Autor Tema: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije  (Posjeta: 49239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« : Ožujak 20, 2016, 08:27:19 poslijepodne »
Pozdrav ljudi,

nisam znao gdje da stavim ovu temu, pa sam ovdje stavio, ako admin misli da nije mjesto u ovom podforumu, neka premjesti gdje misli da joj je mjesto.

Ovak, radio sam fasadu i novu stolariju na svojoj kuci, te naravno majstori mi nisu zaštitili PVC stolariju i na njoj ima žbuke, fasade, svega. Naravno, danas sam to pokušao čistiti, laganini sa spužvicom, čarli i topla voda... I to ne ide niš dolje, užas... Jedini način mi je bila špahtla i strugat to, ali to totalno oštečuje PVC. E sad, da li se netko susretao s ovakvim problemom možda? Ili ima tko kakav savjet s čime da pokušam... Jer izvan sebe sam i ako to ne uspijem, majstor definitivno neće dobro završiti, a ni ja bogme, jer sam dao 30tkn za novu stolariju, a sad je to užas. Naravno, majstora već nema 3 mjeseca, nemrem ga nikak uhvatit i rekao da to sam sredim, pošto ništa od njega izgleda...


Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #1 : Ožujak 20, 2016, 08:50:23 poslijepodne »
Ja sam isti problem imao na vanjskim prozorskim klupcicama od eloksiranog aluminija.
Ja sam te grumene zbuke skinuo s onom plastikom u obliku trokuta za skidanje mraza s auto šajbe.
Bitno je da probas onak u jednom trzaju/potezu djelovati na taj grumen zbuke da se on u jednom komadu otpusti... Uglavnom, jako grdi posao :(

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #2 : Ožujak 21, 2016, 11:06:38 prijepodne »
Ne znam sta si radio od fasade ako si radio edelpuc, to gdje kapne tesko tesko se dize cisti......

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #3 : Ožujak 21, 2016, 02:55:19 poslijepodne »
Ne bih znao koja je fasada :( al mislim da je ona low budget neka...

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #4 : Ožujak 21, 2016, 04:37:41 poslijepodne »
Citat:
majstora već nema 3 mjeseca, nemrem ga nikak uhvatit

ja ne kuzim...
to je ko kad me pitaju "dobro vedrane kako tebi svi uvijek plate i niko ti nije duzan?"  :doh1

lako. jer se tako i radi.  :batine
evo danas dobio posao od jedne njuske lokalne (naravno da necu napisat ko je), i koliko god lik bio macan pun para, zajebi, ja upravo pisem plan otplate spreman za njegov potpis, posto nije htio bankovnu garanciju. aj nemoj platit jednom kad potpisom obecajes da hoces. auto od 80k eur mu je na obrt. skoro da i bi da mi ne plati iz prve pa da ga moram sudski ganjat i "pomirit" se s 450ks.  :mrgreen:
nema zajebancije s takvim stvarima, i da je 1000kn, a ne 30tkn stolarije. j*** mater svima redom i nemas problema s takvima vise. :shake2
sad je lako bit general poslije bitke ali prijatelju, nisi imao nikakav ugovor u kojem stoje uvjeti po kojem je njegov posao gotov, a medju njima stavka da ne smije usrat ostatak kuce po fasadiranju? :/


a sta se konkretnog savjeta tice, ja sam to skinuo jednom toplom vodom (tj prekuhanom parom, 140 stupnjeva) na 300 bar pritiska. ili hladnom na 450. a i da si blize istri... jebiga, 30kn metar duzni prozora, pa ti vidi. da se indirektno izreklamiram ovako sam to rjesio ,cisto da bude jasnije. tj bavim se time a imao sam jedan upit ko sta ti imas problem.


sta se kemije tice:

http://www.rhutten.com/catalog_detail.php?id=374&parent_id=43

ovo omeksa fasadex, isprobano. nakon toga spahtlom kliznes uz rub i podigne cijelu fleku, samo otpadne.
« Zadnja izmjena: Ožujak 21, 2016, 04:39:39 poslijepodne loodi »
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #5 : Ožujak 21, 2016, 04:49:39 poslijepodne »
Kriv sam, priznajem, išao sam na riječ i na povjerenje, jer inače radim na takav način, al eto, za sve postoji prvi put...

Molim te, ovo sredstvo rhutten, ima li možda toga za uzet negdje u Hrvatskoj? Nije previše agresivno za PVC?


Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #6 : Ožujak 21, 2016, 10:33:10 poslijepodne »
sta manji koncentrat. 2%
ako stavis cistog, SIGURNO ce nagrist boju s plastike.


uvoznik je Lakmus, Buzet (Istra).
ako jos neko prodaje okolo, ne znam, al vjerovatno da, prilicno je razvikana marka u krugovima ciscenja
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #7 : Ožujak 26, 2016, 07:01:48 poslijepodne »
Evo samo da kažem naručio sam ono gore sredstvo, ima uvoznik u ZG, dolazi mi idući tjedan, cijena 75kn+pdv.

E sad, ako nije problem loodi, vidim da se razumiješ u to, pa ako nije problem samo na koje pitanje da još odgovoriš, pošto moram biti iskren, trta me malo raditi s time, pa bolje spriječit nego liječit.

1. Kad nanosim tu tekučinu koju ću naravno napraviti u omjeru kako si mi rekao, da li da zaštitim ostatak fasade od prozora, da mi nebi slučajno špricnulo na fasadu, pa da mi se fasada ne otopi? Ili nemam brige oko toga.
2. Rolete su mi sive boje, ne znam dal je takva plastika ili je boja takva, pa možda da zaštitim i rolete, da mi boju ne skine? Donji dio rolete je aluminijski koliko sam vidio, a u uputstvima koje mi je uvoznik dao, ne preporučuju na metal špricat.
3. Koliko otprilike pričekat da tekučina djeluje?

Zahvaljujem unaprijed

C/P uputstva:

Proizvod na bazi kiseline za skidanje naslaga cementa sa svih perivih površina (željeznih, obojanih, keramičkih, terakota, linoleum itd.). Na dijelovima od cinka, bronce, aluminija, mjedi i kroma pažljivo postupati; preporučuje se isprobati proizvod na manje vidljivom mjestu. Ne koristiti na prirodnom kamenu (mramor, granit itd.) Način upotrebe: Hell se može koristiti nerazrijeđen ili kao otopina u vodi, do 1%, prema vrsti nečistoće. Ostaviti djelovati nekoliko minuta nakon čega isprati. N.B.: Hell se može koristiti i za skidanje bijele patine koja se stvara na podovima (osobito na tamnim podovima od terakote) koji su prethodno oprani tradicionalnim deterdžentima: u tom slučaju razrijediti 100 grama Hella u jednoj kanti vode i nanijeti otopinu krpom i četkom nakon čega isprati.


Evo koja slika stanja jednog prozora (imam ih 10-tak+vrata)








temp image upload

Offline sporting

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #8 : Ožujak 28, 2016, 09:52:01 prijepodne »
nisam citao temu, al cisto da ti kazem da ATAS ima tekucinu koja se zove CEM, skida zbuku, beton sa pvc-a, metala i sl, zamisljena za spricanje kamiona betonijera, stvar funkcionira, prije 2mj je frend pospricao unutrasnjost Berlinga u kojem se prolila fasada, auto je bio uzas, last touch sam odradio ja i auto je izasao kao iz salona!  :palacgore:

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #9 : Ožujak 28, 2016, 09:25:40 poslijepodne »
sporting, istina.
ne znam cijenu ali rhutten je jeftiniji. (i ima cool ime) :D

salu na stranu, hell koristim svaki dan a ATAS CEM je u biti isti klinac ali sam ga samo probao, premalo da bi mogao rec da sam ga KORISTIO.
oba su u biti jake kiseline sa inhibitorom korozije, sta je poanta kod zaprljanja na bazi kamenca i sl (ergo, cement).

bitno je natopiti dobro cement/fasadu koju se zeli ukloniti. tj zbuku. neprakticno je na nekim mjestima, naravno, posto nista od toga ne lezi vodoravno ali tu ces se mroati snaci nekako. mozda vata natopljena pa priljubljena na zaprljanje, ne znam, iskreno kako.

poanta je da HELL omeksa tu smjesu tako da se mehanicki moze ukloniti. najradje vodom pod pritiskom. miniwash.
naravno, treba sta vise toga zastititi jer HELL zna izbijeliti stosta. ne zelim te plastiti, radim s njime svaki dan, ALI radim sa max 15% smjesom (koja takodjer nije sala, iako je rlativno ugodnog mirisa).

probaj najprije sta vise razrijediti pa naspricati i onda pod pritiskom isprati.
ako ne ide, probaj malo jaci konc, npr 5% pa opet.

ako opet ne ide, probaj 10% i tako dalje.

moguce da je kvalitetan materijal pa ide tesko. mozda bude trebalo cak cistog staviti (ne bi me cudilo), i paziti da ne cijedi po svacemu. OBILNO isprati nakon koristenja jakim koncentratom.


btw ja njime topim npr cement po zavrsnom gradjevinskom ciscenju s vanjskih podova. jedini je problem kod tebe sta ne lezi na podu.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #10 : Travanj 01, 2016, 08:22:32 poslijepodne »
Znači ovak.. Danas mi je dostavljen hell... ljudi moji, počeo sam sa 1% otopinom... Da bi na kraju zavšio na čisto... 2h sam ja utrošio na jedan mali kupaonski prozor 60x60 i ulazna vrata 200X100 mislim.. Pa to je sizifov posao... Rađe bi polirao ferarija 3 dana i njegov lak nego ovo radio... Nažalost kao što si rekao loodi, našpricam ja to, al to sve ode dolje, i ajde špricaj pusti, pa opet špricaj pa opet pusti, i ajde nekako to omekani, ali ne tako kako bi trebalo... Špahtlicom polako dižem tu žbuku tj. fasadu... Žbuku mi riješi odmah bez problema, ali fasadu, jako jako jako teško... Bez mehaničkog skidanja, ništa...

Naravno isprano je sa gro gro vode i čarlija i svega... Pustit ću to do sutra/preksutra, pa polako nastavit ako ne nagrize PVC... A vjerujem da neće...
btw. sutra ću nabaviti i karcher parni čistač, pa možda probat i s njime to omekšat...

Par slika... Prije/poslije














screen capture windows


Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #11 : Travanj 01, 2016, 09:41:12 poslijepodne »
Odlicno si skinuo, ali opet ne vjerujem da nije prozor trakom zasticen kad je fasada radjena ne mogu vjerovat.....

Offline Nix666

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #12 : Svibanj 30, 2016, 01:53:31 poslijepodne »
Da malo dignem temu  :mrgreen:
Gdje se može nabaviti Hell ili ATAS CEM u Zagrebu ili blizini?

Treba mi za pranje crijepa, koji je postavljen na pod u vikendici. Ostalo je malo uprljano nakon fugiranja, pa bih htio to malo bolje počistiti, jer se kasnije lakira. Mislim da je fugirano pijeskom i cementom. Može preporuka i za neko drugo sredstvo  :palacgore:
« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2016, 01:53:50 poslijepodne Nix666 »

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #13 : Svibanj 30, 2016, 09:19:31 poslijepodne »
Da malo dignem temu  :mrgreen:
Gdje se može nabaviti Hell ili ATAS CEM u Zagrebu ili blizini?

Treba mi za pranje crijepa, koji je postavljen na pod u vikendici. Ostalo je malo uprljano nakon fugiranja, pa bih htio to malo bolje počistiti, jer se kasnije lakira. Mislim da je fugirano pijeskom i cementom. Može preporuka i za neko drugo sredstvo  :palacgore:

Dam ti ja hell za siću, imam ga još 3/4 mi ostalo...

Offline Nix666

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
Odg: sredstvo/način skidanja žbuke/fasade sa PVC stolarije
« Odgovori #14 : Svibanj 30, 2016, 10:18:02 poslijepodne »
Imaš PM  :palacgore: