Autor Tema: Troslojnog poliranja cijelog automobila - rasprava  (Posjeta: 60838 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sporting

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #15 : Travanj 28, 2015, 03:19:14 poslijepodne »
Ček, vi fkt mislite da bi partes odradio troslojno poliranje i to na hondinom laku, koji se može odraditi vrhunski sa one step kombinacijom. Svatko tko je radio na hondinom laku zna kakav je i koja kombinacija najviše izvlači. Po meni totalno nepotrebno troslojno, m101 i m205 izvuku brutalno na hondi.  Naravno, bez keramike mu se to niti ne isplati raditi ako ima origigi lak na njemu, pošto je vrlo tanak.

A ove finte, prema pravilima struke, pa sva kemijska i mehanička dekontaminacija za male pare, to teško da će dobit.

slazem se ;) proda ti troslojno, odradi dvoslojno - vise sumnjam i svi sretni, auto izgleda brutalno i piči dalje :) 1000kn za accorda je minimum minimuma ( i za dvoslojno ), ko misli da je puno nek izvoli sam  :mrgreen:

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #16 : Travanj 28, 2015, 04:08:35 poslijepodne »
Ček, vi fkt mislite da bi partes odradio troslojno poliranje i to na hondinom laku, koji se može odraditi vrhunski sa one step kombinacijom. Svatko tko je radio na hondinom laku zna kakav je i koja kombinacija najviše izvlači. Po meni totalno nepotrebno troslojno, m101 i m205 izvuku brutalno na hondi.  Naravno, bez keramike mu se to niti ne isplati raditi ako ima origigi lak na njemu, pošto je vrlo tanak.

A ove finte, prema pravilima struke, pa sva kemijska i mehanička dekontaminacija za male pare, to teško da će dobit.

slazem se ;) proda ti troslojno, odradi dvoslojno - vise sumnjam i svi sretni, auto izgleda brutalno i piči dalje :) 1000kn za accorda je minimum minimuma ( i za dvoslojno ), ko misli da je puno nek izvoli sam  :mrgreen:

Šta mislite da drugi "razvikaniji" detaileri ne rade  tako tj. da kažu da rade troslojno a naprave jednoslojno 80% a 20% potrebnih dvoslojno i onda kažu kao višeslojno poliranje i naplate kao troslojno ili kažu kao za tebe je ta cijena?! :batine Više ti vrijedi da daš auto čovjeku od povjerenja nego nekom tko će zloupotrijebiti tvoje (ne)znanje... :palacgore:

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #17 : Travanj 28, 2015, 04:46:52 poslijepodne »
Zato se cijene detailinga odredjuju individualno i to tek nakon detaljne kontrole stanja laka a ne napamet...
I kak npr. ovaj decko koji trazi nekog za detailing accorda kao laik bas tocno zna da mu treba troslojno poliranje?

Naravno da je nabitnije da to radi covjek od povjerenja
« Zadnja izmjena: Travanj 28, 2015, 04:48:34 poslijepodne Neno330 »

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #18 : Travanj 28, 2015, 05:38:21 poslijepodne »
Marcoone, evo ja se javljam za detaljnu kontrolu stanja laka, mjerenje laka, te moje mišljenje kako i šta bi bilo najbolje i najpovoljnije, i prezentiram mu na jednom panelu, kako i što bih ja napravio, totalno besplatno.

Ak ste u ZG slobodno se javite. Eto, bar da popričamo ;)

Offline Marcoone

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #19 : Travanj 28, 2015, 07:51:20 poslijepodne »
2 Neno....ne,ja ne znam stručno da mu treba troslojno il če jednoslojno bit dovoljno.....po mojem amaterskom oku i laičkom razmišljanju......smatram da če nakon troslojnog bit vrh vrhova koliko može biti......zato sam smatrao da bi trebao troslojno.....

Večina Vas ovdje je stručnija od mene po tom pitanju,jer imate iskustva u tome,i znate  više o tome nego ja....zato sam tu,i pitam....

I da napomenem,ne umaložavam ničiji rad ni cijenu!

2 Hanszg ....dogovoreno....ostavi mi broj moba.....pa se čujemo kad se vrijeme popravi,i kad ja ozdravim malo...... :cuga
.....Zoom zoom driver.....(C20LET in progress)

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #20 : Travanj 29, 2015, 10:21:39 prijepodne »
Nek ga otpelja do dr.kuko pa ce mu rec cijenu i sto treba  :polirka
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #21 : Travanj 29, 2015, 07:08:53 poslijepodne »
Miuslim da ponudjena cena u Partesu nije prevelika to je oko 130eura,zaista nije mnogo jer sto rekose kolege pre mene,gde je trosak za sundjere,paste ,pranje krpa,IPA,glina,el.energija i naravno amortizacija alata ...a da ne pricam kada sledeceg jutra ne mozete ustati iz kreveta od silnog  :polirka...

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #22 : Travanj 30, 2015, 12:21:19 prijepodne »
Posto je honda u pitanju lak bi trebao biti jako mekan i ne pregadan za odraditi. Za neki ne pretjerano bolesni detailing bi se to dalo odraditi za soma, al npr znam da tak nesto ja ne bi radio za te novce nikad

Offline Marcoone

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #23 : Travanj 30, 2015, 10:09:47 prijepodne »
osobno sebi ne bi ni ja,rađe bi polako skupio za dobru DA polirku....padove,paste,i učio se na krntiji doma koja uskoro ide u cios.....pa tek onda na svoj auto.....al to sam ja.....no ima ljudi koji nemaju volje za tak nešt.....



Uglavnom,može lock teme ;)
.....Zoom zoom driver.....(C20LET in progress)

Offline GiLe

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #24 : Travanj 30, 2015, 11:19:06 prijepodne »
Da se može ovo nabavit, pa da mu središ...
https://www.youtube.com/watch?v=SO-QP4WLY_s

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email

Offline GiLe

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #26 : Travanj 30, 2015, 02:20:37 poslijepodne »
 :palacgore: Hehe. Gledao sam neki dan i nije ga još bilo. Sačekat ću još koji review. Njihovi produkti su nevjerovatni.
Jeste li vidjeli ovo https://www.youtube.com/watch?v=02Yjf9y01y4  ko da su ga pravile neke vještice sa Japana. :sliiiiin

Izvinjavam se za OT!
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2015, 02:21:13 poslijepodne GiLe »

Offline ///M-Power

  • Početnik
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #27 : Svibanj 02, 2015, 02:15:51 poslijepodne »
Koliko ja znam u Partesu je troslojno dvije paste + sealant, najčešće M101, M205 i M21 jer ako me pamet služi megs ne proizvodi 3 step paste vec samo 2 step što oni prodaju pod troslojno zbog sealanta očito. Nemojte me uzeti za riječ, ali mislim da je to caka :D

Offline Slavuj

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #28 : Svibanj 03, 2015, 04:59:51 poslijepodne »
Troslojno poliranje se vodi pod brušenje laka finim šmirglom na mjestima koja to zahtjevaju i dvije paste nakon toga, gruba i fina. Nikakve tri paste.

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Odg: T: Uslugu troslojnog poliranja cijelog automobila
« Odgovori #29 : Svibanj 03, 2015, 10:15:22 poslijepodne »
prvo
raspisali ste se u podforumu gdje nije za to mjesto (covjek trazio uslugu) i trebalo je samo javiti se na trazenje

drugo
neznam zasto ali kad cujem o slojevitom poliranju meni se dize kosa na glavi
ili se odradi posao ili se ne odradi

2 slavuj: a o cemu ti pises? znaci ti bi nakon vodobrusnog sve odradio sa 2 paste na bilo kojem laku?
ako ti nije jasno procitaj sto si napisao

kako je krenulo bit ce onih koji finisiraju sa vodobrusnim

a poslije uredim ovaj kupus koji je napravljen

edit: razdvojeno na dvije teme
rasprava je ovdje
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2015, 10:21:25 poslijepodne Keza »