Autor Tema: Poliranje (glatke) plastike  (Posjeta: 19790 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline tomycrosound

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Poliranje (glatke) plastike
« : Veljača 02, 2017, 02:36:28 poslijepodne »
Pozz!
U Mazdi 6 2007 (sport) imam crnu sjajnu plastiku (tzv piano black), na donjem dijelo oko mjenjača je pomalo izgrebana.
Kako pokušati sanirati, vratiti sjaj? 2-3 dublje (deblje) ne mislim popravit, al ove sitnije ogrebotine bih volio bar umanjit.
Od paste imam pastu za zube i sonax nano wax 3 za exterijer..
Savjet?
 
(slika u prilogu s interneta) no sad vidim da u tom primjeru nije crna boja  :D
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2017, 02:38:43 poslijepodne tomycrosound »

Offline tomycrosound

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje (glatke) plastike
« Odgovori #1 : Veljača 02, 2017, 10:57:25 poslijepodne »
Da sam sebi odgovorim, jedno 6 sati rucnog trljanja plastike krpicom i sonaxom polish+wax3, zatim oprana plastika, uklonio "swirlove" koji su bili jaki na svjetlu, neke jace ogrebotine su doslovno nestale, neke manje su ostale.. Bio bi daleko bolji posao da je jos 6 sati trljanja..
uglavnom, jako vidljiva razlika!

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Poliranje (glatke) plastike
« Odgovori #2 : Veljača 03, 2017, 01:25:11 poslijepodne »
Da sam sebi odgovorim, jedno 6 sati rucnog trljanja plastike krpicom i sonaxom polish+wax3, zatim oprana plastika, uklonio "swirlove" koji su bili jaki na svjetlu, neke jace ogrebotine su doslovno nestale, neke manje su ostale.. Bio bi daleko bolji posao da je jos 6 sati trljanja..
uglavnom, jako vidljiva razlika!
Ako nemaš polirku to je jedina metoda, dakle ručno... da imaš polirku onda extension bar, 1'' ili 2'' backing plate sa pripadajućim grubim i finim padovima i udri miško... :D

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Poliranje (glatke) plastike
« Odgovori #3 : Veljača 03, 2017, 09:49:10 poslijepodne »
Ili Rupes ibrid nano ;)

Offline tomycrosound

  • Početnik
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje (glatke) plastike
« Odgovori #4 : Veljača 03, 2017, 10:41:27 poslijepodne »
Nije mi vrag dao mira pa sam improvizirao danas, na neku ravnu "busilicu" za graviranje stavio dam nekakvu spuzvicu koja dodje u paketu, pa lagano s tim.
Nakon nje potrebno je proci rucno, jer ostaju (ja mislim da su to) hologrami.
Nekakvo presijavanje kao duginih boja, ali bez boja.
Pitanje - koliko jak pritisak; obzirom da gušim tu busilicu, veca brzina, slabiji pritisak, ili manja brzina, jaci pritisak?
Namontirao sam plastiku u auto, no kako to nije savrsenstvo, vjerujem da ce opet na obnovu za neko kratko vrijeme

Offline mmarin70

  • Početnik
  • *
  • Postova: 36
Odg: Poliranje (glatke) plastike
« Odgovori #5 : Veljača 05, 2017, 05:24:53 poslijepodne »
Nije mi vrag dao mira pa sam improvizirao danas, na neku ravnu "busilicu" za graviranje stavio dam nekakvu spuzvicu koja dodje u paketu, pa lagano s tim.
Nakon nje potrebno je proci rucno, jer ostaju (ja mislim da su to) hologrami.
Nekakvo presijavanje kao duginih boja, ali bez boja.
Pitanje - koliko jak pritisak; obzirom da gušim tu busilicu, veca brzina, slabiji pritisak, ili manja brzina, jaci pritisak?
Namontirao sam plastiku u auto, no kako to nije savrsenstvo, vjerujem da ce opet na obnovu za neko kratko vrijeme
Manja brzina veci pa veca brzina manji ;)

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk


Offline JOHN

  • Početnik
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Poliranje (glatke) plastike
« Odgovori #6 : Svibanj 07, 2017, 11:36:50 poslijepodne »
Ja sam to te piano black plastike riješio, koje su bile dosta zasvirlane, s DA, ultimate compund i meguiars #16. Skinuo sam samo poklopac pepeljare i okvir oko mjenjača. Na vratima i kokpitu sam naokolo naljepio traku i odario polirkom. Ko novo.
Problem te plastike u naravi je da je dovoljan i oštar pogled da ju zasvirlaš.  :)
U održavanju treba koristit vrlo mekane i fine MF krpe, uprotivnom eto novih swirlova.