Autor Tema: detailing start vodic  (Posjeta: 127327 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
detailing start vodic
« : Svibanj 06, 2012, 03:42:28 poslijepodne »
neki su lijeni prevadjat a nekima nisu ni jasni koraci koji se javljaju u tim procesima pa sam dodatno ponukan ocitoj potrazi kako forum raste odlucio slozit nesto  sta bi moglo koristiti kao vodic u poliranju od preuzimanja auta do samog predavanja gotovog proizvoda.

probat cemo sastaviti sve u par odlomaka ALI:
nemojte ocekivati da je tu sve receno!!! ja necu sad skupljat sve pametne stvari s foruma. to je nemoguce. ovo je samo jedan od bitnijih tekstova za pocetnike.

1. Pregled

prije ikakavog pocetka rada, jako je bitno detaljno pregledati kompletan auto i stanj eu kojem je. cak i ako polirate vlastiti auto i mislite da znate svaki cm kvadratni. nije lose u ovom koraku cak i uzet komad papira i zapisati sta je sve potrebno napraviti. cesto se zna desiti da ste vec skoro na poliranju a zaboravili ste skinuti onu kap sasuene smole ili neku naljepnicu i sl...
stoga obratite paznju na sitnice kao:
-kolko su prljave felge u odnosu na ostatak auta
-kolko je prljaviji donji dio od gornjeg
-ima li jake kontaminacije na karoseriji tipa farbe i sl
-u kakvom su stanju stakla, treba li i njih polirati
-kakve su gumice/brtve i sl....
...
SVE! to ce olaksati daljnji rad a uvelike ce skratiti vrijeme potrebno za rjesavanje svih tezih defekta na autu.

2. Priprema

recimo da je auto srednje oneciscen, treba poliranje samo radi swirlova jer je lani poliran, nije konstantno imao voska po sebi i nije adekvatno odrzavan. dakle sve nekako srednje vrijednosti.
probat cu u natuknicama skratiti koliko moguce cijeli proces i objasniti svaki korak.

- ispiranje pod pritiskom toplom vodom za skinuti prljavstinu koja se jedva drzi i polako pocet grijat karoseriju da bi kasnije sredstva bolje reagirala.
to je prilicno jednostavno za shvatiti... pritisak na najjace i udri. al nema potrebe sad ne znam...punu minutu drzat mlaz prema jedno te istom mjestu u nadi da ce skinuti nesto bolje... ovdije samo "skidamo blato" kako bi se reklo. al nemojmo zaboraviti teze dostupna mjesta kao unutrasnjost blatobrana i sl-.
pri tome pripaziti na:
ne prati motor pod jakim pritiskom!!!
pazi na brisace da se ne bi okrenuli pa ih pod pritiskom zveknete postaklu jer tako stakla pucaju!!!
pazi da antena ne dobije krila!!!
nemoj drzat mlaznicu preblizu, neki limovi se znaju i od toga kriviti!!!

- auto se malo ocijedio, mozemo krenuti na grubu dekontaminaciju:
pocinje se felgama kako su obicno najprljavije i tako necemo nositi njihovu prljavstinu dalje po autu. ja tu obicno koristim sonax full effect u spreju. ima masa tih prouzvoda, ima royal brown, ima wolf chemicals wheel gel, ima raznih deironizera... meni je sonax lako nabavljiv od sponzora foruma pa biram njega umjesto narudzba izvana. fora s tim preparatima je da reagiraju s metalima stvorenim od ostatka pakni i diskova, s mogucom oksidacijom aluminija, s raznim industrijskim zagadjivacima skupljenim s ceste...
obicno se takav proizvod pocne crveniti kad dodje u kontakt s metalom i to nam daje pribliznu ideju kolko cijeli auto moze imati takvih gluposti po sebi.


kad sam pri kotacima, ja obicno prodjem odmah i gume. za to je potrebno nesto malo jace, obicno ljudi koriste domace preparate na bazi varikine ali ja ipak preporucam nesto jace tipa atas dimer. izuzetno dobar proizvod. dvokomponentna kiselina koja skida svakakve vragove.
kistu u ruke, promuckati i dobro istrljati gume.


do sad je sonax napravio svoj posao i moze se sve isprati. ovo s guma je dobro odmah isprati jer su to jake kiseline koje djeluju dok ih se ne ispere. onda obicno peru asfalt dok se odliju u kanalizaciju. ;)

u slucaju da je felga bas uzas, onda se uzme neka jaca kiselina kao npr forlega (najjaca kiselina s kojom sam dosad radio na autima, ova je opaka).
ona pak skine a ma bas sve, tako da obicno felga bude vec cista nakon nje. al kod takvih preparata valja paziti na gume. ODMAH ispirati jer ce izblijediti sve sta nije metalno! a i neke plemenite metale unistava.


