Tehnički dio > Strojno poliranje

VW POLO 2014 tvrdoca laka i preporuka pasti i padova?

(1/3) > >>

rade007:
Ovako,kako sam si sa glinom napravio svirlove i matirao lak na blatobranu bacio sam se na poliranje.
Koristio sam DA nastavak za busilicu zutu meguaries spuzvu i berner grubu pastu.prvo sam probao 3m ultrafine ali nije mogla skinuti pa sam presao sa bernerovom grubom.
Uspio sam skinut swirlove ali nisam dobio kristalbo cistu povrsinu.Radio sam po zenithu probao sam i skroz smanjit pritisak i okretaje,ali opet nije bilo savrseno.Onda sam uzeo 3m ultrafine sa istom spuzvom koju sam oprao.Djeluje mi kao da s tom pastom radim u prazno,odnosno da ne moze finisirat radi laka.Igrao sam se pritiskom i okretajima,ali opet nista.
Inace zanima me jel grijesim negdje? Vecinu ostecenja sam skinuo,samo nemogu dobiti kristalno cist zavrsetak.

Danas sam polirao retrovizore i B stup,tamo je crna boja pa me zanimalo gdje grijesim a tamo mi je to lakse vidjeti.Opet ista stvar,tamo sam isto skinuo sve swirlove i zavrsetak je kristalno cist,tek kad stavim svjetlo naziru se neki kao mikroskopski swirlici ako ih mogu tako nazvat?

Moze preporuka paste i spuzvi?

Slike stavim sutra da vidite o cemu se radi...

Znam da oprema nije bajna ali mogu busilicu riktat od 200 do 3000 okretaja  :scottwax1

Kakva je tvrdoca laka na ovom novom polu,znam da je Tomee pricao da je kod njega na polu lak tvrd.

Ne znam koliko je gruba zapravo bernerova pasta,osjete se zrnca pod prstima,tak da ne mogu sa sigurnoscu rec ali djeluje mi u najmanju ruku srednje tvrd lak jer ultrafina sa ovim nastavkom ni cliovoj boji nije moglo swirlove skinuti...

lima156:
Probaj nakon te grupe neku manje grubu pastu.. za compound i nastavak od busilice ide ti crveni grubi pad, pa zuti manje grub i onda crni za vosak..

dcosic:
Sa kakvim mikrofibrama si brisao pastu?  Meni se je znalo dogoditi ako je MF već "napunjena" pastom da pod svijetlom vidim swirliće. Od tada koristim samo bolje MF-e i samo jedan do dva prijelaza brisanja i okrećem MF .

rade007:
Kupio sam od Reje krpe,Eurow - Shag Pile Double Density Towel,nju sam koristio nakon brisanja sa razrijeđenim alkoholom a Chemical Guys - El Gordo Lime sam naspricao sa razrijeđenim alkoholom i brisao ostatke paste...

Jel moguce da ultrafina bas nista nemoze skinuti,sto se tice laganih swirlova?

rade007:
slike prije:




poslije: tu se slabo vidi jel je mrak,slikat cu malo kasnije na boljem svjetlu...





Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju