Autor Tema: Skidanje karbon folije  (Posjeta: 14128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ruby

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
Skidanje karbon folije
« : Lipanj 05, 2016, 01:33:55 poslijepodne »
Trebao bi sa jednog auta konkretno vw pola skinuti karbon foliju sa krova i haube.
Znam da se najlakse skida sa industrijskim fenom ali kako najjlakse posllje skinuti ljepilo koje ostaje a da se ne osteti lak?





Nudim uslugu izrade kupoprodajnih/posredničkih ugovora kod prodaje ili kupnje automobila. Radno vrijeme: 24/7/365.  Kontakt 098/681699

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Skidanje karbon folije
« Odgovori #1 : Lipanj 05, 2016, 01:44:42 poslijepodne »
Koristim redovito za skidanje smole i ljepila i super odradi posao, svakako preporuka...http://www.dls.com.hr/proizvod/autobrite-just-the-tonic-odstranjivac-katrana-smole-i-ljepila-500ml  :dobro

Offline GiLe

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: Skidanje karbon folije
« Odgovori #2 : Lipanj 05, 2016, 04:10:19 poslijepodne »
I moj glas ide Just-the-tonic-u.  :palacgore:

Offline ARTB155

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
Odg: Skidanje karbon folije
« Odgovori #3 : Rujan 28, 2016, 05:19:16 poslijepodne »
Trebao bi sa jednog auta konkretno vw pola skinuti karbon foliju sa krova i haube.
Znam da se najlakse skida sa industrijskim fenom ali kako najjlakse posllje skinuti ljepilo koje ostaje a da se ne osteti lak?

S obzirom da imam karbon foliju koju sam sam stavljao na auto - ako se radi o kvalitetnoj foliji i ako nije korišten primer, a ako je i korišten onda bi to trebalo biti samo na rubovima, uz industrijski fen bi se trebala skinuti bez da ostavlja ljepilo iza sebe - bar je s mojom folijom to bio slučaj.
Znači, na retrovizorima sam je skidao par puta jer sam htio da budu besprijekorno "folirani" a kao pičetniku to nije išlo baš ni iz prve ni druge, ali nakon niz pokušaja sam svladao.
Kod mene se radilo o skini/stavi u rasponu od mjesec/dva pa možda ukoliko je folija bila na autu godinu i više postoji mogućnost da za sobom ostavi ljepilo.