Autor Tema: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?  (Posjeta: 14815 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« : Studeni 22, 2015, 10:05:43 poslijepodne »
Ovako,kako sam si sa glinom napravio svirlove i matirao lak na blatobranu bacio sam se na poliranje.
Koristio sam DA nastavak za busilicu zutu meguaries spuzvu i berner grubu pastu.prvo sam probao 3m ultrafine ali nije mogla skinuti pa sam presao sa bernerovom grubom.
Uspio sam skinut swirlove ali nisam dobio kristalbo cistu povrsinu.Radio sam po zenithu probao sam i skroz smanjit pritisak i okretaje,ali opet nije bilo savrseno.Onda sam uzeo 3m ultrafine sa istom spuzvom koju sam oprao.Djeluje mi kao da s tom pastom radim u prazno,odnosno da ne moze finisirat radi laka.Igrao sam se pritiskom i okretajima,ali opet nista.
Inace zanima me jel grijesim negdje? Vecinu ostecenja sam skinuo,samo nemogu dobiti kristalno cist zavrsetak.

Danas sam polirao retrovizore i B stup,tamo je crna boja pa me zanimalo gdje grijesim a tamo mi je to lakse vidjeti.Opet ista stvar,tamo sam isto skinuo sve swirlove i zavrsetak je kristalno cist,tek kad stavim svjetlo naziru se neki kao mikroskopski swirlici ako ih mogu tako nazvat?

Moze preporuka paste i spuzvi?

Slike stavim sutra da vidite o cemu se radi...

Znam da oprema nije bajna ali mogu busilicu riktat od 200 do 3000 okretaja  :scottwax1

Kakva je tvrdoca laka na ovom novom polu,znam da je Tomee pricao da je kod njega na polu lak tvrd.

Ne znam koliko je gruba zapravo bernerova pasta,osjete se zrnca pod prstima,tak da ne mogu sa sigurnoscu rec ali djeluje mi u najmanju ruku srednje tvrd lak jer ultrafina sa ovim nastavkom ni cliovoj boji nije moglo swirlove skinuti...
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2015, 10:11:52 poslijepodne rade007 »

Offline lima156

  • Početnik
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #1 : Studeni 23, 2015, 07:11:43 prijepodne »
Probaj nakon te grupe neku manje grubu pastu.. za compound i nastavak od busilice ide ti crveni grubi pad, pa zuti manje grub i onda crni za vosak..

Offline dcosic

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #2 : Studeni 23, 2015, 08:17:52 prijepodne »
Sa kakvim mikrofibrama si brisao pastu?  Meni se je znalo dogoditi ako je MF već "napunjena" pastom da pod svijetlom vidim swirliće. Od tada koristim samo bolje MF-e i samo jedan do dva prijelaza brisanja i okrećem MF .

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #3 : Studeni 23, 2015, 08:42:53 prijepodne »
Kupio sam od Reje krpe,Eurow - Shag Pile Double Density Towel,nju sam koristio nakon brisanja sa razrijeđenim alkoholom a Chemical Guys - El Gordo Lime sam naspricao sa razrijeđenim alkoholom i brisao ostatke paste...

Jel moguce da ultrafina bas nista nemoze skinuti,sto se tice laganih swirlova?

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #4 : Studeni 23, 2015, 09:16:45 prijepodne »
slike prije:




poslije: tu se slabo vidi jel je mrak,slikat cu malo kasnije na boljem svjetlu...





« Zadnja izmjena: Studeni 23, 2015, 09:30:34 prijepodne rade007 »

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #5 : Studeni 24, 2015, 10:47:13 prijepodne »
Probah i sa bernerovom finom pastom ali i iza nje ostaju jako sitni swirovi koji se vide samo pod jakim svijetlom,inace finish je ogledalo.
Ima li koja pasta slicna fg400 a da ne skida lak tako jako a da se moze s njom i finisirat?

