Autor Tema: fusso problem  (Posjeta: 47408 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: fusso problem
« Odgovori #30 : Listopad 18, 2016, 10:03:30 poslijepodne »
1. 20 min
2. ccc 25C
3. tesko se obrisao
4. suha kao barut obrisana IPA-om 1:25

dodao bih jos da sam nakon 3-4 mjeseca skinuo sloj, i opet nanio, ovaj put vrlo tanko i lahko se skinulo. I opet isto. Neki dan obrisao sa Sonax BSD (slike koje sam postavio) i ispade jos gore.

Ja ne znam jel mi ovdje govorimo o istim flekama, zato sam i slikao gdje se tacno vidi to. I da, zanimljivo samo na haubi! Iako moram priznat da hauba ima tackica od kamencica ali opet kakve to veze ima sa flekama

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #31 : Listopad 18, 2016, 10:17:26 poslijepodne »
Rupice od kamenčića nemaju nikakve veze.
Hauba je najizloženija promjenama temperature radi velike površine i zagrijavanja motornog prostora ali opet ne vidim da bi moglo u toj mjeri utjecati na vosak.

Sve su ovo ˝šta ako je...¨ tako da ćemo radije pričekati neka se sam proizvođač izjasni. Nije ni meni jasno kako se nekada da skinuti, nekada ne, a ponekad nema nikakvih problema.
I dalje stoji činjenica da je jako izdržljiv vosak samo ovo za crne aute moramo odgonetnuti zašto se događa i onda ćemo znati kako riješiti.  :dobro
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #32 : Listopad 19, 2016, 07:42:49 prijepodne »
Fenomenelan je, mislim ga svejedno zadržati kao glavnog u kolekciji.

Zaboravio sam napomenuti da je u mom slučaju hauba bila farbana naknadno, ali ne u skorije vrijeme i nije metalna.
Petrolhead

Offline pep

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #33 : Listopad 19, 2016, 09:40:39 prijepodne »
Fusso je fenomenalan,ali istodobno i jako zahtjevan.
Iz osobnog iskustva:-površina mora biti savršeno pripremljena i dekontaminirana da bi se primio za lak(lak mora biti gol)
                              -tanki,tanki sloj je dovoljan
                              -velike panele podijeliti na dva,čak i tri dijela
                              -ako je temperatura zraka veća od 15 stupnjeva može ga se skidati za par minuta(skoro pa odmah)
                              -nakon prvog pranja poslije aplikacije stavim tekući vosak i izgleda odlično te usput ispravim moguće nedostatke

Svaki puta nakon aplikacije kažem-nikad više fusso jer zahtijeva strašno puno posla(praktički cijeli dan)ali i svaki put mu se i vratim!1 :) :) 

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #34 : Listopad 19, 2016, 10:21:10 prijepodne »
Probajte Gyeon Can Coat  :cuga
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #35 : Listopad 19, 2016, 06:53:41 poslijepodne »
Probajte Gyeon Can Coat  :cuga

Opet je nisi pricekal da odvrije a?  :kumori

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #36 : Listopad 19, 2016, 07:43:37 poslijepodne »
Čekamo službeni odgovor od dobavljača već neko vrijeme, nadam se da ćemo do kraja tjedna biti pametniji jer su navodno upit proslijedili direktno u Soft99 Japan.
Nije mi jasno zašto bi se pojavljivale fleke na haubi a ne na ostalim panelima...  :misli:

Svi koji ste stavljali Fusso, molim vas za dodatan info:
1. koliko vremenski nakon aplikacije ste skidali?
2. na kojoj (okvirno) temperaturi?
3. da li se teško ili lako dao obrisati?
4. da li je površina koja je problematična bila vlažna tijekom aplikacije? Kao da se orosila od niske temperature.
1. Skidao u ovisnosti o rezultatima swipe testa. Neovisno o godisnjem dobu. U prosjeku je to bilo skidanje oko 10-15 min.
2. Prosjecna temperatura oko 20 st/C.
3. Nisam primjetio razliku u odnosu na primjenu tvrdih voskova ostalih proizvodaca.
4 Ne.
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2016, 07:44:30 poslijepodne purdashian »

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #37 : Listopad 20, 2016, 02:05:17 poslijepodne »
Evo C/P odgovor od europskog zastupnika na ovu temu:

Citat:
Regarding the issues with Fusso Coat:

This is undeniably one of the most hyped waxes right now. We sell it in great numbers in Europe and we only had a few complaints about the effects of the product.

We always try to educate end-users about the right way of preparation before the application. We suggest decontamination with clay bars, or dedicated cleaners like Micro Liquid Compound from our offer. We also know that a lot of people use means like IPA before the application for the Fusso to provide even better results.

I have also included a presentation about the correct application directly from the manufacturer in Japan. If you find any points unclear please contact us.

If any problems occur during the application process we also recommend (also for maintenance) using the Fusso Coat Speed & Barrier quick detailer from the same product family, that is basing on similar ingredients.

OVDJE smo stavili na naš server PDF upute iz Japana o aplikaciji njihovih voskova ako će kome biti korisne. Za neki detaljniji odgovor možemo kontaktirati direktno Japan pa vidjeti da li će oni imati neko objašnjenje ili savjet  :dobro
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #38 : Listopad 20, 2016, 02:46:34 poslijepodne »
Engleski im nije jača strana, barem gramatika  :mrgreen:

Jedino što nisam odradio kako u uputi piše je smjer nanošenje (radio sam kružno), ali tako nanosim i na ostale boje, nije izoliran slučaj samo za crnu.
Ovo što spominju namočen aplikator mislim da nema veze, uvijek se potrudim da sloj bude tanak.
I nisam imao još situaciju da se mučim sa buffingom, uvijek ide lagano, tijekom cijele godine.
Petrolhead

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #39 : Listopad 20, 2016, 04:32:27 poslijepodne »
Odgovor na pitanje neznam, al pricajmo malo o nasim proizvodima  :kumori
My

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: fusso problem
« Odgovori #40 : Listopad 20, 2016, 10:06:22 poslijepodne »
nista ovi nisu rekli.... jedino jos ostaje da uzmem ovu njihovu krpu i brisem s njom nije skupa:
http://www.ebay.com/itm/Soft99-Wipe-Cloth-Blue-Special-High-Quality-Cloth-For-Polishing-/252340497376?hash=item3ac0aa6be0:g:QCwAAOSwvg9XZAUt

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #41 : Listopad 20, 2016, 11:53:25 poslijepodne »
@ Bo
sumnjam da smjer nanosenja igra ulogu.

Ovo s krpom - da bi krpa bila krivac i to samo na haubi - tesko.

Uputa iz Japana nije lose thx.
Imam osjecaj da ''dobavljac'' uopce ne kuzi kakav je to problem ''effect'' u igri.

Offline dzoni

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 111
Odg: fusso problem
« Odgovori #42 : Listopad 21, 2016, 12:07:04 prijepodne »
jos sam jednom procitao i izgleda je fol u brisanju.... da je potrebno dobrooo obrisat i ispolirat maximalno, jer zadnji put kad sam stavio Sonax BSD na fusso, postalo je jos gore a tek ujutro na svjetlosti sam vidio da nisam fino obrisao neke dijelove haube. Narucio sam ovu krpu pa cemo vidjet. Misterija ostaje kako se samo na haubi to pojavljuje....
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2016, 12:07:55 prijepodne dzoni »

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: fusso problem
« Odgovori #43 : Listopad 21, 2016, 01:35:50 prijepodne »
jos sam jednom procitao i izgleda je fol u brisanju.... da je potrebno dobrooo obrisat i ispolirat maximalno, jer zadnji put kad sam stavio Sonax BSD na fusso, postalo je jos gore a tek ujutro na svjetlosti sam vidio da nisam fino obrisao neke dijelove haube. Narucio sam ovu krpu pa cemo vidjet. Misterija ostaje kako se samo na haubi to pojavljuje....
Dobro zboris gotovo pa i sigurno je da je vic u brisanju ... dobro je koristiti vise krpi kod brisanja. Pitanje je kak reagira Sonax BSD s Fussom gore su predlozili njihov detaler u slucaju da aplikacija pode po zlu.

Offline bo

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 1225
  • Spol: Muški
  • Black eyes
    • Ford Klub Hrvatska
    • Email
Odg: fusso problem
« Odgovori #44 : Listopad 21, 2016, 07:50:45 prijepodne »
BSD nema veze sa ovim problemom sigurno. Nisam ga stavljao na BMW pa se fleke pojavile.
Petrolhead