Autor Tema: Piano lack poliranje  (Posjeta: 43616 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomycrosound

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Piano lack poliranje
« Odgovori #15 : Studeni 06, 2019, 01:27:15 poslijepodne »
Naslov odgovara mom upitu, iako je tema staaara.
Već sam jednom polirao piano black plastiku oko mjenjača i ručne na mazgi6 2007 sport,
koristio neku ručnu malu polirku koja inače nije polirka i neki sonax za exterijer.
Ispalo ok, onaj "haze" popravljao ručno.
Sad imam vremena se ponovo poigrati s tom plastikom, a ideja je umjesto sonaxa polish wax3 kojeg više nemam
koristiti Soft99 The Kiwami Extreme Gloss Wax.
Moje pitanje - je li to opasno, općenito mišljenje hoće li biti uspjeha?
Naravno, probat ću na jednom manjem dijelu da vidim, no za Kiwami piše kako treba paziti da ne dođe na plastiku..
 :thnx

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Piano lack poliranje
« Odgovori #16 : Studeni 07, 2019, 09:00:57 prijepodne »
Kako misliš polirati sa voskom?

To što piše za plastike je za obične plastike, a ovdje se radi o lakiranoj plastici.

A i ništa tu nije opasno, to upozorenje stoji radi toga što ako bi došlo na plastiku bi ostali bijeli tragovi.
Ali i to se da maknuti/obrisati.
Petrolhead

Offline tomycrosound

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Piano lack poliranje
« Odgovori #17 : Studeni 07, 2019, 11:27:38 prijepodne »
Amatersko izbrijavanje, nije ni za pričat na ovom forumu..
Meka je plastika pa sam mislio da bude išlo pomalo.
I naposlijetku sam uspio, djelomično. Nakon muke.
Najsitnije swirlove sam uklonio, to mi je bila namjera. Izgledalo je super dok nisam osvjetlio s "pravim" svjetlom..
Hologram do holograma, svaka putanja polirke se nazirala. Obzirom da sam kroz cijeli postupak radio totalnu improvizaciju, uspio sam riješiti problem improviziranom spužvicom za poliranje - blaznicom za lice.
Savijeni dio (poklopac pepeljare) nisam uspio popraviti. No uspio sam, nakon što su živci popustili, spaliti jedan dio par mm, najednom se samo pojavio plik...
Fotkao bih, al nije realno, jer pod različitim uglom se izuzetno mijenja vidljivost stvarog stanja plastike.
Uglavnom, za oko izgleda bolje nego je bilo.

Offline Dragon777

  • Početnik
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Piano lack poliranje
« Odgovori #18 : Rujan 17, 2022, 09:03:57 poslijepodne »
I mene zanima poliranje klavir plastike okolo mijenjača. Probao sam s Meguairs finom polir pastom i malom polirkom. Nešto se uklonilo risova ali još nije to kako treba. Koju pastu koristiti?

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Piano lack poliranje
« Odgovori #19 : Rujan 18, 2022, 08:22:13 prijepodne »
Teško je odmah točno reći koja će kombinacija dobro odraditi.
U tim situacijama uvijek krećem sa najfinijom pastom i najmekšom spužvom pa "pojačavam" ukoliko ne radi odabrana kombinacija.

Najbolje rješenje je staviti crni PPF da se ne mučiš. Jer i kad ispoliraš, ako ne staviš PPF bit će brzo opet staro stanje.
Katastrofalno su mekane te piano plastike.

Stavio sam PPF na piano gloss plastike vrata (vanjske) i od tad sam zaboravio na to, nema više grebanja.. A polirao sam ih barem 5x do tad.
Petrolhead