Autor Tema: Gde gresim?  (Posjeta: 33771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #15 : Rujan 06, 2014, 01:21:56 poslijepodne »
Evo jos malo da dopunim ne znam koliko covek dobro radi ali skoro 4minuta traje proces jednog panela ne znam kako postize toliki "open time"?
https://www.youtube.com/watch?v=q6xrFJnWHLo

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #16 : Rujan 06, 2014, 01:55:59 poslijepodne »
Ajde da nesto ti pojasnim vidim da ti se stvorila zbrka u glavi.  :D
Znači postoji dvije vrste abraziva DAT i SMAT. DAT abrazive zamisli kao čestice koje su na početku određene veličine, ti sa radom (trenje, toplina) te cestice melješ tj. uništavaš ih i one nestaju (DAT - Diminishing Abrasive Technology-breaks down or diminishes), e sada ako se zamisliš, možes shvatiti zasto je važno raditi prelaze da 50% prekrivaju jedni druge. Jer ti je važno da se na cijelom panelu abrazivi podjednako raspadnu tako da svugdje te čestice budu što više iste veličine.
1. Da napraviš isti stupanj korekcije (na početku dok su abrazivi veliki)
2. Da minimaliziraš stupanj oštečenja na kraju ( ipak dok radiš korekciju grubom pastom radiš i mala oštecenja od tih cestica-holograme) jer sto su manje cestice manja oštečenja rade. (To ti je važno najviše kod 3m sistema i fc+)
Zato ti je loodi napisao " pa razvrti malo brze, pa jace, pa opet slabije i finisiraj na najslabijima" probaj tako raditi sa fg 400
još bi ti ja pridodao i da na najnižim okretajima smanjiš pritisak tako da samo težina masine radi svoje.
E sada došli smo do toga "pa raditi cu sa pastom toliko dugo dok se svi abrazivi ne rapadnu do kraja"
E nečeš, jer pasta ima svoj "open time" tj. vrjeme koje možes sa njom raditi.
SMAT - Super Micro Abrasive Technoloty- to su iste čestice samo ove se ne raspadaju nego ostaju iste veličine, pa kako onda do vraga rade :misli:, rade tako sto poliranjem ti skidas jedan dio laka i na taj način "razrijeđuješ" te čestice pa one slabije rezu. ( To su ti Megs   m105, m101 i m205) i pridodao bih da je sa njima početniku puno lakše raditi i finiširati jer ne ovise toliko o tome dali si do kraja razbio cestice.
FG 400 ti je kombinacija DAT i SMAT abraziva. Zbog DAT moraš raditi tu tako zvanu Zenith metodu (Zenit- vrhunac, zamisli to kao jedan val vrhunac vala ti je zenit njegova najviša točka, po tome ti je ta metoda dobila ime), poslje kad razbiješ DAT abrazive kod fg 400 imas i SMAT i one ti omogučavaju da sa jednom tako grubom pastom tako ljepo finiširaš. Samo pazi ako nisi do kraja razbio DAT abrazive i prestao si raditi sa polirkom dok oni još rade nisi uspio smanjiti ta oštečenja i na finalnom stepu ne uspiješ ih ukloniti.
Možda sam ti sada nesto razjasnio, možda sam te još više zbunio ( prije ce biti ovo drugo :mrgreen:). Sada me iz ovog teksta pitaj konkretno sto ti nije jasno da ti mogu jasnije odgovoriti :palacgore:
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #17 : Rujan 06, 2014, 06:36:16 poslijepodne »
Naprotiv kolega sve si to lepo sabrao i napisao na jednom mestu  i dobro mi otvorio oci :thnx,ovo za preklapanje prelaza sam znao ali nisam razmisljao zasto treba tako raditi.Da upitam onda jos nesto ako mozes jos malo pojasniti kako cetkicom cistis sundjer polse odradjenog polja,nekako uvek ima prasine pa ne znam kada sam dovoljno ocistio ,jer nekad pocinju leteti komadici paste kao neki valjcici to je pretpostavljam visak paste a uvek stavim istu kolicinu,a ponekad jako brzo zaprasi pa ne znam da i izlaze ostaci paste ili sam stavio  premalo paste ili trece zavrsen je open time za sekciju? :neznam
 :neznam
Citam pazljivo vise puta tvoj zadnj odgovor i pitam se kako da znam da li sam dovoljno prelaza uradio tj .da li su se cestice DAT paste "razbile" uslovno receno na najmanju mogucu meru ?
Kakav je postupak za finis pastu  na primer SF 4000 da li su tu zrnca tokom celog procesa iste velicine i mogu li primeniti slicnu tehniku?
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2014, 06:38:01 poslijepodne dusambej »