- slijedi pranje. u slucaju foam lancea i peraca na pritisak, onda je naravno najbolje uslagirati auto i cekati da sampon odradi svoj posao i poskida sta vise prljavstine bez da ga se dira. ta tvrdokorna prljavstina koju pokusavamo skinuti je ona koja obicno napravi stetu na laku ako sad spuzvom idemo strugati. dakle, najbolje: napsricati i cekati ;)
oavko to radi kolega forumas:


u vecini slucajeva, tu je auto prakticki cist, al mi detaileri smo malo udareni u glavu pa idemo jos bolje provjeriti i kuzimo da nije dosta. nije dosta zato sta takvi samponi jednostavno NE MOGU skinuti sve bez da se protrlja malo.

- dok pjena radi svoje, dobro je uzeti kist s plasticnim obrucem (ko ovaj za felge) i s all purpose cleanerom (APC) proc sve spojeve, slova s kojima su ispisani model i marka vozila i sl mjesta. APC je cudo. to moze sve. ako ne znate s cime ocistiti nesto, onda uzmite APC i jako ga razrijedite. ako nije dovoljno, onda manje razrijedjen i tako dok ne skine. NIKADA NE PRETPOSTAVITI koliko ga je potrebno razrijediti, bez obzira na kolicinu i kvalitetu prljavstine. uvijek krecemo od najslabijeg!

- ispiranje toplom vodom. ispiremo i pjenu i apc i sve sta je na autu tipa tar&bug removeri ako smo prethodno naspricali
(nesto kao ovaj od turtle waxa sta ja koristim obicno):


idealno je isprati toplom vodom jer cemo sad opet malo sapunati sve skupa da bi bili sigurni da svi kasniji koraci budu laksi.

- rucno pranje!
konacno i to na redu, ha?
e al ni pranje nije tako jednostavno kao "uzmi spuzvu, zalij vodom i trljaj"... cilj je oprat auto a da se ne nanese nova steta na laku. to rade bezvezni samponi, to rade glupe spuzve i to radi beskorisno trljanje.
sampon nije da samo cisti. on podmazuje spuzvu kojom perete auto. zato spuzva uvijek mora bit dobro dobro natoljena.
spuzva... ja bi potpuno iskorijenio najradje taj termin. spuzve ne bi koristio nego rukavice! rukavice tipa meguiars lamb wool wash mitt koja se najcesce koristi.
pere se s dvije kante i 2 grit guarda. grit guard drzi prljavstinu na dnu kante kako je ne bi nazad nanosili na karoseriju i tako s njom radili nepotrebne crte u laku. jedna kanta za ispiranje rukavice, druga za umakanje s samponom.

- claying. tj clay, glina. cilj gline je skinuti svakakvu vrstu kontaminacije koja je ostala do sada a nije se skinula samponima i sprejevima za to namijenjenima. obicno je jos uvijek ima PUNO. zasto je skinuti... zato sta su te mrvice koje su ostale one najgore za poliranje.
zamislite povrsinu ispod spuzve prilikom poliranja. ako je cista, onda pasta radi svoje. ako se tamo nadje jedna mrvica, e onda ce ta mrvica napravit toliko sranja koliko ce pasta probat skinuti. i nikad kraja! mozes polirat koliko ces al te mrvice ce stalno radit crte koliko god polirao..

glina se struze u svim smjerovima po karoseriji. kad je prljava, nanovo se modelira prstima na cistu stranu i nastavi se. naravno, sve to uz stalno podmazivanje. za podmazivanje postoje za to predvidjeni lubrikanti, al postoje i razne varijacije koje su detaileri "otkrili" tokom svog iskustva. vecina koristi nesto kao npr meguiarsov last touch razrijedjen s vodom, ja volim vise perac stakla posto ima svojstva ciscenja pa lakse podize prljavstinu. ALI uvelike skracuje vijek gline, tako da birajte pazljivo jednom kad potrosite lubrikant kojeg ste dobili s glinom.


glinom se prolazi po povrsinu sve dok ta radnja ne bude glatka i bez zapinjanja.
uz jedan pazljiv detalj kojeg ne treba napominjati...jedan kolega forumas ga je jednom prilikom jako lijepo istaknuo i naznacio uljeza na slici. odnosno na svojoj zeni:


-auto onda ponovno isperemo od tih lubrikanata s hladnom vodom. hladnom zato sta pokusavamo spustiti temperaturu karoserije kako bi bila pogodnija za poliranje.
i auto potom osusimo. eh sad. ...
tu je isto bilo svakakvih polemika, al jednostavno je iskustvo pokazalo da jelenja koza makar ona prava skupa, ne valja. ona radi crte prilikom susenja. za te stvari postoje rucnici od mokrofibre napravljeni iskljucivo samo za susenje auta. nemojte ih brkati s obicnom buffing krpom od mikrofibre. ovi su posebni jer upijaju brdo vode, dok krpe za buffing obicno ne upijaju nis.
ja koristim meguiars water magnet.


dobro je imati kompresor za ispuhati preostalu vodu iz spojeva jer ona zna zadati uzasno puno problema kasnije.
a neki sprejem ubace i last touch i sl proizvode da rucnik lakse klizi dok se susi karoserija. sitne razlike al sitnice su te koje cine detailing na kraju. ;)


3. Tapeing

- zadnji korak prije poliranja nam je preostao za odraditi s trakom. neki koriste npr 3m traku, neki megs, ja koristim obicnu krep traku. nije ni blizu navedenima al je jeftina a ako se ima dovoljno paznje, odradi posao savrseno. ipak radje preporucam za to predvidjenu traku, dakle npr 3m masking tape.
izoliramo sve dijelove koje ne zelimo da dodju u kontakt s pastom. u protivnom, imat cemo cohones do poda ako budemo morali skidat pastu s npr gumica oko vratiju. dakle sprijeciti radje nego lijeciti je cijela filozofija ovog koraka.


u slucaju da auto cijeli idemo brusiti, nije lose tankom trakom prec preko svih ostrih rubova jer se sa njih jako lako skine cijeli sloj laka ponekad i u samo jednom potezu...

lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #1 : Svibanj 06, 2012, 03:42:58 poslijepodne »
4. POLIRANJE

stigli na main event...

- brusenje
u slucaju tzv narancine kore, dakle struktura laka koja je nesto ko standard u GM-u i kod BMW-a, autu je potrebno brusenje. naravno, samo u slucaju ako je prethodno dogovoreno s vlasnikom. nekima to uopce ne smeta, al neki vole da lak izgleda gladak i ravan ko ogledalo.

brusenjem se takodjer skidaju sva dublja ostecenja ko npr ogrebotine od kljuceva! ali onda nije potrebno brusiti cijeli auto, vec samo mjesto kojeg popravljamo.
al drzimo se price da treba cijeli auto kako bi bilo jednostavnije.
ideja je da se skinu svi "brijegovi" laka i dobije se sta ravnija povrsina. takva povrsina ce jos vise svjetlosti upijati pa je time odmah sjajnija, ravnije odbija svjetlost pa je time ravnija a sve to znaci na kraju... pa.... ljepse.
brusenje ide UVIJEK uz lubrikant.
ja par sati pustim vodobrusni papir da se natopi u kanti s vodom i APC-om kako bi papir lakse klizio.
preporucam kvalitetniji papir za to predvidjen jer tu ako se radi s nekim bezveznim se zna napravit jako los posao na kraju.
papir odrezemo na manje dijelove, uzmemo tzv kocku za brusenje, omotamo ga oko nje i krenemo.
s time da ga se reze ravno, skalpelom.


nikad ga se ne trga na ruke:


takav otrgnuti rub moze napraviti koju preduboku crticu a obicno ju je tesko vidjeti do samog kraja a onda treba sve ponoviti. a svaki put skidamo dobar sloj laka.... dakle, nije dobro.

brusi se dok se ne livelira povrsina. ti "brijegovi" se jos vise vide kad tek pocnemo skidati povrsinu laka:


takvu povrsinu brusimo sve dok lak ne postane potpuno ravan, dakle dok se ne vide ti brijegovi, ili dok crta od kljuca ne nestane. na mokroj povrsini se ne vidi skoro nis, zato je dobro to svaki put obrisati i pregledati iz razlicitih kuteva. jednom kad smo sve matirali s papirom granulacije p1500 (ne bi preporucio pocetnicima da uzmu ista grublje), ponovimo identican postupak s p2000 pa 4000, dobro osusimo povrsinu i onda mozemo na poliranje.

- prethodno brusena povrsina moze imati jos prasine od brusenja, tj sasusene mrvice laka. to je dobro prebrisati. ja obicno uzmem izopropilni alkohol (IPA) razrjedjen 2:1 s destiliranom vodom. natopim krpu od mikrofibre i lagano obrisem, jednostavno. to obicno ishlapi u roku odmah tako da nema brige za susenje.

- gruba pasta! tzv compounding. compound paste koje se najcesce koriste s foruma s megs 105, 3m fc+ i mirka c25. vi birajte kojugod, al za ove vam svaki forumas moze garantirati svojim radovima. a radovi clanova na ovom forumu nisu sale. vidite i sami po galeriji sta se desava.
ja uzmem obicno 3m fc+ na zelenoj 3m spuzvi ili megs 105 na megsovoj vuni.

al recimo da cemo radit s 3m-om danas na makiti 9227c. najcesce se ona pojavljuje u svijetu poliranja. to je rotaciona polirka koja je izuzetno snazna i izdrzljiva, al mana joj je sta je teska. al zato postoje tehnike kojima se i taj njen minus kompenzira... donekle.

backing plate je ploca koja dodje usarafljena na polirku a ima svrhu drzanja spuzve/vune na mjestu dok radimo njome.
na taj backing plate centriramo spuzvu ali pazimo da bude tocno u sredini jer ne zelimo da nam se vrti negdje vise negdje manje. prvo zato sta cemo tako ostetiti lak. drugo zato sta ce nam polirka raditi jako nemirno i skakutati a to nije dobro ni za auto ni za nase ruke.

spuzvu treba pripremiti. to se napravi tako da se na nju spricne malo lubrikanta. moj odabir je tu pao na izuzetno svestran meguiars ultimate quick detailer (UQD).

jedan spric i to je to (makar je na slici zuta spuzva, al  nemojmo brkati, sad smo na zelenoj, tj gruboj.)

na spuzvu onda kapnemo 3-4 kapi paste i naslonimo jos uvijek zagasenu polirku na povrsinu.
provjerimo brzinu i namjestimo na najmanje, tj na 1 obicno. to je negdje oko 600 okretaja na skoro svim polirkama.
kabel od polirke prebacimo preko ramena i pocnemo raditi nesto sta je tesko opisati bez da se oznaci slikama. ili jos bolje videom.
zato cu se pozvati na jedan pametno slozen video koji objasnjava skoro sve aspekte samog poliranja. rijec je o jednoj meguiarsovoj prezentaciji, pogledajte si video do kraja jer je jako jako lijepo objasnjena tehnika i potrebna kolicina i vrijeme...ma sve.
a puno je prakticnije odgledati to nego da si neko zamislja polirku kako radi jer se moze zbuniti:
Meguiar's Detailing Tips - Part 1
Meguiar's Detailing Tips - Part 2
Meguiar's Detailing Tips - Part 3

u prvom dijelu samo objasnjava osnove, u drugom brusnje i compounding, u trecem poliranje.

znaci par kapi paste razmazemo po povrsini na najmanjoj brzini kako nam ju centrifugalna sila ne bi razbacala sve uokolo. sve to na povrsini od max 50x50cm. onda dignemo okretaje na oko 1200 i krenemo u prolaze s lijeva na desno i od gore na dole. svaki prijelaz ide 50% preko prethodnog. pritisak tu nije potreban jer prakticki samo pripremamo pastu za rad. onda dignemo okretaje na oko 1600 i nastavimo istim radom samo uz mrvu jaci pritisak. skoro dovoljan pritisak da se razbije sirovo kokosje jaje. nakon 1-2 takva prijelaza smanjimo okretaje na oko 800 i bez ikakvog pritiska napravimo jos 1-2 prijelaza. u slucaju da se pasta u medjuvremenu pocela susiti (neke paste kao 3m npr su jako osjetljive na vremenske uvjete. a posto na temperaturu obicno ne mozemo utjecati, onda naspricamo malo UQD-a na povrsinu kako se pasta ne bi susila).
uzmemo mekanu MF krpu, !!!cistu!!! i preklopimo je tako da njeni rubovi ne diraju povrsinu. onda prebrisemo ostatke paste i procijenimo ako je skinula sve potrbno ili zahtijeva jos jedan prijelaz.

ovaj korak nece pustiti savrsenu povrsinu. ona ce bit mrvu mutna, a u vecini slucaja, zbog slabe tehnike rada ce lak bit pun holograma:


to je zbog toga sta se spuzva nije ravno drzala na laku.
zasto to odmah nisam spomenuo kao tip na videu?
zato sta cete SIGURNO napraviti tu gresku ma koliko pazili. necete moc kontrolirati polirku i njen moment na nacin da cete spuzvu drzati apsolutno ravno na laku.
nista zato. jos jedan prijelaz i to cete rijesiti. samo imajte na umu da skidate odredjenu kolicinu laka, nemojte pretjerivati s tim ispravcima.

povrsina nakon compoundinga izgleda ovako:

a mi je moramo ispolirati kako bi izgledala ovako:


- poliranje. proces je isti, jedino je bitno da znate da je sad potrebno manje pritiska, manje okretaja i manje paste. kod zutog sistema 3m-a je tu rijec od pritiska malo manjeg od prije, okretaji od 800-1300max, a paznje jos puno puno vise!
sta blize kraju to delikatniji proces... sad je vec svaka caka bitna...
kod zute 3m je obicno problem sta se isto sasusi malo prebrzo za nase podneblje. ja tu na 4 kapi zute stavim kap plave, tj najfinije. to obicno produzi tzv "open time", tj dulje se moze raditi njom prije nego se sasusi.

- jeweling. nafinija pasta i najfinija spuzva. smijesno mali okretaji, tu se vec pali muzikica lagano jer na tim okretajima polirka nije ni nesto glasna. al paznja je tu na maksimumu. 3 kapi 3m plave na cijelu primanu spuzvu i to je dosta za metar sa metar povrsine ako se radi polako i kako treba. ova pasta se ne susi i ne zahtijeva uopce pritisak. dapace, bilo bi dobro i malo podizati polirku kako bi pritisak bio sta manji. buffing ide s najfinijim MF krpama.


dakle:
- compounding: gruba pasta i vuna ili gruba pasta i gruba spuzva. uklanjaju se tragovi brusenja, duboki swirlovi i crte
- poliranje: srednja pasta, srednja spuzva, skidaju se hologrami i swirlovi od compoundinga i dize se sjaj
- jeweling: krajnje usminkavanje. najfinije, dizanje sjaja do kraja, ne moze se ukloniti skoro nikakva crtica.

5. Voskanje

sad kad smo ispolirali auto i doveli ga u stanje di lak nema defekata i imperfekcija, moramo ga zastititi kako bi tak otrajao sta dulje.
voskova i sealera ima napretek... stvar je jako jako sirokog izbora. al u principu je ista stvar kod svih:
aplikatorom razmazi po autu, obrisi kad je suh s finom krpom od mikrofibre.


da bi se vosak sta bolje "zalijepio" na povrsinu, nju treba odmastiti od silikona i ulja iz pasti kojima smo tek polirali auto.
za to je najbolje snow foam-ati auto i pustiti da sampon sva ulja poskida bez trljanja.
dobro dobro dobro osusiti povrsinu od svake najmanje kapi i onda je najsigurnije jos prebrisati sve s IPA razrijedjenim s vodom.

vosak ima za cilj zastitu od SVEGA. al ne moze napraviti cuda protiv fizike. dakle ako se ide prljavom spuzvom prat s carlijem.... frula. sve radjeno za nis.
najcesce se vosak kuzi na autu zbog toga sta odbija vodu pa to bude ovako npr:


onda valja za kraj zastititi gume i felge s nasim najdrazim proizvodima, gumice i plastike i motor ako smo ga prethodno oprali i auto je prakticki gotov.


u startu je potrebno izuzetno puno vremena i nije nimalo lako. koja upala ili bol u kicmi je normalna pojava. al zato sljedece pranje nece bit potrebno za 3 dana nego za mjesec dana, nece trajat 30min nego niti 10 a lakoca kojom ce se ga oprat...uh...

naravno da cemo puknut jedan disclaimer:
- procitajte si ostale stickye po forumu
- pogledajte galeriju
- sami otkrijte svoju omiljenu paletu proizvoda
- niko s foruma vam nije kriv ako ste napravili nesto krivo jer za ovo treba paznje i iskustva. a strpljenja u neizmjernim kolicinama.
- nemojte racunati da ako ste ovo procitale zante nesto. ne. ovo su samo povrsne upute koje bi vam trebale pomoci uputiti vas u sam start. al ovo je 5%. ostalih 95% je mijesanac vasih ruku, vaseg strpljenja, ocekivanja i zdravog razuma.


forum ima limit broja slova u postovima a sazeti sve da bi stalo ovdije je nemoguce.
za svaki od ovih koraka, cak za obicno brisanje se moze napisati vodic od po 2 stranice. da ne pricamo za poliranje.
zato imajte na umu da je ovo jako dugo pa se ne moze sve napisati na papir, al isto tako drzite to na umu kad pocnete luditi tokom poliranja jer, ne...nije lako. al svaki sljedeci put je sve laksi. ;)
« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2012, 03:45:32 poslijepodne loodi »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline torrito

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #2 : Svibanj 06, 2012, 03:53:00 poslijepodne »
Ovo je definitivni MUST READ

Offline Domba

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
    • DZphotography
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #3 : Svibanj 06, 2012, 04:45:40 poslijepodne »
loodi svaka cast!

Offline skiron

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #4 : Svibanj 06, 2012, 06:05:20 poslijepodne »
 :clap2

svaka čast!

Offline rango1971

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #5 : Svibanj 06, 2012, 06:41:45 poslijepodne »
 :thnx
za takve majstore,treba smisliti nagrade
 :dobro

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #6 : Svibanj 06, 2012, 09:44:56 poslijepodne »
Ja bih ipak promjenio jednu krucijalnu stvar. Priming padova nije dovoljan sa spricom quick detailera, priming pada je izuzetno bitan i paovid bi trebali biti pravilno pripremljeni pastom sa kojom se radi

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #7 : Svibanj 06, 2012, 10:19:21 poslijepodne »
istina. al to je u videu objasnjeno, ja sam samo dodao jos priming UQD-om. spoji jedno i drugo pa je prvo mazanje paste pravi priming a dalje ide po kapima kao sta sam pisao ili po liniji koju se skupi rotirkom direktno sa povrsine kao sta stoji u videu.

lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #8 : Svibanj 06, 2012, 11:21:32 poslijepodne »
Svaka cast na tekstu, nemam reci! :clap2

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #9 : Svibanj 07, 2012, 08:20:02 prijepodne »
profesore, ja mislim da je vrijeme da otvoriš školu detailinga
 :kapa dolje

rudic.m

  • Gost
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #10 : Svibanj 07, 2012, 02:00:05 poslijepodne »
Odlicna tema.Detaljno cu je procitati! :kapa dolje :kapa dolje

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #11 : Svibanj 07, 2012, 02:48:33 poslijepodne »
profesore, ja mislim da je vrijeme da otvoriš školu detailinga
 :kapa dolje


hahahahha...

mmmmmmda.


 :cuga
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #12 : Svibanj 07, 2012, 10:48:26 poslijepodne »
Kolega ja ti zavidim na vreme koje skupis da ovo napises i ovako dobro sredis sa slikama i video,ja nemam vremena ni da svoj rad opisem kako valja na forumu,ali ti  :kapa dolje za ovo  :dobro

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #13 : Svibanj 07, 2012, 10:51:03 poslijepodne »
 :clap2 :kapa dolje :clap2 :kapa dolje :clap2 :kapa dolje :clap2 :kapa dolje :clap2 :kapa dolje

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: detailing start vodic
« Odgovori #14 : Svibanj 07, 2012, 11:05:59 poslijepodne »
Kolega ja ti zavidim na vreme koje skupis da ovo napises i ovako dobro sredis sa slikama i video,ja nemam vremena ni da svoj rad opisem kako valja na forumu,ali ti  :kapa dolje za ovo  :dobro

nesto skrtare s poliranjima na ovom podrucju pa se vremena nadje. uostalom, vikend je vikend. ;)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!