Tehnički dio > Strojno poliranje

Kako se rješiti holograma???

<< < (3/12) > >>

vedfilipovic:
SwirlX Used on a Black BMW

tonyy:

--- Citat: Hanszg - Kolovoz 30, 2012, 06:02:57 poslijepodne ---tonyy, možeš samo nabrzaka ukratko objasniti razliku između swirlova i holograma?

--- Kraj citata ---

Svirlovi su one kružne ogrebotine na laku koje se vide na suncu,napravljene nepravilnim pranjem auta,a hologrami su tragovi poliranja grubom pastom,kao u obliku polumjeseca koje se isto vide na suncu..

loodi:
al hologrami izgledaju ko da su utisnuti duuuuuubooooooko u lak, tj daju neku cudnu dubinu... ko da je lak par cm debeo. 3D ovo-ono...

edit: IZGLEDAJU ko da su utisnuti duboko u lak, u biti su samo povrsna ostecenja laka.

ovaj cudan efekat do 25sec:
Hologram & Swirl mark & sanding mark

to su hologrami.

slobodank:
Da ne otvaram novu temu pa ću u okviru ove teme. Sinoć mi se prilikom poliranja honde akord po prvi put u istoriji mog poliranja desio problem sa hologramima. Naime dogovoreno je parcijalno poliranja vrata gepeka, vozačeva vrata i prednje levo krilo. Sa vratima gepeka sve super. Auto je sav uswirlan. Koristio sam S3 gold i visomax belu vunu. Swirlovi su se skinuli bez problema u par prelaza. Ostali su neki sitni hologrami koje sam bez problema i sa lakoćom skinuo sa automagic new car glaze i hibuff plavom vunom (soft polish) navikao sam da radim sa vunom i imam je u skoro svim finoćama.




Kada su na red došla vrata tu je nastao problem. Bilo je par ogrebotina koje sam šmirglao i čije je tragove S3 gold bez problema skinula kao i swirlowe. Nastali su hologrami ali ništa strašno, rekao sebi skinuću ih kao i na gepeku međutim problem. Koju god pastu da sam pokušao i kombinaciju sa padovima i pastama nije išlo dok na kraju nisam uzeo ekscentričnu šlajfericu  (koju sam ranije koristio ka DA uz male izmene na njoj samoj) stavio scholl blue pad i S3 gold i skinuo holograme 95%. Posle toga sam preostale holograme (ja ih vidim pod reflektorom ali vlasnik automobila ne) popunio sa automagic xp swirl removerom (filer) i nije se ništa videlo. Auto sam kasnije komplet zaštitio sa sealantom koji je sve extra maskirao :-\. Da bi bio siguran da se hologrami neće brzo pojaviti na taj deo sam dodatno stavio još dva sloja sealanta. Iako ja nisam zadovoljan i ne znam gde je pošlo naopako ti delovi mnooogo bolje izgledaju od ostatka automobila. Odmah sam poručio scholl S40 (antihologram) iako mi je u svim ranijim slučajevima automagic new car glaze bez problema rešavao problem hologramima.
Prvo sam pomislio da je problem u vuni (što možda i jeste) pa sam prešao na scholl žuti pad ali isto. Izgubio sam dva i po sata na vozačeva vrata dok ih nisam doterao u normalno stanje...

loodi:
 Japanci, a posebno honde imaju mekan, ali i taj famozni sticky lak. Jako je osjetljiv na bilo kakav pritisak. Jedino sta pomaze za i prve rijesit problem je meksi pad. Nikako vuna, ma koja god bila. Uzmes minimalno plavi 3m pad i ultrafinu i rijesis ih se. (pravilnom tehnikom, naravno. To ne znaci da mozes i s najfinijom pastom mlatarati u prazno nego treba ipak odradit kako treba)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju