Autor Tema: SF ili šampon za Epocu  (Posjeta: 30681 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #15 : Ožujak 06, 2014, 04:11:22 poslijepodne »
Sinoć isprobala i SF sa Epocom. Unaprijed ću reći da ne znam koliko je ml točno jer sam stavljala po čepu od 1L AF Avalanche-a.
Dakle, 2 čepa na 1.5L vode mi djeluje prerijetko, 4 čepa solidno jer daju gušću pjenu na istu količinu vode. E sad, muči me da to nije previše SF-a u omjeru, da li ima nekih posljedica s obzirom da Epoca ne može nikad stvoriti toliko gustu pjenu kao foam lance?

FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #16 : Ožujak 06, 2014, 04:27:30 poslijepodne »
To i mene muci, ne ocekujem pjenu za brijanje iz epoce, al ovo vrhnje za kuhanje koje mi izadje nije to nit vrit nit mimo. Zapravo je vrit. Ja sam cak detaljno spricom mjerio zapreminu i oznaci si na casi od 2 dcl do kud je 20,40,60ml sto bi po nekoj logici trebalo bit dovoljno. Jer isto me brine da ne bude prejaka koncentracija ovog BH autofoama pa da svaki put skinem vosak pranjem. To je knda skup sport.


Tapatalkam na maloj tipkovnici.

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #17 : Ožujak 06, 2014, 04:56:44 poslijepodne »
Društvo, ja koristim u epoci Fraber super car cleaner fluido koji se pravi u omeru 1:50 do 1:80. Probao sam druge proizvode ali mi se ovaj pokazao kao najbolji, najbolje pere i ima najbolju penu. Skida vosak naravno ali ništa više nego skupi markirani proizvodi. Evo npr, ja kada fomam kola na samouslužnoj fomam obavezno 2 puta. Koristim fluido u omeru 1:50 i do sada sam auto posle voskanja prao 7 ili 8 puta nisam siguran, što dođe 14 ili 16 fomanja. Evo slikao sam kola, kiša pada ceo dan da vidite beading, tj koliko je stradao od fluida (vosak automagic ez paste wax)



A videli ste i kakav foam pravi na diy foameru. Tu ste videli koliko brzo mlataram sa foamerom namerno za razliku od ostalih testova gde ga pomeraju preko kola brzinom puža.

http://youtu.be/1goga5aEf-4



Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #18 : Ožujak 06, 2014, 05:49:13 poslijepodne »
Ma jasno mi je da nesto skida vosak, no ovo tvoje je prava pjena, kod mene ni priblizno. Ne bi da mi odjednom sve skine


Tapatalkam na maloj tipkovnici.

Offline meneldor

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #19 : Ožujak 06, 2014, 11:12:19 poslijepodne »
Ako ostali koriste po pol litre BH foama na litru s SF lance-om onda tesko da ces ti sa 150 ml uspjet skinut vosak.

Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #20 : Ožujak 24, 2014, 09:21:45 prijepodne »
Jos uvijek nista od ove kombinacije epoca BH autofoam, za sad imam feeling ko bacenih 350kn u vjetar (doslovno mi svaki put kad sam prao puhao vjetar :-) jel itko jos isprobavaob u ovoj kombinaciji.

Do sada sam isprobao 1:10 pa do 1:50 omjere, cak sam vadio i one male zute filceve (4 kom su u nizu) da vidim dal bolje radi pjenu, uvijek s toplom vodom. To kak dodje na auto tak odmah i ode, pjena cista ko nova :-/
Jedino pred sam kraj jednog spricanja kad gotovo da i nema pritiska pocne izlazit gusta pjena ko za brijanje al na mršavom mlazu da bi mi trebalo par dana za prekrit auto na taj nacin.

Skoro kao da zbog velikog pritiska iz epoce pjena postane vodeni tuš. Mozda da probam uvalit još filca u sam vrh prije izlaza iz mlaznice? Nemam pojma.

A probat cu i jos jednom neki brutalniji omjer vode i BH al to je vec debelo neisplativo ;-)


Tapatalkam na maloj tipkovnici.
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2014, 09:23:06 prijepodne Dankas »

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #21 : Ožujak 24, 2014, 09:41:13 prijepodne »
jedna stvar me zanima

jesi li kupio epocu radi pjene ili radi predpranja?

je li prtreseš epocu kad sve naspeš unutra? onak muški?

Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #22 : Ožujak 24, 2014, 11:13:16 prijepodne »
Pa nisam ju nesto pretjerano muski tresao, jesam jh dobro promuckao, al onako nisam tome paznje pridavao toliko.

A kupio sam ju zato jer po filmicima izgleda ko da je predpranje s pjenom moguce izvesti s epocom ;-)

Mozda ovaj bh radi bolje na FLu nego na ovak maloj boci.

Meni doslovno sve s auta nestane nakon 30sec.


Tapatalkam na maloj tipkovnici.
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2014, 11:14:09 prijepodne Dankas »

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #23 : Ožujak 24, 2014, 11:23:54 prijepodne »
najbolja pjena za predpranje je lagano vodenasta a ne kao pjena za brijanje

onda kombiniraj druge omjere i druga sredstva dok ne nađeš zadovoljavajuću kombinaciju

na autu je vosak kad tako brzo klizne?

Offline Dankas

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
    • Email
SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #24 : Ožujak 24, 2014, 11:50:11 prijepodne »
Vosak je na jednom panelu za probu, ma ne ocekujem da je ko pjena za brijanje, al brijem da mi nista ne ocisti kad je prije domjw nego gore. Ono da oce ostat 2-3min vec bi bilo nesto.

Kemijam i dalje


Tapatalkam na maloj tipkovnici.
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2014, 11:50:22 prijepodne Dankas »

Offline reja

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1251
  • Spol: Ženski
  • Forea OCD/Chemical Guys
    • Forea OCD
    • Email
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #25 : Ožujak 24, 2014, 11:55:38 prijepodne »


CG wash and gloss 2.5 čepa na 1.5L vode. Stajala je cca 7-8min na autu.
FOREA-OCD.HR i WWW.CHEMICAL GUYS.HR

Možeš li zamisliti što bih sve mogla napraviti ukoliko bih napravila sve što mogu?

Offline slobodank

  • Global Moderator
  • *****
  • Postova: 1550
  • Spol: Muški
Odg: SF ili šampon za Epocu
« Odgovori #26 : Ožujak 24, 2014, 12:23:04 poslijepodne »
Jeli li probao samo sa hladnom vodom? Ja sipam vodu cca 40 stupnjeva.