Autor Tema: Neuspješno poliranje BMW E90  (Posjeta: 78766 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zdravo

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 832
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #15 : Kolovoz 18, 2013, 03:22:04 poslijepodne »
Od tih svih silnih majstora izgleda da se tu najmanje poliralo.
Na žalost  :doh1

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #16 : Kolovoz 18, 2013, 07:09:02 poslijepodne »
gledam i ne vjerujem....
ovo je zrelo da ti vec sad napises ime. a i da se neko zaleti koji je blizu zalijepit koji samar tome koji pita 200eur za ovako nesto.

vuna, 2000okr, nikakav priming s pastom, mlataranje lijevo-desno samo da se sta prije zavrsi. a i pranje prije voskanja izgleda da je radjeno s krpom koja se inace koristi za pranje zidova obliznje stale.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Mirka

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1214
  • Spol: Muški
  • MENZERNA and MAFRA
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #17 : Kolovoz 18, 2013, 08:04:07 poslijepodne »
 :gruebel :gruebel :gruebel meni ovo malo ,kazes da kad si preuzeo auto nije bilo nikakvih swirlova i holograma na sunce,zatim nakon prvog pranja vide se opake swirlove i holograme,koji po meni mislim da se ne mogu sakriti sa nijedan vosak ni polymer  :misli: ,megs gold po mojih dosadasnjih testova nikako ne spadne od prvog pranja,pogotova kad se pere sa save wax samponom.Ako stvarno ima Polymer nanesen na ovaj auto, ne bi mogao ni sa nekvalitetnom krpom onako hologramirati,govorim za polimer na sonax,koji sam ga dugo testirao,poenta mi je da ne moze auto izgledati tako dobro pri preuzimanju sa bilo cime da ima odozgo kao zastitu,ove swirlove se ne pokrivaju ni sa cime da tako dobro izgleda kao sto opisujes,ili nisi gledao auto na sunce pri preuzimanju ili ocaran sjaju koji wax daje  :sline nisi primetio ostalo.Ovaj auto trazi seriozni paint corection tretman,i nemas tvrdi lak nego mekan kod sredni lak.Evo moja pametna rec o ovom laku pa sad vi kako hocete,ovo je copy paste,da ne kaze neko da samo pametujem ja,ima patalca a ne gatalca  :D  #Jet Black is one of the worst paints to keep detailed,BMW Jet Black paint is notorius to detailers, and almost all of them say it is VERY soft paint, hence the "looking like ass" in only a few days after detailing.
However, when properly detailed, Get out your sunglasses ... It will burn the retna's right out of your eyes ! P.S. ovakve swirlove na ovaj lak kao na poslednjih,mozes si isam napraviti prilikom voskanja i brisanje voska  :palacgore: ali ovo nisu od nekvalitetnu krpu mislim,kazes da koristis dobre krpe  :dobro
« Zadnja izmjena: Kolovoz 18, 2013, 08:05:59 poslijepodne Mirka »

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #18 : Kolovoz 18, 2013, 08:27:31 poslijepodne »
Darko, zasjajili su ga s ultrafinom i stavili vosak, a na toj boji ako ne gledas kako treba ne vidis, o polimeru nebi jer kad sam pročitao sve mi je bilo jasno

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #19 : Kolovoz 18, 2013, 08:37:51 poslijepodne »
auto nije bio na suncu prilikom preuzimanja, a sjajio se ko pas :D...oni su rekli da su stavili polimeg megs.
evo galerija što sam danas slikao....auto sa sunčane strane i auto sa strane gdje nema sunca...pa možete vidjeti kako to izgleda kad nema sunca auto super izgleda...
isto se tako na nekoliko fotki vidi pasta koja im je još ostala na autu :(

https://www.dropbox.com/sh/tf9imwv8l63lcww/u6R0nR4wOi

slika 1 i 2 na suncu
slika 3,4,5 ostatak paste uz rub lajsne od prozora
slika 6 ispid kvake niš nije polirano
slika 7 ostatak paste na donjem desnom pragu ima i na krovu
slika 9 novi branik prije dva tjedna ugrađen :D
slika 12 i 13 na strani gdje nema sunca auto je fenomenala


Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #20 : Kolovoz 18, 2013, 08:49:19 poslijepodne »
pitanje za milijun kuna

koliko vremenski je trajalo to poliranje?

