Autor Tema: POLIRANJE I VOSAK  (Posjeta: 12310 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hooligan

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
POLIRANJE I VOSAK
« : Veljača 12, 2017, 03:36:50 prijepodne »
E OVAKO... :shake2
ISPRIČAVAM SE AKO SAM FULAO GRUPU ILI TEMU ILI MJESTO PISANJA O SLJEDEĆEM :polirka :scottwax1
NAKON DUŽEG PREGLEDAVANJA FORUMA I ČITANJA ISTOG  TE RAZNIH DETAILING STRANICA NAPOKON SAM SE I JA ODLUČIO PRIDRUŽITI  ISTOM :cuga
PODIJELI BI SVOJE ISKUSTVO (koje i nije bas neko što se tiče prakse ) ALI SE TRUDIM...TE BIH VAS MOLIO ZA SAVIJET I VAŠE MIŠLJENJE
KAO PRVO DA VAM ODMAH NAPOMENEM DA MI NOVCI NISU UOPĆE PROBLEM TE RADIM OVO IZ ČISTOG GUŠTA TE SAMO ZA SEBE...
SVOJE SAM VOZILO PRIJE GOD. DANA I ODVEZAO U DETAILING CENTAR AUTO PARTES TE SU MI DEčKI STVARNO LJUBAZNO SVE OBJASNILI I DALI PONUDU DA MI ZAŠTITE AUTO I SVE OSTALO ITD.ITD.U TRAJANJU OD 3 GODINE ZA 2500KN ŠTO JE SUPER I BEZ BRIGE SI ALIIIII.....
ALI JA SE NIKAD NISAM JAVIO JER MI TO NIJE BIO UOPĆE GUST TE SAM ODLUĆIO SVE SAM PROBATI ZNAJUĆI DA KERAMIKU I OSTALO NE MOGU NI POKUŠAVATI

TE SAM NARUCIO KOD NJIH SVE PROIZVODE (meguiar) KOJI SU MI BILI POTREBNI ZA TO ŠTO SAM MISLIO DA BI MOGAO SAM NAPRAVITI
DA NE DULJIM... :glup_ruzan

NAKON DETALJNOG PRANJA
-VOZILO SAM OČISTIO GLINOM

NAKON TOGA ISPOLIRAO
-MEGUIAR  ULTIMATE POLISH (fina) pa sredstvo za čišcenje ostataka

NAKON TOGA VOSAK
-ULTIMATE  LIQUID WAX

TE NA KRAJU PREŠPRICAO KAO I NAKON SVAKOG PRANJA
-MEGUIAR ULTIMATE QUIK DETAILER TEKUĆI VOSAK ILI QUICK WAX

E SAD ME ZANIMA VAŠE MIŠLJENJE DALI SAM ŠTA KRIVO NAPRAVIO :misli: I DALI MI PREDLAŽETE STA DRUGO... :thnx DA MI VOSAK DUŽE DRŽI ILI ZA JOŠ VEĆI SJAJ AUTA POŠTO VIDIM DA IMA JAKO STRUČNIH LJUDI TE U
BUDUČNOSTI IMAM NEKIH PROIZVODA KOJE BIH VOLIO PROBATI A TO SU FUSSO COAT MIRROR I SL.ALI ZA POČETAK DOVOLJNO...
RIJEČ JE O MERCEDESU C KLASA 2013g.TAMNIJE SIVE BOJE

A SAD BI SVE POKUŠAO NA SVOM DRUGOM AUTU MERCEDES ML 2012g.ALI JE CRNE BOJE ŠTO ME JE MALO STRAH DA NEBI DOŠLO DO OGREBOTINA ILI SLIČNOG
INACE FINI TEKUĆI VOSAK S POMOĆU SPUŽVICE NANOSIM NA VOZILO 2 PUTA GODIŠNJE STO MI JE SASVIM DOVOLJNO JER SE MALO VOZIM I REDOVITO JE GARAŽIRAN

PUNO SE ZAHVALJUJEM UNAPRIJED SVIMA NA POMOĆI  :thnx :thnx

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #1 : Veljača 12, 2017, 08:25:58 prijepodne »
Nisi napravio jedan važan korak prije gline ,a to je dekontaminacija metalnih čestica sa proizvodom npr.korosol ili sličnim šta je jako bitno u procesu dekontaminacije laka..


Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #2 : Veljača 12, 2017, 10:06:30 prijepodne »
Isključi caps lock dok pišeš..

Slažem se da je trebao ići korrosol prije gline.

