Autor Tema: Čišćenje prije nanošenje voska...  (Posjeta: 23618 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Leondetail

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #15 : Siječanj 08, 2017, 10:03:22 poslijepodne »
Pa citam tu po forumu sta decki rade, pa uvjek pisu da ide ciscenje poslje poliranja, prije nanošenje voska il neke zastite, da bolje primi...

 A u partesu su mi rekli da ga mogu nanosit odma nakon poliranja, nisu nis rekli da mogu ocistit pa nanjet vosak, da bi bolje primio.

Kolko vidim po savjetima ovdje, bolje je da se očisti prije, pa reko zasto ne.
Neke paste sadrze silikone i ulja, uvijek valja prije voska prebrisat s ipa nije tesko, sta je sigurno je sigurno :)

Poslano sa mog LG-H850


Offline lux.4

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 798
    • Email
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #16 : Siječanj 08, 2017, 11:05:42 poslijepodne »
Prebriši sa IPA-om, ziher je ziher  :mrgreen: ...

Ako nema u Foreji, imaš u chipoteci za kupit  :palacgore:

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #17 : Siječanj 08, 2017, 11:16:53 poslijepodne »
Pa citam tu po forumu sta decki rade, pa uvjek pisu da ide ciscenje poslje poliranja, prije nanošenje voska il neke zastite, da bolje primi...

 A u partesu su mi rekli da ga mogu nanosit odma nakon poliranja, nisu nis rekli da mogu ocistit pa nanjet vosak, da bi bolje primio.

Kolko vidim po savjetima ovdje, bolje je da se očisti prije, pa reko zasto ne.

Procitaj si ovo pa razmisli sto i kako:

''A wax, (natural or synthetic), is a substance that when applied to a surface will not adhere properly on its own. Thus, it is necessary to add specialized miscible oils to allow the waxy material to spread and adhere evenly to the surface. These oils along with polymers are responsible for improving the functionality of the wax protection, appearance, adherence and the overall application.

This means the addition of any Meguiar's polishes prior to the wax application will not only enhance the paint finish, but also aid in the appearance, adherence and overall lasting ability of the wax which is applied over the top of it. ''

E sad zasto bi bilo jednostavno kad moze biti komplicirano na kraju balade to je tvoja odluka pa kako ti se svida. Da li ces ''brisanjem s IPA'' postici bolji izgled, bolje prianjanje i dulje trajanje - neces.

Offline Optimista

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #18 : Siječanj 08, 2017, 11:59:04 poslijepodne »
Ovo zahtjeva test izdržljivosti, vosak nanesen na površinu očišćenu IPA prije aplikacije i nanesen na površinu bez ikakvog čišćenja  :kumori :scottwax1
Let the games begin

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #19 : Siječanj 09, 2017, 12:32:22 prijepodne »
Po toj Meguiarsovoj logici bi trebali prodavati "specialized miscible oils" za apliciranje voska na autima koji nisu polirani. A mislim da je velika većina slučajeva stavljanja voska na lak koji nije netom poliran.
Petrolhead

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #20 : Siječanj 09, 2017, 10:00:12 prijepodne »
Po toj Meguiarsovoj logici bi trebali prodavati "specialized miscible oils" za apliciranje voska na autima koji nisu polirani. A mislim da je velika većina slučajeva stavljanja voska na lak koji nije netom poliran.

Radi se o postupku koji je autor topica vec napravio dakle auto je poliran. Ja pokusavam ne generalizirati pricu.

Autor topica koristi Meguiarsove proizvode. Ja sam mu zelio pomoci znanjem o njihovim proizvodima.
Naravno svatko moze sljediti svoje nahodenje svoju logiku (makar ona u ovom slucaju iziskuje dodatan rad i dodatne izdatke).
Ali na kraju dana s tim arsenalom proizvoda koje je autor topica predstavio na nacin koji su mu forumasi sugerirali nece dobiti ono sto je trazio.

To ne znaci da kod drugih proizvodaca vrijedi isto. (Ponavljam jos jednom - makar sam to vec napisao  :palacgore:).

-off topic
Iskreno bas mi je zao sto se vecina povodi za ''uobicajenim'' pravilima generalno. Taj jebeni OCD meni osobno neda mira. Moje je misljenje da detailing za sobom povlaci i upoznavanje s prozvodom (meni osobno daje posebne cari  :glup_ruzan).

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #21 : Siječanj 09, 2017, 10:41:28 prijepodne »
Samo u slučajevima kada se koriste proizvodi istog proizvođača podupirem teoriju od purdashiana. Van toga se rijetko kada poklope supstance da bi proizvodi međusobno bili ˝miscible˝. Zato se najčešće preporuča kemijsko skidanje.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline Valerij Vondruška

  • Početnik
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Čišćenje prije nanošenje voska...
« Odgovori #22 : Siječanj 09, 2017, 07:21:49 poslijepodne »
Izopropilnim alkoholom ili eraserom od CarPro-a (odlicna stvar). Dok sam ja ostao bez erasera u forei nisu imali tog momenta IPA pa sam pomijesao obicni medicinski alkohol s destiliranom vodom i mogu ti reci da mi je posluzilo dok se nisam domogao IPA :-D

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk

Kad se sjetim kako mi je pamučna majica nekada bila glavni polir stroj :-D