Autor Tema: Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211  (Posjeta: 12818 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline panto

  • Početnik
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
    • Email
Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211
« : Travanj 29, 2014, 01:48:17 prijepodne »
Pozdrav momci, potrebna mi je pomoc oko metoda i sredstava za pranje, ciscenje, i zastitu laka..
Pripremam se malo ''uljuditi'' auto i dati mu malo sjaja, vec ste mi dali savjete oko poliranja farova, pa da ujedno prikupim i ostala sredstva za ostatak sminkanja.. :)
Radi se o Mercedesu W211, auto nije poliran, nit su stavljane neke zastite, od kad je kod mene, dakle zadnjih 5 godina.. I sto se tice laka, pretpostavljam da to po vasim standardima znaci da je prilicno zapusten, garaziran je bio samo 2 zime, odkad je kod mene, kod prethodnog gazde jeste 3 godine bio garaziran,a za prve dvije,nemam pojma :neznam..
Pranje je uglavnom bilo u praonicama, s vremena na vrijeme u samousluznim, dok nijesam kupio mini perac Karcher (mislim da je kvalitetan), dolje sa slike, ali opet pranje  nije radjeno kako bi to stvarno trebalo.. Da ne duzim, imam dakle ovaj Karcher i kupio sam ovu spravu ''LAVOR'' koja je kao za snow foam, ili kako je vec pravi naziv, ali je nikad nijesam koristio (ne nzam koji preparat uzeti,DIMER su mi preporucivali, ali ga nikad nijesam ni kupio nit probao), tako da i ne znam valja li cemu, vi ocijenite, ako ne da je sklanjam i kupujem nesto sto je kvalitetno, po vasoj preporuci..
Citao sam dosta po forumu, ali kako sam pocetnik, vise bih volio direktne preporuke i savjete..
Prvo pitanje- kako pravilno prati auto, mislim na redovno pranje,kojim sredstvima i cime ga zasticivati?
Drugo i bitnije pitanje- kako uraditi dekontaminaciju i ciscenja laka? Ono sto mogu ja uraditi rucno,jer definitivno ne dam da mi se neko uci i vjezba na njemu..
Dajte preporuke proizvoda, pozeljno bi bilo proizvodjaca Meguiars, jer od njih mogu sve nabaviti, za ostale nijesam siguran, al preporucite pa da probam, i da vidio sam da tip koji prodaje Meguiars, ima IRONX, ako sam dobro upamtio, vidio sam da ga pominjete, ne znam za sta on sve moze da se koristi osim za felge.. :misli:
Da napomenem, za sad nemam namjeru polirati auto, jes da sam bio planirao,ali kad sam procitao sta mi mogu uraditi ''ne strucna lica'' od laka, sav sam se najezio, malo sam ispitivao, i nijesam nikog nasao da radi nesto slicno kao sto to vi radite koji se time profesionalno bavite, tako da dok ne budem siguran u nekoga necu rizikovati.. Inace tek mi je postalo jasno citajuci vase postove, zasto  ''sto sta'' na autu tako izgleda i bode oci kad dodje sa ''poliranja'', svirlovi ili kako vec termini imaju i sta sve ne..
Evo momci, ja napisah cijelu istoriju, pa ako neko ima nerava i vremena da procita i da neki savjet, bio bih zahvalan.. :thnx

KARCHER


LAVOR
« Zadnja izmjena: Travanj 29, 2014, 01:59:40 prijepodne panto »

Offline teciko

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211
« Odgovori #1 : Travanj 29, 2014, 09:30:22 prijepodne »
Ups pa ti mozes perionu otvoriti :shock:
Kreni sam, testing, testing i  stvariri ce se polako razbistravati

Offline dcosic

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211
« Odgovori #2 : Travanj 29, 2014, 09:55:18 prijepodne »
Pozz
evo ako ćeš koristiti samo Meg's proizvode ovdje imas link na Meguiar's način rada
(neznam da li smijem direktno staviti link?)

http://www.meguiars.co.uk/attach/downloads/meguiars_detailing_guide_2011.pdf

ili odi na link gdje je kolega loodi sve lijepo objasnio

http://www.cro-detailing.com/index.php?topic=1092.0

a najbolje je pogledati galariju članova kako su odrađivali svoja vozila.




Offline panto

  • Početnik
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211
« Odgovori #3 : Travanj 29, 2014, 11:52:56 poslijepodne »
Pa najlakse mi nabaviti Megs proizvode, evo sa ovih linkova, tip ima svasta nesta, da jakao pocetnik vise nemam pojma u sta gledam i za sta sluzi koji proizvod.. a mozda je i clan na forumu..? dakle, porucim proizvode i ''sami mi dodju kuci'', a kako sam crnogorac, obozavam te ''crnogorske'' nacine kupovine iz lezeceg polozaja... :lolcry:
Koji preparat preporucujete u ovu spravu zvanu ''LAVOR'' da bi bio kvalitetan snow foam i koji omjer? Dimer ili ima nesto i od Meguiars-a ili nesto sasvim trece..?

Sta mislite o ovom proizvodu za ciscenje laka?
http://meguiarsbih.pik.ba/artikal/8602057/sredstvo-za-dubinsko-ciscenje-laka-meg/

i o ovom za zastitu?
http://meguiarsbih.pik.ba/artikal/8634681/zastita-za-lak-polymer-sealant-473ml/

Totalno se zbunim gledajuci brdo proizvoda, brdo razlicitih voskova, sampona, pasta, itd...
I da, vidim imaju voskovi tecni i neki ''tvrdi''? U cemu je razlika?
Izvinjavam se ali moram vas pitati za sve sto mi je nejasno, jer nemam koga drugog.. :neznam    :thnx

Offline zdravo

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 832
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211
« Odgovori #4 : Travanj 30, 2014, 08:15:59 prijepodne »
Samo da napomenem.
Ovi proizvode od Meguiarsa se u HR prodaju za ispod pola ove cijene sa Pika.
Tako da ne znam nas koliko ih se isplati kupovati

Offline dcosic

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 397
  • Spol: Muški
Odg: Pomoc oko metoda, pranja, ciscenja i zastite laka- W211
« Odgovori #5 : Travanj 30, 2014, 08:19:29 prijepodne »
imam vremena pa cu ukratko korake napisati.
1. Pranje - vidio sam ima na toj stranici Hyper Wash za Lavora-a -
2. Nakon toga pranje metoda 2 kante
3. Ispiranje
4. Iron X -
5. Ispiranje
6. Gliniranje - Last Touch ili neki drugi lubrikant ( APC all purpose cleaner iliti po švapski allzweckreiniger)
7. Ispiranje + sušenje
8. Poliranje - usporedba Meguiars pasti po kvaliteti laka - http://www.cro-detailing.com/index.php?topic=2889.0
                   - ovo je širok pojam koja pasta - neznamo kako izgleda lak - u tablici imaš od grube paste prema finoj
                     ako ima lagane Swirlove ( paucinu ) na laku onda Swirl X , ako je malo jace onda Scratch X ili                         ako je još malo jače lak oštećen onda za početak uzmi Ultimate Compound.
9. Nakon toga Pre wax cleaner - IPA ( ako je ona nenabavljiva uzmi nekakav Silicon odstranjivač () pa prebriši cijeli auto
10. Vosak - širok pojam - a i cijena - za pocetak uzmi nesto osnovno - a kasnije nebo je granica
                 osnovno - jeftino - http://meguiarsbih.pik.ba/artikal/12116981/vosak-tekuci-177ml-meguiars/
na toj stranici imas 10 tak voskova- preporuka - neznam - za pocetak uzmi nešto što ćeš brzo potrošiti ( manja limenka ili manja boca) - da li ćeš uzeti tvrdi ili tekući vosak , to je tvoj odabir (cijena je glavni faktor)

Evo nadam se da će kolege možda uletiti sa kojim komentarom i ispraviti me u koracima ako sam pogriješio gdje.