Autor Tema: Sta je bolje raditi posle poliranja?  (Posjeta: 16490 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rale

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
    • Email
Sta je bolje raditi posle poliranja?
« : Rujan 09, 2013, 07:41:56 poslijepodne »
E ovako posto sam danas usao malo u diskusiju sa mojim ocom :) pa reko da pitam neke iskusnije ili sto vise rade.

Sve u svem hteo sam posle poliranja da ne operem auto nego da ga predjem MF i da nanesem vosak(pre sam uvek posle poliranja prao auto) reko ajde da vidim da li ce biti neka razlika. Znam da ostaju ulja od paste u porama(ako ih ne skinem sa alkoholom 50/50 ili necim slicnim itd...) i da u mestima ako je prasila pasta ostalo belog itd...
Ali ja sma skidao/cistio panele kako sam radio sa cistacem za stakla i MF a oko vrata ili pukotinama mogu sa mokrom MF da ocistim...

Sve u svemu nebitno ko je upravu ko nije mene vise interesuje koja metoda je bolja...Posto citao sma da moze da se opere, da moze da se ocisti,da moze odmah da se nanese itd...Nije mi tesko oprati auto nego sam samo hteo da isprobam kako ce biti, ali bi voleo znati sta je bolje...

Tako ako mozete da kazete sta vi mislite i malo da obrazlozite :)
" Koristi sta volis i koristi ga cesto "

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #1 : Rujan 09, 2013, 07:48:16 poslijepodne »
beskontaktno, snow foam s jacim samponom ali da ne ostavlja masne tragove, onda isprati pa obrisat alkoholom sta meksom vaticom ili najboljom MF na raspolaganju.
mozes naravno umjesto alkoholom nekim prewax cleanerom proc, isto skida jako puno ostataka pasti.


priprema je ta koja najvise odredjuje trajnost voska (osim njega samoga). pranje carlijem nakon poliranja, onda brisanje MF, i gold class s malo boljim odrzavanjem traje godinu dana. sta losiji vosak, to bolja priprema mora biti. residualno smece od pasti za poliranje je kao kriptonit za vosak. vosak se nece najbolje moguce primiti i jbg.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline rale

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #2 : Rujan 09, 2013, 08:19:14 poslijepodne »
Hvala na odgovoru.
Alkoholom kda spominjes onda mislis na 50/50 razmeru?

Sada kada malo bolje razmislim upravu si...A i kada gledas koliko vremena izgubis da cistis panele sa alkoholom smao ili ciscenje oko vrata bolje ti je da ga roknes sa snow foam i osusis...
" Koristi sta volis i koristi ga cesto "

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #3 : Rujan 10, 2013, 07:18:37 poslijepodne »
bolje je i jedno i drugo.

a IPA, da 50/50 s destiliranom vodom. (tako da budes siguran da nece bit tragova kamenca osusenih ili izblijedjele povrsine tj tanki sloj kamenca)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline rale

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #4 : Rujan 30, 2013, 11:15:59 poslijepodne »
Sada bas razmisljam nesto...Da li bi se moglo recimo parocistacem i nekom finom MF krpom isto iz pora ukloniti pasta?
" Koristi sta volis i koristi ga cesto "

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #5 : Rujan 30, 2013, 11:20:09 poslijepodne »
da.



i nakon toga sjest i popit pivo postosi ustedio par sati grebanja laka i sretan sta si uopce kupio parocistac.

(samo nemoj one od 200kn iz kauflanda jer krepaju nakon 3 koristenja, isprobano)
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline rale

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #6 : Listopad 01, 2013, 08:06:22 prijepodne »
A kupio sam pre neikoliko meseci od KARCHERA SC 2.550 C ( http://www.kaercher.at/de-AT/Produkte/Home__Garden/Dampfreiniger/Produkte/15123570.htm )

Koristim ga za enterijer i tako neke stvari...Bas cu probati sledeci put
" Koristi sta volis i koristi ga cesto "

Offline decio

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • drive it like you stole it!
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #7 : Listopad 01, 2013, 08:41:39 prijepodne »
Misliš cijelu karoseriju proci s parnim čistaćem ili utore i nedostupna mjesta? Nije mi to nikad palo na pamet!

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Sta je bolje raditi posle poliranja?
« Odgovori #8 : Listopad 01, 2013, 02:09:41 poslijepodne »
teski spojevi, utori medju zastitinim plastikama i lakom, crne hrapave plastike pune sasusene paste, motorni prostor, klavirke vratiju... ma sve se da to proc s parnim. malo apc-a da omeksa i onda parni cistac da dovrsi.

lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!