Autor Tema: Ogrebotine ostaju  (Posjeta: 11434 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mali-zeleni

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
    • Email
Ogrebotine ostaju
« : Listopad 09, 2014, 07:32:41 poslijepodne »
Pozdrav svima.

Imam ove tri 3M paste:

09375 - crni čep
09376 - Svijetlo plavi čep
09377 - crveni čep

Danas sam po prvi puta krenuo u poliranje, i malo sam se igrao s poliranjem krova, i nikak nisam uspio naći kombinaciju koja bi mi maknula ogrebotine. Probao sam sa srednje grubim velikim padom (svijetlo zeleni od Dodo Juice-a), a probao sam i sa Hex cutting padom (narančastim) i pastom 09375 (najgrubljom pastom koju imam).

Swirlove uglavnom makne bez frke, ali malo jače ogrebotine neće. Za sad mi se pokazala najbolja kombinacija s ovim malim (4") padom ali i dalje neke ogrebotine ostaju.

Da li mi treba grublji pad neki ili su sve ove paste prefine za to kaj trebam?

Auto je Honda Civic, crna, i po svemu kaj sam igdje čitao, to bi trebalo imati izrazito mekan lak. Da li se samo moram malo više potruditi i proći još koji puta sa tom najjačom kombinacijom?

Polirka je Buff Dady DA, pa je možda i u tome stvar. Uzeo sam DA zbog mekoće laka, pa bolje da se malo više zajebavam nego da skurim lak.

Danas sam uspio samo pola krova odraditi, a sutra se nadam barem cijeli krov napraviti, pa ću onda panel po panel, kako ulovim vremena. Vani ne mogu raditi, a u garaži nemam svjetla, tako da koliko uspijem napraviti za dana, to je to.

I sad, znam, da je to sve rečeno, i u teoriji sam mislio da znam kaj radim, ali mi pasta jako brzo "nestaje". Dva prolaza (lijevo desno, pa gore dolje) i uglavnom je to to, više je nema, i počne se prašiti. Da možda malo špricnem vode na pad?

Hvala :)

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ogrebotine ostaju
« Odgovori #1 : Listopad 09, 2014, 07:41:36 poslijepodne »
Crni čep je pasta koja me najviše razočarala,samo zapunjuje ogrebotine,kad se pređe alkoholom sve opet dolazi na vidjelo..plavi čep ti je fina pasta s kojom češ teško neke ozbiljnije ogrebotine skinut,a crveni je glaze,znači poslije poliranja a prije voska...
Po meni je fg400 zakon za jače ogreborine skinut i kombinirati padove..

Offline mali-zeleni

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ogrebotine ostaju
« Odgovori #2 : Listopad 09, 2014, 07:46:06 poslijepodne »
Znači... da nabavim fg400 na primjer, i ostavim 3M plavi i crveni, to bi trebalo raditi dobro?

Nije da nisam i sad zadovoljan i da to ne izgleda puno bolje nego ranije, ali nije to još to :)

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Ogrebotine ostaju
« Odgovori #3 : Listopad 09, 2014, 08:34:40 poslijepodne »
Posto sam jos uvek pocetnik nemoj moje misljenje uzeti zdravo za gotovo ali ako su ogrebotine u nekoj granici
(da bas nije potrebno smirglanje)pokusaj sa FG 400ili 3M FC+ ,svojim ocima sam video i posle i sam probao na jednom treningu ,tragov smirgle 2000 su nakon 3 prelaza nestajali samo tako,ali oprez ovo je najagresivnija metoda,nadam se da ce iskusnije kolege dati jos neki dobar savet.

Offline mali-zeleni

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ogrebotine ostaju
« Odgovori #4 : Listopad 10, 2014, 10:00:36 prijepodne »
Ne čine mi se preduboke ogrebotine, koliko ja vidim većina toga bi se moralo moći bez šmirglanja riješiti. Vjerojatno sam malo previše očekivaop i nadao se da bum sve uspio iz prve i bez problema riješiti. Kaj ćete, klasa optimist :)

Budem još probao se igrati, pa bum napravio koliko mogu s ovime kaj imam. A ako treba, dalje u šoping :)

Jel ima Menzerna za kupiti negdje kod nas, ili moram naručivati izvana?

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ogrebotine ostaju
« Odgovori #5 : Listopad 10, 2014, 10:28:05 prijepodne »
Menzernu preko kolegice reje nabaviš..

Offline mali-zeleni

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Ogrebotine ostaju
« Odgovori #6 : Listopad 10, 2014, 08:06:28 poslijepodne »
Danas sam se još igrao, i definitivno treba neka jača pasta. Uspio sam skinuti blage swirlove i krov sad puno bolje izgleda (tko bi rekao da će mi trebati skoro 6 sati rada da odradim samo krov :D), ali treba nešto jače da se toi napravi kak spada.

Slike slijede uskoro, sad radim a fotić je u garaži ostao, ali za prvo poliranje sam zadovoljan. Probat ću ujutro još uloviti vremena da stavim sealant i vosak na to još da zaštitim.