Autor Tema: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?  (Posjeta: 49567 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« : Siječanj 17, 2016, 10:07:23 prijepodne »
Pozdrav.
E ovako, prvi put kupujem glinu za auto, koje su preporuke?
Radi se o Alfa  Romeo 156 SW crne metalik boje.
Auto vjerojatno nikad do sad nije vidio glinu tako da mi preporučite koja mi treba jer vidim da ima više vrsta za različite vrste (težine)  kontaminacija. Ovako što sam uspio sam pročitati čini mi se možda najbolja BH glina jer se kao lubrikant može koristiti voda?  Što da koristim nakon gline?
Da li mogu koristiti Fusso coat mirror shine dark jer vidim da je jako jednostavan za korištenje a daje izvrsne rezultate ili trebam nakon gliniranja ići sa nečim drugim? S tim da auto (još)  nemam u planu polirati, mada bi trebao ali za sada ga želim samo dekontaminirati od raznih nečistoća koje ne mogu ukloniti pranjem. Poliranje je u planu na proljeće taki da do tada želim nešto promijeniti što se tiče izgleda. Savjeti...   Help!
Without heart we would be mere machines

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #1 : Siječanj 17, 2016, 10:15:57 prijepodne »
Ako na proljece mislis polirati auto, onda ti se sad ne isplati dekontaminirati auto i stavkjati zastitu (ako je do sad nisi imao).
Rađe upijaj znanje jos 2 mjeseca pa onda daj auto na poliranje, a do onda naucis vise o detailingu opcenito, i nabavis nesto od opreme i preparata.

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #2 : Siječanj 17, 2016, 10:20:34 prijepodne »
Vjerovatno će ti trebati neka grublja glina ako nije auto nikad gliniran i ima sigurno kontaminacije,kad dekontaminiraš trebaš koristiti i nešto tipa korosola za metalnu kontaminaciju i poslije toga neki vosak ako nečeš polirati,ali poslije grube gline bi trebalo polirati u većini slučajeva jer ce ti matirat lak..

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #3 : Siječanj 17, 2016, 10:32:13 prijepodne »
Hm, da... Tako sam i mislio...  A ništa, budemo išli redom. Pošto sam trenutno u fazi nabavke svega potrebnog ipak imam u planu za kasnije redovito održavanje nabaviti sve potrebno pa mislim da će mi glina ipak trebati u kolekciji. Kako sam već pisao sigurno ću poliranje odraditi kod Partesa gdje u njihovoj cijeni ide i vosak. Što da nabavim za kasnije redovito održavanje auta?  Ako oni odrade dekontaminaciju i poliranje auto bi trebao biti u ok stanju dakle sa kojim sredstvima da ga održim takvog?   
Without heart we would be mere machines

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #4 : Siječanj 17, 2016, 11:29:34 prijepodne »
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=901.005.002

U uslugu uključeno:
- vanjsko pranje vozila
- korektura sitnih ogrebotina
- skidanje oksidacije
- strojno poliranje srednje abrazivnom pastom
- zaštita voskom

procitaj malo bolje sta ti je ukljuceno u poliranje za 500kn
My

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #5 : Siječanj 17, 2016, 12:23:11 poslijepodne »
Vjerovatno će ti trebati neka grublja glina ako nije auto nikad gliniran i ima sigurno kontaminacije,kad dekontaminiraš trebaš koristiti i nešto tipa korosola za metalnu kontaminaciju i poslije toga neki vosak ako nečeš polirati,ali poslije grube gline bi trebalo polirati u većini slučajeva jer ce ti matirat lak..

Tony, je li igra neku ulogu redosljed tipa prvo korrosol pa glina ili glina pa korrosol ?

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #6 : Siječanj 17, 2016, 01:01:58 poslijepodne »
Vjerovatno će ti trebati neka grublja glina ako nije auto nikad gliniran i ima sigurno kontaminacije,kad dekontaminiraš trebaš koristiti i nešto tipa korosola za metalnu kontaminaciju i poslije toga neki vosak ako nečeš polirati,ali poslije grube gline bi trebalo polirati u većini slučajeva jer ce ti matirat lak..

Tony, je li igra neku ulogu redosljed tipa prvo korrosol pa glina ili glina pa korrosol ?
Ja idem prvo korrosol pa medium glina tj. da glina skupi eventualno ono što što korrosol nije uspio ali po dosadašnjem iskustvu gotovo da ništa ne ostane za glinu nakon korrosola :D

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #7 : Siječanj 17, 2016, 01:02:58 poslijepodne »
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=901.005.002

U uslugu uključeno:
- vanjsko pranje vozila
- korektura sitnih ogrebotina
- skidanje oksidacije
- strojno poliranje srednje abrazivnom pastom
- zaštita voskom

procitaj malo bolje sta ti je ukljuceno u poliranje za 500kn
Da, znam što je uključeno. Ali ne kužim  što si htio reći... Šta nešto fali?  Ne kužim, ja sam početnik  pa molim objašnjenje... 
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2016, 01:04:09 poslijepodne Pips »
Without heart we would be mere machines

Offline kroky

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #8 : Siječanj 17, 2016, 01:25:17 poslijepodne »
Gliniranje nije ukljuceno u cijenu, a i vosak je vjerovatno tekuci kaj drzi 2-3 pranja
My

Offline forcabarca

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 251
  • Spol: Muški
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #9 : Siječanj 17, 2016, 02:25:52 poslijepodne »
Vjerovatno će ti trebati neka grublja glina ako nije auto nikad gliniran i ima sigurno kontaminacije,kad dekontaminiraš trebaš koristiti i nešto tipa korosola za metalnu kontaminaciju i poslije toga neki vosak ako nečeš polirati,ali poslije grube gline bi trebalo polirati u većini slučajeva jer ce ti matirat lak..

Tony, je li igra neku ulogu redosljed tipa prvo korrosol pa glina ili glina pa korrosol ?
Ja idem prvo korrosol pa medium glina tj. da glina skupi eventualno ono što što korrosol nije uspio ali po dosadašnjem iskustvu gotovo da ništa ne ostane za glinu nakon korrosola :D

Da i ja sam tako radio korrosol pa melana glina i nije glina zapela na dva tri mjesca gotovo pa je korrosol sve odradio, pokusat cu sad na proljece sa medium glinom ako je dobro lubriciram ne bi trebala maturati lak miskim je li potrebno polirat nakon medium gline ?

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #10 : Siječanj 17, 2016, 03:54:44 poslijepodne »
Uz bogato lubriciranu površinu nebi smjela, meni je kineska 3m medium matirala jedino kad fali lubrikanta... :dobro

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #11 : Siječanj 17, 2016, 04:51:39 poslijepodne »
Prvo radim korosol ili sl.proizvod, a poslije glina,obavezno ova dva koraka moraju se uraditi,a ako to nije u cijeni,preporučao bi ti da to zaobiđeš..Ne može se ići polirati a da se nije napravila dekontaminacija,u suprotnom to sve ubacuješ u lak,bilo je o tome jednom govora..
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2016, 04:53:58 poslijepodne tonyy »

Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #12 : Siječanj 17, 2016, 04:59:16 poslijepodne »
Ok. Ajmo onda ovako detaileri...
Molim ponude tko bi mi htio odraditi dekontaminaciju laka i poliranje (najvjerojatnije jednoslojno) crne metalik Alfa Romea 156 SW.
Ponude može i na 097 6084 304 viber, sms
Without heart we would be mere machines

Offline gyges

  • Početnik
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #13 : Siječanj 17, 2016, 05:10:00 poslijepodne »
Ok. Ajmo onda ovako detaileri...
Molim ponude tko bi mi htio odraditi dekontaminaciju laka i poliranje (najvjerojatnije jednoslojno) crne metalik Alfa Romea 156 SW.
Ponude može i na 097 6084 304 viber, sms
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=901.005.003

To imaš u ovom paketu.
Ok. Ajmo onda ovako detaileri...
Molim ponude tko bi mi htio odraditi dekontaminaciju laka i poliranje (najvjerojatnije jednoslojno) crne metalik Alfa Romea 156 SW.
Ponude može i na 097 6084 304 viber, sms
http://www.partes.hr/index.php?page=artikl&id=901.005.003

To imaš u ovom paketu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Pips

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Koja glina, preporuka, što i kako nakon gline?
« Odgovori #14 : Siječanj 17, 2016, 05:17:20 poslijepodne »
 :thnx
A netko da bi htio privatno odraditi?
Without heart we would be mere machines