Autor Tema: Čišćenje tapecira  (Posjeta: 13718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline citric

  • Početnik
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Čišćenje tapecira
« : Studeni 13, 2013, 02:42:36 poslijepodne »
Pozdrav,

zamolio bih Vas za pomoć pri čišćenju tapecira na vratima. Želio malo osvježiti te kupio thutle wax, dosta je otišlo ali nije to to tj koliko god ponavljao čišćenje uvijek krpa ostane zamazana. Od kemijskog čišćenja me odbilo to što me bilo strah da se ne digne spužva tj da se previše ne namoči pa da sve ne počne visiti.

Imate vi koji prijedlog i dalje trljanje i brisanje tapecira krpama ili dati na kemijsko?

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje tapecira
« Odgovori #1 : Studeni 13, 2013, 03:06:51 poslijepodne »
Daj neku sliku
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline Zuga

  • Početnik
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Strpljenjem do savrsenstva
    • Email
Odg: Čišćenje tapecira
« Odgovori #2 : Studeni 13, 2013, 05:43:22 poslijepodne »
Ja koristim meke krpe i OPC a na mjesta kojima ne mogu prici sa krpom koristim TORNADO isto sa OPC.
 
Rad sa TORNADOM oko instrument table mora biti oprezan jer nam se desila nezgodna situacija displej na BMW-x6 je bio izgubio jako svetlo nekih pola sata ali na svu srecu se povratilo i musterija je otisla vise nego zadovoljna.

Offline MRKY

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • Focus driver
    • Ford Focus Klub
    • Email
Re: Čišćenje tapecira
« Odgovori #3 : Studeni 13, 2013, 10:36:13 poslijepodne »
ja za tapecirane dijelove koristim sonax za interijer. 36kn u pevecu
Pošpricaš, ostaviš da malo odstoji i onda pređeš vlažnom mf krpom.
ako ti je puno prljavo, probaj ponovit par puta. Meni je skinulo puno mrlja za koje sam mislio da nikad neće otić.
« Zadnja izmjena: Studeni 13, 2013, 10:37:47 poslijepodne MRKY »

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Čišćenje tapecira
« Odgovori #4 : Studeni 13, 2013, 10:40:16 poslijepodne »
Ja koristim meke krpe i OPC a na mjesta kojima ne mogu prici sa krpom koristim TORNADO isto sa OPC.
 
Rad sa TORNADOM oko instrument table mora biti oprezan jer nam se desila nezgodna situacija displej na BMW-x6 je bio izgubio jako svetlo nekih pola sata ali na svu srecu se povratilo i musterija je otisla vise nego zadovoljna.

Oćeš reć APC :misli:

Po meni kupi manju četku, slično za čišćenje cipela ili slično tome, imaš u svim većim trgovinama + APC bilo koji, našpricaš zatim pročeš četkom i ko nove, barem tako ja radim i nemam problema  :palacgore:
« Zadnja izmjena: Studeni 13, 2013, 10:42:33 poslijepodne Tomislav »

Offline sporting

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje tapecira
« Odgovori #5 : Studeni 17, 2013, 11:21:22 prijepodne »
već kad je riječ o tapeciru, nadovezao bi se na to ako smijem, dakle zanima me kako najsigurnije čistite krovni tapecirung?! neki to uopće ne rade zbog rizika odljepljivanja, no vidim tu da dosta ekipe čisti....Hvala!

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Čišćenje tapecira
« Odgovori #6 : Studeni 17, 2013, 05:32:47 poslijepodne »
Bolje nikako, ali ako bas hoćeš Apc i krpa i lagano deri.
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline joleb7

  • Početnik
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Čišćenje tapecira
« Odgovori #7 : Prosinac 26, 2013, 01:40:49 prijepodne »
da se cnadovežem na čišćenje neba odnosno plafona na autima koji imaju tekstilni pokrov .
ja to lagano istrljam sve sa vlažnim maramicama a ako šta ostane onda neki OPC i lagano samo što manje močiti da se ne rastvori ljepilo koje drži nebi jer onda ste nahebali.kad je gotovo mikrofibra krpa i sve prebrisati .do sad radio na puno auta sve tako riješio a bilo ih je žutih od nikotina ono fuj...
dok ne naiđem na nešto profi držim se toga! :palacgore:
bolje đaba sjediti nego đaba raditi...