Autor Tema: Gde gresim?  (Posjeta: 28241 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Gde gresim?
« : Rujan 03, 2014, 06:27:26 poslijepodne »
Pozdrav,
Evo dodje na red i porodicni automobil pranje,gliniranje,..itd (slike uskoro)u pitanju je Bravo 2,2008god, hauba farbana i jos neki delovi  neke krupnije ogrebotine predjoh sa trizact 3000 i pocnem poliranje probam prvo srednji sundjer po tvrdoci od Scholl-a i FG 400 nista se skoro ne desava ,uzmem njihov beli 'spider' fazon sundjer i istu pastu kad ono jedva da se nesto primeti narociti smirglani delovi ponovim tako svaki panel bar jedno 3puta(prodje jedno 2sata samo za haubu :?: ) i vidim nije lose ,nakon toga odradim sa SF 4000 i School narandzasti najmeksi sundjer i pod lampom vidim kao neke sitne swirlove i sve mi mirise :?  da ce sutra na suncu biti holograma.
Gde gresim prvu fazu sam radio sa nekih 1500 obrtaja pa podigao na 1800 posto imam Einhell masinu (koja se gusi na nizim propisanim obrtajima tako da moram raditi na vecim obrtajima) pritisak je bio mozda malo jaci ali nista preterano jer kazu da ova pasta zahteva malo pritiska.
Nakon toga ista tehnika sa SF 4000 za koju se preporucuje 1500 obrtaja max.naravno uz blagi pritisak u pocetku. Eto nadam se da sam opisao sto detaljnije ako nesto nije jasno dopunicu.
Ako na suncu bude holograma da li sve preci zutim srednjim sundjeromi FG 400 pa onda najmeksim u kombinaciji sa SF 4000.
Deluje mi da je ovoga puta bio tvrd lak u pitanju jer sam jako tesko dobio sjaj na smirglanim mestima.

uploading pictures

image hosting 30 mb

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #1 : Rujan 03, 2014, 06:47:48 poslijepodne »
ovo meni izgledaju ko hologrami....
ali posto nemam bas puno znanja o poliranju, nemogu pomoci...

sigurno ce se netko od iskusnijih kolega javiti  :polirka

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #2 : Rujan 03, 2014, 07:13:23 poslijepodne »
To su hologrami, kako su nastali i gdje gresis  najvjerovatnije sa fg400 i school spider padom napraviš prejake holograme pa sa sf 4000 ih ne uspijes skinuti.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #3 : Rujan 03, 2014, 07:53:52 poslijepodne »
Sta predlazete za ponistenje holograma da li zuti sundjer i FG 400 ili zuti sundjer i SF 4000 nisam pametan sta mi je ciniti jer sam nedavno radi drugaru auto koji je imao premekani Cool mix lak i samo sam radi sa FG 400 i nigde holograma mozda pritisak ili obrtaji.Da li broj prelaza moze biti problem jer sam prolazio panel jedno 3-4 puta?

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #4 : Rujan 03, 2014, 08:46:47 poslijepodne »
zadnjih par prelaza odradi sa manje pritiska i manje okretaja. mozda presusis pastu (iako sve nove linije menzerne imaju jako dug open time) pa pocne lagano "grebat" lak. probaj dovrsavat s fg400 skoro ko da radis jeweling. kazem skoro. znaci ne na 600-700 okretaja nego ipak malo brze i ne podizat pad vec pustit samo njegovu tezinu da odradi svoje.
hologrami su inace jako laki za skinuti, ali jako lako ih i napravis. ali ti si izgleda ih napravio nekako preduboko za sf.
dakle finisiraj laganije sa fg400 pa onda slobodno na sf4k.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Damba

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #5 : Rujan 03, 2014, 09:00:45 poslijepodne »
Bitno ti je i u kakvom su stanju padovi, ako su potrošeni vole ostaviti riseve koje kasnije teško skineš sa finom pastom i definintivno probaj završiti sa manje okretaja brzim prelascima.

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #6 : Rujan 03, 2014, 09:31:08 poslijepodne »
Hvala na smernicama za dalji rad ,sutra sledi nastavak i nadam se uspehu ,probacu kao sto ste rekli ali srednji zuti sundjer i FG 400 .mozda sam ipak i pravio preveliki pritisak i puno prelaza  . Nadam se da cu srrditi stvari jer hologrami su mi nocna mora eto uradim dva auta odlicno i nasvom pocnem eksperimentisati i zeznem stvari.
Sto se tice susenja paste da li na taj proces utice pritisak na sundjer i preveliki obrtaji,sta ciniti kada pasta pocne da se susi ?
« Zadnja izmjena: Rujan 03, 2014, 09:33:56 poslijepodne dusambej »

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2014, 09:44:24 poslijepodne »
i pritisak i okretaji utjecu dakako na susenje paste. pasta se "aktivira" i susi trenjem. aktivaciju paste vrsis vec na najmanjim okretajima i bez pritiska, dakle to nije problem. vecina pasti pocnu radit sta trebaju cak uz trenje proizvedeno na trljanje rukama (nuspojava toga je sta ti ruke i muda otpadnu). e sad, svaka pasta ima drukciji open time. neke traju tako aktivirane dulje neke krace. kad prestanu tako trajati, onda se suse. a koja koliko, to je vec i individualno jer nicija tehnika poliranja nije ista da bi mogo rec e, toliko sekundi ili minuta ti traje prije susenja.
evo ti cisto primjera radi, dakle ne kao smjernica vec cisto ako te znatizelja pere kako to kod mene ide najcesce:

-fg400
-CG hex zuti
-srednja tvrdoca laka
-prvi prijelazi
-jako ostecenje
-na pad kojeg sam pripremio na moj nacin s kolicinom koju ja trosim
sve to skupa da odradim na moj nacin, pasta mi se sasusi tek nakon 6-7min drljanja po istom panelu. a to je puno. da ju odfrljim na 3000okr bez pritiska, mislim da bi se osusila u 30ak sek, ali tako nest o je naravno nepotrebno i cisto zlo.

ako ti se pak pocne susiti, prebrisi panel pazljivo, po mogucnosti uz lubrikant, ocisti pad, kreni ponovo. ali svakako je ovu pastu jako tesko isusiti ako predjes laganije i na manjim okretajima.  :palacgore:
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #8 : Rujan 05, 2014, 08:08:05 prijepodne »
 :shake2Loodi jako sam zahvalan sto imas volje i zivaca malo pomoci,posto je FG 400 neka vrsta DAT paste ona bi trebalo tokom rada kako se smanje zrnca da daje sve bolji finis . Priming pada radim tako sto dobro prekrijem sundjer pastom ne preterano ali da ceo bude jednako pokriven(kao tanak sloj maslaca na pecivu)zatim stavim tri zrna paste velicine graska i radim panele velicine oko 40x40 cm. cim uradim jedno polje cetkicom za zube skidam osusenu pastu i nanosim ponovo pastu u vidu tackica.
Ono sto me muci je zasto prilikom ciscenja cetkicom uvek ima prasine koju jako tesko odstranim (nekako je ima previse)bojim se da ta prasina moze uzrokovati riseve?
Mozes li malo objasniti tvoju tehniku "priminga"?
Sad se spremam zavrsiti auto sa SF 4000 i koristicu scholl zuti(srednje tvrdoce )sundjer ,nadam se da ce biti efekta .

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #9 : Rujan 05, 2014, 02:22:49 poslijepodne »
ja za priming pada radim u biti isto sta i ti samo sta prije toga spricnem malo quick detailera na pad. tek onda idem namazati pad pastom.

uz to, kakvi su ti padovi? ako su koristeni i na njima se nalazi koja mrvica sasusena, znaju pustiti koje nezeljeno iznenadjenje...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #10 : Rujan 05, 2014, 07:46:30 poslijepodne »
Pa nisu mnogo unisteni skoro kao novi,mada sto se tice prasine jedan je malo zaprasio a bas ih temeljno operem polse rada. Nego ostala jos neka ogrebotina na autu i predjem i nju sa 3000 trizact-om ,i padne mi na pamet da imam malo 3M FC paste ,posto je mala povrsina i nezgodno mesto uzmem menzerna beli sundjer 80mm i 3M pastu sjaj je vracen polse 2-3 prelaza  rock dok u istoj kombinaciji samo FG 400 izgubih po 10min za vracanje sjaja(jedva da se nesto dogadjalo) sad mi tek nista nije jasno ,da li je 3M pasta toliko abrazivnija od FG 400 cak i sa mojom neusavrsenom tehnikom.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #11 : Rujan 05, 2014, 08:24:09 poslijepodne »
3m ne ovisi toliko o razradjivanju kao druge diminishing abrasives paste. fg400 moras malo prodrmati zenith metodom. a definitivno, nema cut ko fc+. ali zato ne prasi i skoro je prozirna. da ne spominjemo koliko bolji finish ima.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #12 : Rujan 05, 2014, 10:00:32 poslijepodne »
Na vuni fg 400 ima veči cut.
Na spuzvi fg 400 "dulje i slabije" reze, a fc+ "krace i jace" reze. Inace svi se ne mogu naci bas na "ti" sa fg 400 jer je kombinacija DAT i SMAT abraziva, i kako loodi kaže treba je bas po zenithu zavrtit.
Ipak treba ti vremena da naucis koristiti ono sto imas.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #13 : Rujan 06, 2014, 11:45:32 prijepodne »
Na vuni fg 400 ima veči cut.
Na spuzvi fg 400 "dulje i slabije" reze, a fc+ "krace i jace" reze. Inace svi se ne mogu naci bas na "ti" sa fg 400 jer je kombinacija DAT i SMAT abraziva, i kako loodi kaže treba je bas po zenithu zavrtit.
Ipak treba ti vremena da naucis koristiti ono sto imas.
Za sve se slazem navedeno i zasta FC nekako na prvom obrtu napravi cudo i posle kao da malo oslabi.Ako moze jedno kratko pojasnjenje u vezi zenit metode da li dobro radim ako idem u smeru s;leva na desno pa onda od gore na dole da bih se vratio na pocetak  i naravno obrtaji su problem i broj prelaza tj koliko dugo raditi jedan red..Citao sam o metodama ali zaista treba vremena da sve legne na svoje.
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2014, 11:50:20 prijepodne dusambej »

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #14 : Rujan 06, 2014, 12:48:39 poslijepodne »
naravno, ne postoji pravilo po kojem mozes rec npr triput slijeva na desno i 5put gore dole na 1153 okretaja tako da stisnes snagom ko da bi razbio ljusku jajeta.
taj dio ces sam morat iskemijati.
bitno za fg je da ju razradis. kako i koliko to ovisi o tvojoj tehnici i uvjetima. pocni s manjim okretajima, pa razvrti malo brze, pa jace, pa opet slabije i finisiraj na najslabijima. svaki put cijeli panel slijeva na desno pa cijeli panel od gore na dole tako da ti svaki novi "red" pad pokrije 50% prethodne povrsine. to je zenith metoda. dalje, morat ces kemijati. ali znaj da u to "moras kemijati" moze stat i nekoliko desetaka pokusaja u prazno. dobro je za takve stvari imati koju staru haubu sa strane na kojoj mozes stanjit lak po zelji bez da vlasniku auta objasnjavas zasto mu je ostalo 10mikrona laka na autu i vise ga nesmije polirati. :p
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!