Autor Tema: Odabir voska  (Posjeta: 13091 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline tomycrosound

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odabir voska
« : Srpanj 03, 2019, 08:47:26 prijepodne »
Pozdrav!
Dva noob pitanja -
posjedujem Fusso 99, auto je mazga 6 2007 tamnoplava. Odbijanje kapljica kiše mi nije bitno, za što se Fusso pokazao odličnim, obzirom da je limarija pomalo matirala itd, godine cine svoje, trazim dugotrajniji vosak isključivo za sjaj.
Pronašao Angelvax Desirable, pa pitam - postoji li nešto bolje u tom cjenovnom rangu, do 200kn? (ps fusso prodajem [emoji51])

Drugo, blesavo pitanje - s buffingom sam imao problema, išlo jw teško, ostajale mrlje na tamnijoj boji.. koristio viledine krpe od mikrofibre. Imam debeli plavi Feck’s ručnik za brisanje auta koji radi fenomenalno, interesira me hocu li ga “unistiti” (rucnik) budem li s njim radio buffing?

Hvala.

Offline hery0609

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 445
  • Spol: Muški
Odg: Odabir voska
« Odgovori #1 : Srpanj 03, 2019, 01:18:20 poslijepodne »
Ako ti je lak matirao i već počeo oksidirati...neće ti pomoći ni vosak od 500 kn. Dobra priprema, dekontaminacija i poliranje je riješenje. Sjaj daje poliranje i dobro stanje laka, a vosak je završni dodatak koji realno daje max 10 % sjaja.

Taj ručnik je jako "plush" i namjenjen ja za sušenje... možeš ti s njim i raditi bufing voska i sl. Ali nebi preporučio... imaš puno jeftinijh krpa, i baš za tu namjenu.



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

hery0609