdje je sampon i onda opet na auto, i tako u krug...

Auto se pere od krova prema dole...ja perem prvo krov i stakla, pa ispiranje, pa do lajsne,pa ispiranje, pa ispod lajsne sa drugom spuzvom/mf rukavicom, i opet kompletno ispiranje

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

a prije toga svega isprati cijeli auto vodom?
kakve pokrete raditi rukavicom, kruzne ili pravocrtne?

gledajuci na forumu sampone koje ljudi koriste, tek sad neznam koji bih kupio i koristio, tak da molim neku preporuku  :cuga