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #6 : Studeni 24, 2015, 08:32:32 poslijepodne »
Jako zeznut lak za radit, tommee i ja smo radili crveni, lak je jako cudan. Jako tesko se micu ogrebotine a s druge strane lak se ogrebe s krpama. Ugl nisam uopce siguran kojom metodom smo ga rijesili ,mislim da je bila bijela lc spuzva na d/a i pasta tipa megs 101 ili 105

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #7 : Studeni 24, 2015, 08:52:24 poslijepodne »
Jel to akril boja ili ima bezbojni? Nisam primjetio da ostaje plavo i crno na spuzvi?

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #8 : Studeni 24, 2015, 09:03:55 poslijepodne »
Nije akril, ima bezbojni gore, ali je nekako plastican. Najcudniji s kojim sam radio definitivno
Ne mogu ti previse pomoci osim da ti kazem da isprobas sve moguce kombinacije pasti, spuzvi i strojeva koje imas:)

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #9 : Studeni 26, 2015, 03:15:57 poslijepodne »
 Nisam bas dobio informacije koje sam ocekivao...svejedno hvala sto ste se prikljucili i bili voljni pomoc!

Volio bi da se tommee ukljuci u temu,pa da mozemo prodiskutirati i da vidim sto mi je najpametnije kupiti,da ne bacim novce za nesto slicno sto imam doma a nije od koristi.

Oce li mi fg400 biti pregruba pasta za poliranje,menzerna je toliko zakomplicirala s tim nazivima da pojma nemam,osim ovog sto sam na forumu nasao...?

bernerova gruba pasta na mom zutom megs padu ne moze ukloniti tragove 3000 smirgla.

Znaci trebao bi pastu koja ce uspjet ukloniti lagane swirlove a da pritom ne skida previse laka i da se sa 3m ultrafinom moze zavrsiti.
Sad su ostali jako sitni swirlovi koji su prostim okom nevidljivi,samo kad se jaka svjetlost uperi onda se lagano vide.

evo slika od ovog sto sam radio i da se vidi o kojoj boji auta se radi.trenutno je gore 2 sloja fusso coata





« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2015, 03:21:09 poslijepodne rade007 »

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #10 : Studeni 26, 2015, 03:34:04 poslijepodne »
Fg400 tj. Heavy Cut Compound 400 po novom bi sa Menzerninim bijelim padom tj. žutim Hex-Logicom trebala skidati tragove i do 2000 grita uz visoki sjaj i finish.
Malo mi je čudno da gruba pasta ne može ukloniti tragove iza 3000 grita ako bi Menzernina gruba Super Heavy Cut Compound 300 trebala skidati tragove čak od 1200grita.   :palacgore:

Inače FG400 se koristi i kao one-step pasta. Dakle dosta jaki cut i jaki finish pa sumnjam da će biti pre gruba.

I za kraj, sve slike koje si do sada stavio su male i niš se na njima ne vidi  :mrgreen:
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline rade007

  • Početnik
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #11 : Studeni 26, 2015, 04:25:34 poslijepodne »
Vjerojatno ne skida tragove smirgla jer je u kombinaciji sa premekanom spuzvom. Zato me i buni šta i kako,jer mi na ovoj spuzvi nemoze finisirati a probao sam berner grubu,berner finu,ultrafinu i nijedna nije uspjela u potpunosti ukloniti ostecenja.
To naravno je puno bolje i finish je odlican,samo meni to nije dovoljno dobro i jednog dana kad bi se odlucio na full korekciju,morao bi imati dobitnu kombinaciju pasti i padova.

Slike sam stavljao preko tinypic-a i oznacio da su za forum i eto takve su ispale...inace se ni ne vide nikakvi swirlovi kad se s mobom svijetli i slika,jedino kad se svjetli s bljeskalicom i jako blizu priđe.

Hvala za preporuku paste,da vidim jos ima li kakvih drugih misljenja,pa cu se odluciti sta uzeti...

REJA-imas li informaciju jel postoji u menzerninom programu pasti pasta koja ima manji cut od fg400 a bolje finisira,odnosno postoji li tehnologija raspadajucih abraziva u menzerninom programu da laksi cut ima a bolje finisira?

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?
« Odgovori #12 : Studeni 26, 2015, 07:03:40 poslijepodne »
Menzerna ima nekoliko pasti u Finish rangu a najpoznatija je Super finish 3500. Karakteristika joj je Cut 3/10 i Finish 10/10.  :palacgore:
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?