Autor Tema: Da li je quick wax rješenje?  (Posjeta: 57058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline purdashian

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 254
  • Spol: Muški
Odg: Da li je quick wax rješenje?
« Odgovori #45 : Travanj 28, 2015, 09:38:21 poslijepodne »
:kumori :kumori :kumori ovaj Krapinčan stalno napravi zbrku,kao da on cita upute  :lustig1 :lustig1
Ja sam odlucil da opce vise nem detailing radil,samo bum k @Purdashianu dofural auto  :zunge2 :zunge2


Kaj je bil tak naporan vikend ?   :kumori :kumori :kumori

Offline Benjo///M

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 365
  • Spol: Muški
  • ///M PERFORMANCE
    • Email
Odg: Da li je quick wax rješenje?
« Odgovori #46 : Travanj 29, 2015, 10:19:02 prijepodne »
:kumori :kumori :kumori ovaj Krapinčan stalno napravi zbrku,kao da on cita upute  :lustig1 :lustig1
Ja sam odlucil da opce vise nem detailing radil,samo bum k @Purdashianu dofural auto  :zunge2 :zunge2


Kaj je bil tak naporan vikend ?   :kumori :kumori :kumori

Onak  :kumori  :cuga
///M Performance  #BMWE90 #MSport
https://www.facebook.com/e90croatia/

Offline shogun

  • Početnik
  • *
  • Postova: 15
Odg: Da li je quick wax rješenje?
« Odgovori #47 : Svibanj 04, 2015, 05:20:14 poslijepodne »
otišao danas u pevec po mafru, ali nije bilo i ostao mi sonax... šta ću ajmo opet njega... možda sam što zajbo prvi puta... oprao auto... osušio auto... uzeo sonax... jebački protresao... pošpricao komponentu...i tako komponentu po komponentu.... jednom mikrofibrom dobro razmazao... drugom ponovno prebrisao... auto bio u hladu... jednostavno se to ne može niti smije uspoređivat s mafrom... može ovo biti kao proizvod godine po ne znam čijim anketama, ali taj nije probao mafru...

ako nabavim mafru na pola haube ću nalijepit selotejp i na jednu stranu mafru na drugu 'šugavi sonax' pa slikat.

Offline Tomislav

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Da li je quick wax rješenje?
« Odgovori #48 : Svibanj 04, 2015, 09:11:20 poslijepodne »

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Da li je quick wax rješenje?
« Odgovori #49 : Lipanj 02, 2015, 10:35:27 poslijepodne »
Malo kasnim, ali isti problem sam i ja imao na crnom autu.
Po savjetu forumaša sam idući puta manje BSD-a nanosio i nije bilo nikakvih fleka. Kod mene je očito problem bio malo previše BSD-a.
Nisam čak niti luđački  :mrgreen: protresao bocu.

Offline Medo

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
Odg: Da li je quick wax rješenje?
« Odgovori #50 : Lipanj 27, 2015, 05:39:35 poslijepodne »
otišao danas u pevec po mafru, ali nije bilo i ostao mi sonax... šta ću ajmo opet njega... možda sam što zajbo prvi puta... oprao auto... osušio auto... uzeo sonax... jebački protresao... pošpricao komponentu...i tako komponentu po komponentu.... jednom mikrofibrom dobro razmazao... drugom ponovno prebrisao... auto bio u hladu... jednostavno se to ne može niti smije uspoređivat s mafrom... može ovo biti kao proizvod godine po ne znam čijim anketama, ali taj nije probao mafru...

ako nabavim mafru na pola haube ću nalijepit selotejp i na jednu stranu mafru na drugu 'šugavi sonax' pa slikat.
Baš sam jučer kupio Mafru u pevecu da je isprobam.
I moj zaključak (nisam baš kompetentan pa uzmite sa rezervom) je da nema neke primjetne razlike između Sonax-a i Mafre što se apliciranja tiče. Oboje moram nanijeti i odmah nakon razmazivanja brisati drugom suhom krpom. S tim da mi je Mafra u slučaju direktnog nanošenja na lak teža za rad nego Sonax.
Auto mi je crn pa vam je jasno da se svaki vrag vidi.

Jedino što moram priznat da Mafra odlično miriše.  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: Lipanj 27, 2015, 05:40:46 poslijepodne Medo »