Autor Tema: je*beni swirlovi????!!!  (Posjeta: 11607 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Görtosing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
    • Canosa fotooprema
je*beni swirlovi????!!!
« : Rujan 22, 2013, 06:37:15 poslijepodne »
Polirao auto u 3 sloja, na kraju finish odradio sve super 100% bez svirlowa. nakon toga sloj voska (dodo juice purple haze) nanešen s najmekanijim aplikatorom i buffing odrađen s najmekanijim dodo juice krpama. Nakon svega toga 100% nema swirlova

A sad sljedi zanimljivost. od toga je prošlo 30 dana, i u međuvremenu auto NIJE opran osim što ga je kiša prala par puta i 1 put samo poprskan miniwashem s čistom vodom, bez diranja, bez spužvi, bez rukavica, bez krpa, bez šampona, bez ikakvog kontakta. Lak nije na ikakav drugi način diran (osim vjetra???). Vosak na njemu se drži super (možda je malo oslabio po haubi ali ostatak je dobar)

Rezultat je: swirlovi!

Pitanje glasi: tko je krivac za swirlove?

Offline rale

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: je*beni swirlovi????!!!
« Odgovori #1 : Rujan 22, 2013, 06:58:16 poslijepodne »
Moada bi neke slike pmgle da se vidi kako to izgleda
" Koristi sta volis i koristi ga cesto "

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: je*beni swirlovi????!!!
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2013, 07:09:04 poslijepodne »
ibiza od stare ima najmeksi lak kojeg sam u zivotu vidio. pane list na lak, klizi po njemu i vidis crtu koju pusta za sobom preko dodovog voska. da mi je neko rekao ne bi vjerovao.

ali slike bi uvelike pomogle, slazem se.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Görtosing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
    • Canosa fotooprema
Odg: je*beni swirlovi????!!!
« Odgovori #3 : Rujan 22, 2013, 07:18:15 poslijepodne »
ma swirlovi ko swirlovi, nije sad poanta ovog slučaja, nego sam znao i prije u drugim slučajevima primjetiti istu stvar samo nisam bio siguran je li do nekih krpa kasnije itd. Ali sad sam siguran da lak nije diran nikakvim pranjem a oni se pojavili. Tj. ovo mi je bio test jesam li ja lud ili...

Audijev lak bi trebao bit tvrd, tj. i je tvrd to se vidi kod poliranja

Imali smo negdje temu oko toga što sve pravi swirlove, spomenute su krpe, spužve,... a ovdje ničega od tog nije bilo

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: je*beni swirlovi????!!!
« Odgovori #4 : Rujan 22, 2013, 07:26:01 poslijepodne »
mozda je ipak koji swirl postojao dok si brisao vosak samo se jos nije osusio pa se nisu poznali.
vosak odmah po brisanju NIJE suh. treba mu par sati da ispare svakakva sranja iz njega. zato izmedju ostalog odmah po nanosenju beading nije dobar kao npr drugi dan.

mozda je voskanje zamaskiralo swirlove ali su tek kasnije dosli opet do izrazaja ali nisi primjecivao radi prljavstine..
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Görtosing

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 554
  • Spol: Muški
    • Canosa fotooprema
Odg: je*beni swirlovi????!!!
« Odgovori #5 : Rujan 22, 2013, 07:51:05 poslijepodne »
odmah nakon poliranja je lak odmašćen i voskan
provjeravao sam prije samog voskanja i nije ih bilo

moram slikat ovo kako sada izgleda, mislim da bi trebao bit slijepac da to ne primjetim prije voskanja