Autor Tema: Pranje sjedala  (Posjeta: 33274 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline saky

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Pranje sjedala
« : Siječanj 01, 2017, 09:02:10 poslijepodne »
Na svim sjedalima u autu imam nekakve fleke koje su tu vec dosta dugo, pokusava san sa nekim sredstvima za pranje sjedala, ono utrljas pa usisas ali to bas i ne ide.. Mozete li mi preporuciti nekakav proizvod ili nacin ciscenja, ili je to pak najjednostavnije odniti u praonu da se ocisti

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #1 : Siječanj 01, 2017, 11:07:40 poslijepodne »
od cega su fleke? i sa cim si probao cistit?
My

Offline saky

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #2 : Siječanj 02, 2017, 12:38:53 prijepodne »
nisan siguran od čega su, vjerojatno neka tekućina
sa sonax sredstvom za čišćenje

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #3 : Siječanj 02, 2017, 04:00:53 poslijepodne »
Ako imaš ograničen budžet i vrijeme za to sanirati, preporučujem tekući Vanish za mrlje, ako ćeš baš auto sredstvo onda Atas Detap, nije skup (cca 20 kn/750 ml) i imaš ga svugdje kupiti a jako dobro obavi svoj posao za tu cijenu... Ako se imaš volje igrati sa APC-om, onda bilo koji samo s različitim omjerima kreni, od ''blažeg'' k ''jačem'', iako mi se osobno za tkanine najbolji pokazao AutoBrite FAB čak i kod dosta dugo osušenih mrlja... :palacgore:
p.s Vanish zna izblijediti tkaninu ako (pre)dugo ostane ili ako se osuši pa oprezno s njim :dobro
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2017, 04:01:52 poslijepodne Tomislav »

Offline ČIRO

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 88
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #4 : Siječanj 02, 2017, 07:59:42 poslijepodne »
Ako imaš ograničen budžet i vrijeme za to sanirati, preporučujem tekući Vanish za mrlje, ako ćeš baš auto sredstvo onda Atas Detap, nije skup (cca 20 kn/750 ml) i imaš ga svugdje kupiti a jako dobro obavi svoj posao za tu cijenu... Ako se imaš volje igrati sa APC-om, onda bilo koji samo s različitim omjerima kreni, od ''blažeg'' k ''jačem'', iako mi se osobno za tkanine najbolji pokazao AutoBrite FAB čak i kod dosta dugo osušenih mrlja... :palacgore:
p.s Vanish zna izblijediti tkaninu ako (pre)dugo ostane ili ako se osuši pa oprezno s njim :dobro

Autobrite FAB kažu da je daleko od svih najbolji...  :bravo1 :bravo1

Offline saky

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #5 : Siječanj 02, 2017, 08:02:03 poslijepodne »
hvala, a di se može kupiti taj autobrite fab?

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #6 : Siječanj 03, 2017, 12:31:21 poslijepodne »

Offline saky

  • Početnik
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #7 : Siječanj 03, 2017, 10:43:13 poslijepodne »
zahvaljujem  :kapa dolje

Offline Leondetail

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #8 : Siječanj 06, 2017, 12:37:43 poslijepodne »
Sve se da skinut sa nekim interior cleanerom ili apcom, naspricas, oribas cetkom i dobro istrljas rucnikom da upije. Pa ponovis ako treba :)

Poslano sa mog LG-H850
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2017, 12:38:19 poslijepodne Leondetail »

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #9 : Siječanj 06, 2017, 02:38:32 poslijepodne »
Također preporuka za atas detap.. jako dobro sredstvo za malo novca i lako dostupan.. ili bilo koji apc samo kak vele kolege igras se s omjerima.. i poslje to malo bar malo prođi s vodom, tipa mokrom mf da isperes sredstvo da ti se ne vrate fleke..

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #10 : Veljača 05, 2017, 01:20:11 prijepodne »
Vidim mnogi po Netu hvale Vanish Oxi action... Licno sam uzeo da probam na proljece. Vanish vs Detap sta je bolje? Atap je bas jeftin pa sad ne znam sta preporucujete od to tvoje. Dakle ciscenje auto sjedala, nema nikakvih fleka vec ono da malo ocistim. Prosle godine sam cistio za zelenim Meguiars APC i totalno sam nezadovoljan, ili sam krivo radio (naspricao po sjedistu, pustio 3-5 minuta i cistio MF krpom) ili ne znam, kao da nista nije ocistilo. Probao sam omjerima 1:10 pa 1:4, ma nista uopce ne pijeni imam osjecaj kao da samo upije kad pospricam i nista.
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2017, 01:28:31 prijepodne dzoni »

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #11 : Veljača 05, 2017, 01:13:59 poslijepodne »
Vidim mnogi po Netu hvale Vanish Oxi action... Licno sam uzeo da probam na proljece. Vanish vs Detap sta je bolje? Atap je bas jeftin pa sad ne znam sta preporucujete od to tvoje. Dakle ciscenje auto sjedala, nema nikakvih fleka vec ono da malo ocistim. Prosle godine sam cistio za zelenim Meguiars APC i totalno sam nezadovoljan, ili sam krivo radio (naspricao po sjedistu, pustio 3-5 minuta i cistio MF krpom) ili ne znam, kao da nista nije ocistilo. Probao sam omjerima 1:10 pa 1:4, ma nista uopce ne pijeni imam osjecaj kao da samo upije kad pospricam i nista.
Po meni si (pre)dugo pustio megs da stoji, možda se već osušio kroz taj period, našpricaj i odmah kreni sa vlažnom mf, pa iza nje sa suhom da pokupi ostatak... Inače kod čišćenja sjedala bolje je da što manje pjeni jer kad puno pjeni onda se dosta teže ispire i znaju fleke ostat, megs u kombinaciji sa vlažnom površinom, kao i svaki apc, dosta pjeni :dobro
Što se tiče detapa, on mi se jako dobar pokazao i za održavanje i za skorene mrlje, recimo komad torte mi se skorio na sjedalu i detap je to bez problema očistio... Vanish je dosta ''jači'' pa sa njim treba opreznije dok je detap aposlutno siguran stoga moja preporuka ide na detap... :palacgore:

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #12 : Ožujak 05, 2017, 06:54:37 poslijepodne »
Evo da podjelim svoja iskustva za Detap Atasom. U prinicipu sam zadovoljan, ne pijeni, nastrcao i cetkom obrisao, pa vlaznom krpom. Uglavnom jedno sjediste sam cistio debelih pola sata. Kasnije sam vlaznom krpom brisao i na kraju suhom, pokupio koliko sam mogao. Po meni puno bolje od Megs APC-a.

Prije:




Poslije:



« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2017, 06:55:31 poslijepodne dzoni »

Offline D.detailing

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 99
    • Email
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #13 : Ožujak 05, 2017, 09:48:33 poslijepodne »
Mnogo bolje, i ja sam zadovoljan sa Detap-om ima i fin miris za razliku od nekih..

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk


Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Pranje sjedala
« Odgovori #14 : Ožujak 05, 2017, 09:51:40 poslijepodne »
Bolje je, al ti je i ostalo jos. Ponovi za par dana...
My