Autor Tema: Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke  (Posjeta: 15093 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marttin

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
    • Email
Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke
« : Siječanj 16, 2017, 12:11:23 poslijepodne »
Pozdrav,

Kupio sam si Clia 3 RS iz 2008. god i auto je odlično očuvan - iznutra. Izvana mu je lak dosta izblijedio (nije nikad bio garažiran i bio je prije mene u područjima gdje je zima znatno jača nego u ZG-u), odnosno nema više sjaj kakav bi trebao imati. S obzirom da mu na proljeće kupujem nove felge i par sitnica da ga još malo dotjeram, zanimaju me preporuke vas koji se više razumijete u te stvari:

- da li je uopće potrebno i što ću dobiti s poliranjem auta (znači želim dobiti ponovo sjaj auta)
- na koji način je poliranje najbolje - ručno, strojno? Nije da se radi o najboljoj klasi mercedesa pa da se mora uložiti tisuće kuna u to, ali čisto da se auto malo više sjaji i da bude odrađeno kako spada (vidim da ima jako puno njih koji zapravo dodatno unište lak)
- možete li mi preporučiti nekoga u ZG-u tko to zna napraviti kako treba, kvalitetno, a da nije cijena previsoka jer opet kažem, ne radi se baš o limuzini...


Poliranje ću raditi na proljeće, međutim krenuo sam se na vrijeme raspitivati o tome čisto da prikupim najbitnije informacije da kada već ulažem nešto novaca da ih ne bacim u smeće.

Zahvaljujem svima na pomoći!

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke
« Odgovori #1 : Siječanj 16, 2017, 02:29:52 poslijepodne »
pogledaj malo po forumu slike poliranja, najbitnije slike prije i poslije poliranja.

Rucno poliranje auta IMHO zaboravi, pogotovo u danasnje vrijeme. Strojno je nemoguce dovest lak u 100% novo stanje, a rucno da ne pricamo


nije bas crna crna boja, al jasno se vidi sta se dobije poliranjem
http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,4483.0.html
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2017, 02:37:55 poslijepodne kroky »
My

Offline Marttin

  • Početnik
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke
« Odgovori #2 : Siječanj 16, 2017, 03:22:04 poslijepodne »
pogledaj malo po forumu slike poliranja, najbitnije slike prije i poslije poliranja.

Rucno poliranje auta IMHO zaboravi, pogotovo u danasnje vrijeme. Strojno je nemoguce dovest lak u 100% novo stanje, a rucno da ne pricamo


nije bas crna crna boja, al jasno se vidi sta se dobije poliranjem
http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,4483.0.html

Zahvaljujem na odgovoru! Dakle ako sam dobro shvatio jedino strojno dolazi u obzir i to samo kod majstora koji znaju točno što rade, iako ni tada neću dobiti tvornički sjaj, što je jasno naravno, ništa ne može biti kao novo ako je staro :).

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke
« Odgovori #3 : Siječanj 16, 2017, 03:37:45 poslijepodne »
Otprilike tako, da. Znaci kod npr rupica od kamencica ili dubokih ogrebotina ispod kojih nema vise boje, jedino lakiranje pomaze. tu ti poliranje nebude pomoglo.
E sad, ako auto ima par tockica ili sitnih ogrebotina, poliranjem se auto dovede u pristojno stanje.
Nakon poliranja je cist lak, bez naslaga kamenca, bez swirlova, lijepi odsjaji i refleksije i odmah puno bolje izgleda  :dobro
My

Offline casual PWZ

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 50
    • Email
Odg: Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke
« Odgovori #4 : Siječanj 16, 2017, 07:05:29 poslijepodne »
kroky ti je sve napisao

dovest ćeš auto u jako dobro stanje poliranjem, kasnije je samo bitno to pažljivo i kvalitetno održavati
i nema nikakvih problema

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Općenito o poliranju auta - razne informacije i preporuke
« Odgovori #5 : Siječanj 16, 2017, 08:13:48 poslijepodne »

- da li je uopće potrebno i što ću dobiti s poliranjem auta (znači želim dobiti ponovo sjaj auta)
- na koji način je poliranje najbolje - ručno, strojno? Nije da se radi o najboljoj klasi mercedesa pa da se mora uložiti tisuće kuna u to, ali čisto da se auto malo više sjaji i da bude odrađeno kako spada (vidim da ima jako puno njih koji zapravo dodatno unište lak)


Da li je uopće potrebno poliranje?
I je i nije, sve ovisi što želiš i koliko obraćaš pažnju na neke detalje.

Šta ćeš dobiti poliranjem?
Možeš puno toga dobiti a možeš biti i kontra efekt, ovisi o majstoru koji polira.

Koji način je najbolji?
To je teško reći, ovisi što pojedinac želi.
Nije isto da li želi da se samo malo usjaji i za to utroši vrlo malo love, ili da se da više novaca pa da samim tim bude i sukladan rezultat,
Ovdje mi nije jasno da li želiš sam polirati ili, kad pitaš za ručno ili strojno.

Nebitno je koji auto je u pitanju, nije skuplje srediti Mercedes C klase od npr. A4, Mondea, Insignije, Passata..
Po meni cijena auta nema veze, već veličina auta, stanje laka prije sređivanja, koliko je auto kompliciran za odraditi (puno pregiba, nedostupnih dijelova, tvrdoća laka..) te najbitnije -  što vlasnik želi.

Kod ovakvih pitanja slika konkretnog auta tj. stanja laka bi uvelike pomogla (mada slika malo vrijedi, bitno je stanje uživo), tek tolikoda se vidi o čemu je donekle riječ.
Petrolhead