S čim si čistio polir pastu, koji proizvod?

Pretpostavljam da si polirao ručno? To nažalost i nije neka sreća, puno truda za malo rezultata, puno bolja je strojna obrada.

Ultimate liquid wax i nije baš neki, barem meni ne.

Za boje koje imaš preporučio bi Blackfire all paint finish protectant. Samo za njega treba dobra priprema da ostvari dobro prijanjanje, sve u svrhu da dugo bude na laku.


Stavi veće slike auta da se vidi u kakvom je stanju lak, ali slikaj izbliza pod suncem/reflektorom.
Petrolhead

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #3 : Veljača 12, 2017, 10:18:43 prijepodne »
Ultimate Liquid Wax od Meg'sa nije najbolji, ali nije ni toliko loš, ja sam s njim imao super refleksije, a jako je lagan za aplikaciju i buffing.

Kao što su dečki rekli, kemijska dekontaminacija i iron dekontaminacija, ovo sve ostalo je više manje dobro s obzirom da si početnik :)

Eventualno ubaciti predpranje ako nisi?
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #4 : Veljača 12, 2017, 03:05:55 poslijepodne »
Ultimate liquid wax za početak je jako zahvalan poradi već navedenih karakteristika a usto i trajnost je jako dobra, ako želiš još malo sjaja možeš na njega staviti nekakav ''prirodni'' carnauba vosak :dobro
Ostalo su ti već kolege navele a s vremenom ćeš, upoznajući detailing world, vidjeti što ti najviše paše i odgovara za ono što ti želiš... :palacgore:
Inače taj w204 facelift u toj boji mi je :sliiiin
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2017, 03:06:33 poslijepodne Tomislav »

Offline Hooligan

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #5 : Veljača 13, 2017, 04:55:19 prijepodne »
Stavi veće slike auta da se vidi u kakvom je stanju lak, ali slikaj izbliza pod suncem/reflektorom.
[/quote]
auto je opran u petak slikano jučer po suncu kak si rekao

da nažalost sve sam ručno radio jer me nekako strah polirke
za čišćenje polir paste sam koristio CARPRO ERASER

zadnji put sam aplicirao čišćenje i vosak krajem 7.mj i meni je površina i dalje jako glatka (krpa mi klizi s nje) ne kao prvih 2 mj ali je i zima učinila svoje
jako sam zadovoljan voskom i mislim si ako je ovaj prosječan kakvu bi tek refleksiju i odsjaj dobio s nekim boljim

inače auto mi ima 95tisuća tako da je lak u super stanju bez ogrebotina s jako malim swirlovima
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2017, 05:06:50 prijepodne Hooligan »

Offline Hooligan

  • Početnik
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #6 : Veljača 13, 2017, 05:16:42 prijepodne »
Ultimate liquid wax za početak je jako zahvalan poradi već navedenih karakteristika a usto i trajnost je jako dobra, ako želiš još malo sjaja možeš na njega staviti nekakav ''prirodni'' carnauba vosak :dobro
Ostalo su ti već kolege navele a s vremenom ćeš, upoznajući detailing world, vidjeti što ti najviše paše i odgovara za ono što ti želiš... :palacgore:
Inače taj w204 facelift u toj boji mi je :sliiiin

i meni je u toj boji top  :sliiiiin zato sam i uzeo tu boju jer jako zahvalna i sve za razliku od prijašnjeg bmw 3 2009g. koji je bio crni koliko god pazio sve se vidjelo kao da ga je netko žičanom četkom prao

koji mi preporučuješ vosak  ili neku kombinaciju da stavim jer planiram opet polovicom 4 mj kad malo ugrije  :igra
mozda da dobijem još vise sjaja kak si rekao

 :thnx :thnx :thnx

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: POLIRANJE I VOSAK
« Odgovori #7 : Veljača 13, 2017, 02:00:24 poslijepodne »
Dok sam ima w203 u srebrenoj metalik s efektom, izutetno ugodno me iznenadio Bilt Hamberov Hydra Wax (možda čak postoji i slika još uvijek na forumu kako auto izgleda s njim), također Dodo Juice su mi super... Čak za prvu ruku možeš i probati sa Sonax Extreme Brilliant Shine Detailerom, nakon pranja će ti dati još malo dodatnog sjaja i zaštite... Da se razumijemo od Hydra Wax-a i Dodo Juice-a ima puno boljih i skupljih voskova al s obzirom na njihovu cijenu smatram da su najbolji umjer uloženo/dobiveno i za početak odlični jer sam i ja s njima počeo :palacgore: