Autor Tema: Odg: što kupiti?  (Posjeta: 51131 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline -Chris-

  • Početnik
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #15 : Ožujak 16, 2016, 11:05:26 prijepodne »
Pozdrav kolegama,
novi sam ovdje i prošle godine sam se registrirao na prijedlog kolege sa VW Club Croatia foruma pa kada imam vremena prelistavam stare teme da se bolje upoznam sa nekim detaljima. Imam u planu kupovinu rukavice za pranje jer sam do sada koristio Sonaxovu spužvu koja mi je nezgodna a zna mi i pasti pa bih molio za savjet što uzeti od dolje navedenog i kakva su vaša iskustva sa rukavicama.

1.Meguiars LAMBS WOOL WASH MITT....(108 kn)
2.Meguiars MICROFIBER WASH MITT.....(115 kn)
3.Meguiars ULTIMATE WASH MITT EU....(130 kn)

Offline pH detailing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • WASH - POLISH - WAX - DRIVE™
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #16 : Ožujak 16, 2016, 11:22:03 prijepodne »
Spužvu zaboravi, pogotovo ako je već pala na pod. Eventualno s njom proći pragove i ispod lajsni za prvi put.

Meg's je dobar ali ima i boljih proizvoda, pogledaj i na ForeaOCDu i DLS.com.hr, iako na kraju dana ne možeš fulati sa nijednom rukavicom, jedino ovisi koliko će koja trajati ali kao amatera mislim da te to uopće ne treba zabrinjavati.

Ja koristim Elite Deluxe Chenille Wash Mitt sa ForeaOCDa i jako sam zadovoljan.
Dobro došli na --> https://ph-detailing.hr/ <--

Offline -Chris-

  • Početnik
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #17 : Ožujak 16, 2016, 11:50:45 prijepodne »
Hvala Petre na odgovoru.
Ako nije problem može malo pojašnjenje oko razlike između vunene i mikrofibre rukavice, kakve su u korištenju i koliko traju. Imam više Sonaxovih spužvi tako da ovu sada koristim za donji dio a pošto imam već nešto u planu u Partesu uzeti mislio sve zajedno sa nekom od gornjih navedenih rukavica. Prelistat ću i na ForeaOCD i DLS.com stranicama da vidim što imaju u ponudi.

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #18 : Ožujak 16, 2016, 12:42:34 poslijepodne »
ima li itko odgovor na moje pitanje oko pasti za poliranje?

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #19 : Ožujak 16, 2016, 03:07:01 poslijepodne »
Mislim da ce ti vecina odg da uzmes menzernu fg 400 i sf 3500.. Imas mala pakiranja na forei pa mozes isprobat.. Samo mjenjas padove i mozes svasta ispolirat..

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #20 : Ožujak 16, 2016, 04:10:16 poslijepodne »
zahvaljujem!

Offline Cobra detailer

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #21 : Ožujak 16, 2016, 05:19:35 poslijepodne »
Ja imam ovu 2.Meguiars MICROFIBER WASH MITT.....(115 kn)... kupio sam ju prije 2 mjeseca i odradila je već cca. 6 pranja i dobro odrađuje posao, ali nemogu reći da me nešto posebno oduševila (vjerojatno sam imao i prevelika očekivanja)... treba joj 2-3 pranja da se malo razradi i da omekani. Nakon svakog korištenja operem ju tekučinom za pranje veša i za sad se dobro drži (ne raspada se i ne pušta mucice). Sve u svemu rukavica je dobra  :palacgore:

Offline dcosic

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #22 : Ožujak 16, 2016, 07:23:35 poslijepodne »
Na pitanje koje padove i paste kupiti za poliranje crnog audija ne postoji odgovor. Treba pogledati stanje laka pa tek tada ti se može odgovoriti. Da li je lak održavan? Kako je auto pran? Samo na četkama?  Ako je lak održavan onda ti treba polir pasta za održavanje laka a ako je drljano po laku onda ti treba grublja pasta nakon koje ćeš prijeći sa finijom. Probaš pa vidiš što ti odgovara. Pogledaj radove članova, galerije pa na kraju probaj sam.

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #23 : Ožujak 16, 2016, 07:36:14 poslijepodne »
Svaki lak je drugačiji,nemoguće je odgovoriti koja pasta ti treba i koji pad,prvo se radi test panel odvojen trakama,i isprobava se šta odgovara od pasti i padova,zavisno o stanju laka,ja npr. imam dvadesetak padova,desetak pasti i onda kombiniram,i ponekad se desi da ništa od toga ne odgovara kako želim,i tražim iduću soluciju..

A za rukavicu osobno preferiram vunene,od mikrofibre mi se baš ne sviđa,iako i njih imam,ali mi se najbolje pokazala dodo juice trible wash mitt kod dls-a i Flexipads super soft lambskin kod forea..vunene mi traju otprilike godinu dana..

Offline adriver

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
Odg: što kupiti?
« Odgovori #24 : Ožujak 16, 2016, 08:00:17 poslijepodne »
Covjek od nekud mora pocet.. navedena kombinacija je i vise nego dobra za start.. nece odma trosit novce na ne znam kolko pasti i padova..

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #25 : Ožujak 16, 2016, 08:17:34 poslijepodne »
hvala na odgovorima, upravo zbog razlike u laku raznih proizvođaca sam naglasio da se radi o audi-u jer sam procitao na forumu da je kod njih lak jako tvrd. Rekao bih da je lak u dosta losem stanju jer ga je prosli vlasnik cini mi se prao na cetkama. 

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Odg: što kupiti?
« Odgovori #26 : Ožujak 16, 2016, 08:34:56 poslijepodne »
Onda pogledaj moju temu http://www.cro-detailing.com/index.php/topic,4163.0.html pa će ti biti sve jasno..

Ukratko, isprobao sam nekoliko compound pasti i nekoliko verzija padova i niti jedna nije pomogla.
Na kraju se ubio drljajući sa vunom.

Zlatno pravilo je da nema pravila..
Dok ne probaš, nećeš znati šta ti treba.

Ako nemaš 3M FC+, teško da ćeš išta napraviti (ako je lak jako tvrd kako kažeš).
Uskoro dobijem FG400 pa ću usporediti cut nje i FC+
Petrolhead

Offline -Chris-

  • Početnik
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #27 : Ožujak 16, 2016, 08:36:24 poslijepodne »
Hvala Cobra detailer i tonyy na odgovoru.
Nekako mi se čini da je vunena rukavica u maloj prednosti a i finija je od mikrofibre pa ću pričekati sa kupovinom ako bi naručivao od Meg'sa. Pogledao sam na Forea i DLS stranicama nekoliko rukavica i ima se što odabrati pa ću vidjeti možda se odlučim i za Dodo Juice Tribble mitt ili Flexipads-Super Soft Lambskin Wash Thumb Mitt. Nisu puno skuplje od gore navedenih tako da je sve u nekim granicama, samo što sam u Partesu htio naručiti Natural Shine Protectant za interijer i nekoliko aplikatora pa bi i njihova vunena rukavica ušla u paket.

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #28 : Ožujak 16, 2016, 08:51:00 poslijepodne »
Imao sam jednom velikih problema sa crnim audijem a4,niti jedna kombinacija mi nije odrađivala na početku,na kraju sam jedino s vunom i fg400 i onda finiširanja,zato kažem da je teško pogodit šta uzet za početak..niti ne znamo kako izgleda lak,u kojem je stanju..

Offline filip_lr3

  • Početnik
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: što kupiti?
« Odgovori #29 : Ožujak 16, 2016, 09:48:57 poslijepodne »
uzeo sam haubu s otpada koja je iste boje kao i moje auto i ucio se polirati na njoj. koristio sam 10 god. stare Rex proizvode za poliranje (trebalo bi biti bolje sa novim pastama)i evo kako je ispalo:
PRIJE
POSLIJE

samo da naglasim da prvi put u zivotu drzim polirku u rukama.
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2016, 09:51:16 poslijepodne filip_lr3 »