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #18 : Rujan 06, 2014, 07:38:59 poslijepodne »
Prvo da ti dam odgovor na video sto si postavio, Dave vjerovatno koristi neku finish pastu tipa menzerna ff 3000 ona ima jaku dugi open time.
Što se tiče čiščenja spužve ocisti sto vise možeš sa četkicom, na padu ce uvijek biti malo paste u strukturi spužve. Bitno je da skines naslage paste i preporucio bih ti da imas vise padova barem 3-5 za cuting, 2-4 za finish. Sta se tice prasenja jedino logično objašnjenje mi je da možda na nekom zaobljenom panelu malo jace stisnes pa ti i zaprasi stari ostaci paste iz spuzve. ( Kako peres spuzve nakon koristenja?) a za prasenje vjerovatno ti prasi (još ako je vani toplo)  fc+ jer ona ima jako kratki open time i strasno prasi jer fg 400 ima jako dugi open time i nevjerujem da fg 400 zaprasi odmah zbog open timea.
Gledaj možda sam se krivo izrazio sto se tice toga razbijanja DAT cestica htjeo sam ti reči da ako ne razbiješ pastu kako treba ona ne odradi do kraja svoje i zavrsis dok prejako reže onda nastane problem. Gledaj najbolje ces znati kad je pasta odradila svoje je kad postane skoro pa prozirna i onako ostavlja onaj "uljast" efekt a još nije pocela prasiti.  Za menzernu sf 4000 ti moram reči da mi je najdraza pasta za finiš ( da loodi bolja je od HD Polish) jer se mozes igrati sa kolicinom cuta sa spuzvama.
Sto se nje tice sa njom nemožes pogrijesit mozes raditi klasicnu zenith metodu, a mozes kod jewelinga je drzati na najnizim okretajima cijelo vrijeme, premda mozda bolje zenith u tvom slucaju.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #19 : Rujan 06, 2014, 07:50:17 poslijepodne »
Pa sundjer perem onako muski prvo topla voda dobro namocim nakon toga sapun ,ivice dobro pritiskam da izadje sto vise ostataka opet potapanje u vodu i ispiranje .Sto se tice konstatacije da treba imati 3-5 sundjera malo mi je finasisjski neizvodljivo sve nabaviti odjednom mada jedino ostaje opcija pranja pa susenja i tako u krug dok ne nabavim rezervu.

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #20 : Rujan 06, 2014, 07:53:42 poslijepodne »
probaj ga oprati sa apc, mozda bolje nego sapun.
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2014, 07:54:09 poslijepodne Element »
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #21 : Rujan 06, 2014, 09:11:23 poslijepodne »
Vazi probacu,reci mi jos koja je granica za koriscenje sundjera jer naveo si da treba imati vise komada kako znas da je sundjer previse zapusen od paste pa mu treba zamena sa cistim?

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #22 : Rujan 06, 2014, 10:24:38 poslijepodne »
A neznam osjetim ga kad ga dodirnem, rasporedim si 5 spuzvi na auto otprilike.
Promijenim ga kad mi se cini da je previše paste na njemu, jer ako je previse paste izgubiš veliki dio njegove abrazivnosti a možeš i lagano swirlati.
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2014, 10:42:47 poslijepodne Element »
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #23 : Rujan 07, 2014, 06:06:54 poslijepodne »
Danas sam priveo kraju posao  uspeo  sam da smirim psihu  i nastavim dalje , ovih dana kacim slike,sad sam malo 'osetio" pastu kada se razradi i pocne smanjivati precnik zrnaca ,vise sam Vam nego zahvalan na strpljenju bice jos pitanja sigurno, malo mi je problem oprati one male sundjercice za nanosenje sealenta posto je jako masno  sta preporucujete za pranje ?
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2014, 06:09:14 poslijepodne dusambej »

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #24 : Rujan 07, 2014, 06:30:20 poslijepodne »
apc ili čarli dobro ih natopi :palacgore:
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #25 : Listopad 09, 2014, 08:45:52 poslijepodne »
Nakon raznih proba i pokusa uspeo sam resiti problem,mozda se na slici malo primete neke mikro ogrebotine ali one su posledica MF krpa koja je mozda bila grublja za ovaj lak koji je preterano mekan,na kraju sam po savetu jednog kolege probao 3M EF pa nakon toga 3M UF ,obe paste sam nanosio najmeksim crnim sundjerom,mada sam mozda mogao EF i sa malo tvrdjim ,znam da mozda nije poenta koristiti 3razlicite paste ali jednostavno nijjedna kombinacija nije upalila osim ove.Nadam se da je to sad kako treba.
U svakom slucaju hvala Vam na savetima i strpljenju. :shake2
Slika dela sa hologramima :

print screen windows
I nakon tretmana :scottwax1

upload a gif

image free hosting

upload a picture

forum image hosting

hosting images
« Zadnja izmjena: Listopad 09, 2014, 08:49:55 poslijepodne dusambej »

Offline rslaven

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #26 : Listopad 10, 2014, 12:17:49 prijepodne »
Svaka Cast! Odlicne refleksije!

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #27 : Listopad 10, 2014, 08:14:06 prijepodne »
jako lijepo  :bravo1

čime si na kraju riješio holograme?

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #28 : Listopad 10, 2014, 09:13:59 prijepodne »
Kao sto sam rekao koristio sam 3M EF zuti cep i posle 3M UF plavi cep ,obe paste sam nanosio najmeksim crnim sundjerom,jedan deo sam probao i sa SF4000 nakon zutog cepa i mozda je cak bila malo bolja nego EF.

Offline dusambej

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 279
  • Spol: Muški
  • Muko moja predji na drugoga
    • Email
Odg: Gde gresim?
« Odgovori #29 : Studeni 21, 2014, 01:33:58 poslijepodne »
Bilo je jos malo pokusa i definitvno sam ostao odusevljen kombinacijom 3m plavog pada i Sf 4000,pokusavao sam sa FC+ izvuci neke ogrebotine i nije islo jer sam se nekako plasio da zavrtim masinu i onda pokusam da idem do 2000rpm, i stvar proradi kako treba :thnx ,medjutim ne mogo iskoristiti potencijal Fg400 nekako mi deluje anemicno ne znam kolike obrtaje ta pasta izdrzava ?
Evo kako sve to deluje nakon 2ruke polyseal-a + 2 ruke Bilt Hamber finish voska

forum image hosting

image hosting free

post img