Autor Tema: Sonax Polymer Net Shield  (Posjeta: 18945 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Blink

  • Početnik
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
Sonax Polymer Net Shield
« : Listopad 25, 2017, 12:23:09 prijepodne »
Pozdrav svima.
Eto nakon dugo vremena, odlučio sam malo uljepšati svoj auto, ali izgleda da sam napravio sra...e

Auto sam prvo oprao sa CG wax&gloss, nakon toga iron x, pa makon 5 min ispiranje, pa pranje sa čarlijem, pa opet ispiranje i onda sušenje s krpom. Sada ide faza gliniranja, medium glina i Valet Pro Citrus kao lubrikator.
Nakon gliniranja pranje običnim šamponom Megs Soft wash.
Zadnja faza nakon sušenja je aplikacija Sonax PNS. Lak je gladak, nije poliran, pa nije baš neko reprezentativno stanje, ali sve u svemu prosjek. Stavljam PNS na mikrofibru i odrađujem element po element. Znači apliciram na četvrtinu krova i brišem s drugom MF krpom. Nakon što sam odradio cijeli auto, sparkam se ispod balkona od stana i još jednom izađem na balkon da se divim, kad imam što vidjeti.
Pošto je auto parkiran ispod led rasvjete, izgleda kao da je netko nešto razmrljao po njemu. Vide se smjerovi buffanja/čišćenja. Uglavnom po mraku užas, po danu se ne vidi.
Što sam napravio krivo? Da li sam nakon gline trebao neki odmaščivać koristiti? Koje su šanse da su to tragovi gline?
Naravno da sam išao drugi dan re-aplicirati, ali malo sam popravio i dalje se vidi :(

Offline Cobra detailer

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #1 : Listopad 25, 2017, 06:19:31 poslijepodne »
Meni ovo zvuci kao normalna vlaga koja se nakupi na laku u ovim hladnim vecernjim satima i normalno je da poprima obrise brisanja krpe, ako je po suncu iz svih kutova gledanja ok onda nema razloga za brigu.

Offline Laća

  • Početnik
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #2 : Listopad 25, 2017, 07:48:00 poslijepodne »
Pozdrav
Meni se to isto vidi samo sta san ja stavija fusso.Po danu i kad je sunce odlicno,navecer kad je vlaga ko da je sav masan i razmazan u smjeru u kojem sam buffing radija.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #3 : Listopad 26, 2017, 12:45:04 prijepodne »
1. Koliko si razrijedio Bling za lubrikaciju?
2. Koliko krpa si koristio po jednom elementu za brisanje Polymera?
3. Kako si odradio brisanje?
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline Mr.Nice

  • Početnik
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #4 : Listopad 26, 2017, 05:42:05 poslijepodne »
Mislim da si krivo napravio 2 stvari:

1. Sonax Polymer Netshield si nanosio na MF krpu. Ja sam ga nanosio na aplikator (one žute "spužvice"), na znam sada čije, ali koristio sam više vrsta i ista stvar. Dakle na aplikator - ne MF krpu.

2. Očito nisi ravnomjerno napravio buffing. A možda se PNS nije dovoljno "osušio" za buffing. Za probu sam ga ostavio u sred ljeta (velika prozračna garaža u hladu, ali ipak) preko 40 min, tj odradio sam cijeli auto i krenuo drugi krug s buffing-om. Ide malo teže (OK, pretjerao sam namjerno za probu) ali IDE i sve je ispalo super.

Zašto to kažem?

Na nekoliko auta sam nanio Sonax PNS (do sada potrošio nekoliko piksi).
U većini slučajeva, nanesem na 1 panel, nanesem na 2, buffing 1-og, pa nanesem na 3-ći, buffing 2-gog. Uvijek sam jedan "ispred".
Temeljito, ravnomjerno - nikada greške.

I sam nakon posla parkiram aute pa gledam s kata (pasem oči  :kumori ) i kako je došlo hladnije vrijeme, jedan je vani i svako jutro rosan - nema greške. Svi izgledaju OK. I ispred kuće imam "banderu" pa sam ih gledao i po noći / sumrak ...
Uvijek isto.

Očito si / ste pogriješili u koracima, apliciranju, bufingu ili ...

S time da je sada "malo hladno" pa i to treba uzeti u obzir ...

IMHO ...

I da, meni je 1 apliktor i 1 (naravno čista) MF krpa za jedan auto. Onda pranje.

 :cuga
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2017, 05:46:25 poslijepodne Mr.Nice »
Born to party, forced to work !

Offline Krk4n

  • Početnik
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #5 : Listopad 31, 2017, 08:52:42 prijepodne »
Ajmo se kladit da je ovaj radio na tamnom autu pa mu ostale fleke, a ti na nekom svjetlom pa nemaš problema.
Ja imam isti problem sa Sonaxom na crnom autu. Probao sam sa aplikatorima spuzvastima, na vlaznu MF krpu, na suhu MF krpu, na vlazni auto, na suhi auto nasprejat, pogledao valjda milijun tutoriala i onda ga bacio u smeće. Svaki puta ostavlja kao neki 'uljni' sloj tj fleke na  mjestima i nemoze ih se dobro zbuffat. probao sam samo jedan spric na aplikator, pa da natopim aplikator sa PNS, ali uvijek isti efekt ostavlja na autu.

Offline Zoxx

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #6 : Listopad 31, 2017, 11:05:13 prijepodne »
Pozdrav svima.
Eto nakon dugo vremena, odlučio sam malo uljepšati svoj auto, ali izgleda da sam napravio sra...e

Auto sam prvo oprao sa CG wax&gloss, nakon toga iron x, pa makon 5 min ispiranje, pa pranje sa čarlijem, pa opet ispiranje i onda sušenje s krpom. Sada ide faza gliniranja, medium glina i Valet Pro Citrus kao lubrikator.
Nakon gliniranja pranje običnim šamponom Megs Soft wash.
Zadnja faza nakon sušenja je aplikacija Sonax PNS. Lak je gladak, nije poliran, pa nije baš neko reprezentativno stanje, ali sve u svemu prosjek. Stavljam PNS na mikrofibru i odrađujem element po element. Znači apliciram na četvrtinu krova i brišem s drugom MF krpom. Nakon što sam odradio cijeli auto, sparkam se ispod balkona od stana i još jednom izađem na balkon da se divim, kad imam što vidjeti.
Pošto je auto parkiran ispod led rasvjete, izgleda kao da je netko nešto razmrljao po njemu. Vide se smjerovi buffanja/čišćenja. Uglavnom po mraku užas, po danu se ne vidi.
Što sam napravio krivo? Da li sam nakon gline trebao neki odmaščivać koristiti? Koje su šanse da su to tragovi gline?
Naravno da sam išao drugi dan re-aplicirati, ali malo sam popravio i dalje se vidi :(
Pokušaj na jednom panelu ponoviti cijeli proces ali za svaki fizički kontakt sa lakom koristi drugi smjer. Npr. za gliniranje lijevo-desno, aplikaciju PNS-a gore-dole, buffing dijagonalno itd. Možda će ti smjer tragova koje na kraju vidiš otkriti "krivca" :gruebel

Offline Rox-Rab

  • Početnik
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #7 : Listopad 31, 2017, 12:19:40 poslijepodne »
Kad ga se nanese treba jako dobar buffing napravit i ne bi smjele ostat fleke  :gruebel

Offline Mr.Nice

  • Početnik
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #8 : Studeni 01, 2017, 08:33:29 prijepodne »
Ajmo se kladit da je ovaj radio na tamnom autu pa mu ostale fleke, a ti na nekom svjetlom pa nemaš problema.
Ja imam isti problem sa Sonaxom na crnom autu. Probao sam sa aplikatorima spuzvastima, na vlaznu MF krpu, na suhu MF krpu, na vlazni auto, na suhi auto nasprejat, pogledao valjda milijun tutoriala i onda ga bacio u smeće. Svaki puta ostavlja kao neki 'uljni' sloj tj fleke na  mjestima i nemoze ih se dobro zbuffat. probao sam samo jedan spric na aplikator, pa da natopim aplikator sa PNS, ali uvijek isti efekt ostavlja na autu.

Gledaju se tragovi rose pa boja nije bitna, a jedan od obiteljskih auta je i Tucson sa zelenom "perla" bojom (tamna boja) i također nema "fleka".

... ako se ovo odnosilo na mene :)
Born to party, forced to work !

Offline Blink

  • Početnik
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #9 : Studeni 19, 2017, 03:01:50 poslijepodne »
Pozdrav Svima. Isprike što se nisam javljao. Stavio sam opciju da mi dolaze na mail obavijesti o postovima, ali nisam ništa dobio. Mislio sam da me ignorirate :)

Meni ovo zvuci kao normalna vlaga koja se nakupi na laku u ovim hladnim vecernjim satima i normalno je da poprima obrise brisanja krpe, ako je po suncu iz svih kutova gledanja ok onda nema razloga za brigu.

Po danu se ne vidi ništa, ni po suncu, samo je problem večer i ispod rasvjete, ispod svjetlećih reklama itd...

Kad ga se nanese treba jako dobar buffing napravit i ne bi smjele ostat fleke  :gruebel

Nema fleka, ne pričam o flekama. Jednostavno se vidi kako sam s glinom glinirao pod dobrim/jakim svjetlom

1. Koliko si razrijedio Bling za lubrikaciju?
2. Koliko krpa si koristio po jednom elementu za brisanje Polymera?
3. Kako si odradio brisanje?

Bling? Ako misliš pod Valet PRO Citrus, nisam ga razrijedio. Koristio sam 4 krpe, 1 za aplikaciju 3 za elemente (hauba 1 krpa, krov 1 krpa i bokovi 1 krpa). Auto je crni Citroen C4. Znači, nanio sam na MF krpu PNS, ne puno i onda npr. na 1/6 haube sam aplicirao. Pričekao 30 sekundi i obrisao s čistom MF.

Pozdrav svima.
Eto nakon dugo vremena, odlučio sam malo uljepšati svoj auto, ali izgleda da sam napravio sra...e

Auto sam prvo oprao sa CG wax&gloss, nakon toga iron x, pa makon 5 min ispiranje, pa pranje sa čarlijem, pa opet ispiranje i onda sušenje s krpom. Sada ide faza gliniranja, medium glina i Valet Pro Citrus kao lubrikator.
Nakon gliniranja pranje običnim šamponom Megs Soft wash.
Zadnja faza nakon sušenja je aplikacija Sonax PNS. Lak je gladak, nije poliran, pa nije baš neko reprezentativno stanje, ali sve u svemu prosjek. Stavljam PNS na mikrofibru i odrađujem element po element. Znači apliciram na četvrtinu krova i brišem s drugom MF krpom. Nakon što sam odradio cijeli auto, sparkam se ispod balkona od stana i još jednom izađem na balkon da se divim, kad imam što vidjeti.
Pošto je auto parkiran ispod led rasvjete, izgleda kao da je netko nešto razmrljao po njemu. Vide se smjerovi buffanja/čišćenja. Uglavnom po mraku užas, po danu se ne vidi.
Što sam napravio krivo? Da li sam nakon gline trebao neki odmaščivać koristiti? Koje su šanse da su to tragovi gline?
Naravno da sam išao drugi dan re-aplicirati, ali malo sam popravio i dalje se vidi :(
Pokušaj na jednom panelu ponoviti cijeli proces ali za svaki fizički kontakt sa lakom koristi drugi smjer. Npr. za gliniranje lijevo-desno, aplikaciju PNS-a gore-dole, buffing dijagonalno itd. Možda će ti smjer tragova koje na kraju vidiš otkriti "krivca" :gruebel

Probao sam na krovu jer se on najjače vidi, upravo to što si napisao i ista stvar je. Samo što se sad ne vidi smjer gline gore dolje (ako gledamo s boka auto), nego lijevo desno. Možda ta glina ne valja?

Mislim da sam pogriješio jer nisam 'odmastio' auto nakon gliniranja. Napravio sam samo pranje. Bojim se da se glina 'upekla' na lim, premda sam to radio kada je bilo jedva 20°C i u totalnom hladu, ali iz nekog razloga se to dogodilo.
Ne znam, nisam pametan.
Nanosio sam i Fusso prošle godine, nije bio nikakav problem, ali PNS očito je, za mene :(

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #10 : Studeni 19, 2017, 05:00:25 poslijepodne »
Sad bi trebo dobivati obavijest na e-mail, nisu kvačice u check-boxima bile.
Petrolhead

Offline Blink

  • Početnik
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #11 : Studeni 19, 2017, 11:10:24 poslijepodne »
Super, hvala ti puno!

Offline Mr.Nice

  • Početnik
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Sonax Polymer Net Shield
« Odgovori #12 : Studeni 21, 2017, 07:00:37 poslijepodne »
Citat:
Mislim da sam pogriješio jer nisam 'odmastio' auto nakon gliniranja.

Ja ga obično operem, osušim, odmastim i onda zaštita ...
Born to party, forced to work !