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #21 : Kolovoz 18, 2013, 08:59:54 poslijepodne »
auto nije bio na suncu prilikom preuzimanja, a sjajio se ko pas :D...oni su rekli da su stavili polimeg megs.
evo galerija što sam danas slikao....auto sa sunčane strane i auto sa strane gdje nema sunca...pa možete vidjeti kako to izgleda kad nema sunca auto super izgleda...
isto se tako na nekoliko fotki vidi pasta koja im je još ostala na autu :(

https://www.dropbox.com/sh/tf9imwv8l63lcww/u6R0nR4wOi

slika 1 i 2 na suncu
slika 3,4,5 ostatak paste uz rub lajsne od prozora
slika 6 ispid kvake niš nije polirano
slika 7 ostatak paste na donjem desnom pragu ima i na krovu
slika 9 novi branik prije dva tjedna ugrađen :D
slika 12 i 13 na strani gdje nema sunca auto je fenomenala
slobodno i lakireru reklamiraj

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #22 : Kolovoz 18, 2013, 09:00:41 poslijepodne »
pitanje za milijun kuna

koliko vremenski je trajalo to poliranje?

sigurno jako kratko iako sam ja dovezao auto ujutro u 8.30 a zvali me 17 da je gotovo :D

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #23 : Kolovoz 18, 2013, 09:07:26 poslijepodne »
mene više zanima prvi slučaj onaj za 350,

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #24 : Kolovoz 18, 2013, 09:19:22 poslijepodne »
mene više zanima prvi slučaj onaj za 350,

u 8 dovezao a pokupio u 13.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #25 : Kolovoz 18, 2013, 09:21:29 poslijepodne »
to sam i mislio

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #26 : Kolovoz 18, 2013, 10:23:18 poslijepodne »
i jedni i drugi koji su polirali su sfusali, pogotovo oni drugi, za njih sam i ocekivao, kuko je izgleda isto upoznat cim je cuo rijec polimer ili ponekad teflon :)

medutim, nisu na slikama sva ostecenja dosla od polirke i nestrucnog poliranja nego i od pranja. pogledajte ove ravne plitke ogrebotine po vratima s onih prvih slika. to su napravili rukavica i rucnik.jet black crna boja je poznata kao vrlo mekana i vrlo zajebana za odrzavanje. pogledajte malo teme po detailing worldu i sve ce vam biti jasno.
taj lak zahtijeva ogromnu paznju da se odrzava kako spada. microfiber rukavica i water magnet nisu dovoljni za odrzavanje ovog laka, niti blizu.

@mirka, on nije dobio neki coating na auto. blackfire koji nije coating kao sonax je takoder graden od polimera pa ne stiti auto od ogrebotina. nije polimer nikakvo cudo nego naziv za spojeve koji su gradeni od molekula povezanih u dugacke lance...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Polimer

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #27 : Kolovoz 18, 2013, 10:31:39 poslijepodne »
Crni biser
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline sdanijel

  • Početnik
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #28 : Kolovoz 18, 2013, 10:35:16 poslijepodne »
auto je kod mene vise od 4 godine i isao je uglavnom u praonicu i nije ovakvih giljotina imao po laku nakon provedene 4 godine kod mene kao sto sad imam nakon ovog zadnjeg poliranja i prvog (jucer))drugog pranja.

Offline Dr.KUKO

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Neuspješno poliranje BMW E90
« Odgovori #29 : Kolovoz 18, 2013, 10:43:32 poslijepodne »
i jedni i drugi koji su polirali su sfusali, pogotovo oni drugi, za njih sam i ocekivao, kuko je izgleda isto upoznat cim je cuo rijec polimer ili ponekad teflon :)

medutim, nisu na slikama sva ostecenja dosla od polirke i nestrucnog poliranja nego i od pranja. pogledajte ove ravne plitke ogrebotine po vratima s onih prvih slika. to su napravili rukavica i rucnik.jet black crna boja je poznata kao vrlo mekana i vrlo zajebana za odrzavanje. pogledajte malo teme po detailing worldu i sve ce vam biti jasno.
taj lak zahtijeva ogromnu paznju da se odrzava kako spada. microfiber rukavica i water magnet nisu dovoljni za odrzavanje ovog laka, niti blizu.

@mirka, on nije dobio neki coating na auto. blackfire koji nije coating kao sonax je takoder graden od polimera pa ne stiti auto od ogrebotina. nije polimer nikakvo cudo nego naziv za spojeve koji su gradeni od molekula povezanih u dugacke lance...
http://hr.wikipedia.org/wiki/Polimer
dovoljna je rijec i sve znas, prosli tjedan mi je bio crni E39 na dogovoru za sanaciju ogrebotine od kljuca raddjeno mu je jednoslojno prije 3 tjedna (prva greska na crnom se ne radi compound i to je to, na crni moze jednoslojno ali zaboravi paste koje imaju jak cut pogotovo ako se radi na rotacionoj, tko zeli dvoslojno zeli, tko ne zeli neka ide dalje pa da imamo o cemu pisati kasnije) uglavnom da ne duljim grizu za oko i swirlovi i hologrami a i pola kile fc+ po kederima i rubovima