Autor Tema: Detailing dvotockasa? Neke smernice i saveti please.  (Posjeta: 10168 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Detailing dvotockasa? Neke smernice i saveti please.
« : Rujan 06, 2012, 12:26:13 prijepodne »
Jedan prijatelj zna da se zanimam oko svega ovoga, i hoce da mi da svog ljubimca na jedno sredjivanje.
U pitanju je Piaggio Beverly 400. 2008 godiste.
Motor je generalno u dobrom stanju, skoro je imao manji pad i farbana je cela strana kao i prednji blatobran. Redovno se pere, nema vecih ogrebotina, vise su svirlovi i hologrami problem. Takodje nema skoro nikakve oksidacije, musica itd..Uslikacu ga ovih dana bolje pa cete videti o cemu se radi.

Evo ja cu napisati neki moj plan i mogucnosti, a vi savetujte, korigujte, svaka pomoc je dobro dosla.
1. Ciscenje plastika,  kasete i prtljaznika ispod sedista.
2. Pranje mini wash-em.
3. Sonax FE na felne.
4. Odmascivanje masnih metalnih delova.
5. Mini wash.
6. Sonax sampon i MF rukavica.
7. Mini wash.
8. Susenje.
9. Rucno poliranje laka,  hromiranog auspuha i hrom retrovizora.
10. Vosak.
11. Dressing na plastike, gume ne mazem da neko ne pogine zbog mene.
12. Ciscenje i tretiranje koznog sedista.


Treba mi pomoc u vezi sledeceg:

Poliranje laka!
 Nazalost nemam male padove pa cu morati rucno da radim, na srecu nema preteranog posla ali zelim uraditi fino posao.
Tu sam u mogucnosti da dobavim sledece paste: 3M FC+, Extra fine i Ultra fine.  Sonax cut i finish i perfect finish. I Farecla.
Dajte neki savet sto se tice rucnog poliranja!

Dalje: Hromirani auspuh i ostali delovi. Nemam ovde nikakvu pastu za hrom pa planiram takodje koristiti jednu od ovih gore spomenutih pasti. Planiram da prvo malo obrusim hrom, sa 2000-2500-3000 vodenom smirglom. Onda poliranje. Sta mislite?

Od voskova imam u kolekciji: Turtle Wax PTFE, Turtle Wax Metallic, AutoMagic Banana Magic, Sonax Wax&Polish, Sonax Metalik visoki sjaj, K2. Koji biste preporucili, ili mozda kombinaciju nekih od ovih voskova?

Od dressinga tu je na raspolaganju AutoMagic universal dressing i TW Back in a flash. Takodje me zanimaju misljenja.

Za kozu planiram  kupiti jedno od ovih sredstava: Sonax sredstvo za odrzavanje koze, CarPlan Leather Valet, TW leather cleaner & conditioner. Ne planiram mazati kojekakvim kremama za ruke, ili bubuljice ili sta ja znam. Uzecu pravo sredstvo za to namenjeno. Ako se jedno od ovih nabrojanih moze uvrstati u iste.

Uglavnom ceka me kupovina pasti, i sredstva za kozu. Ostalo vise manje imam. Zelim uraditi lepo posao. Da vlasnik primeti da  je radjeno nesto vise od pranja motora.

Evo slike modela i boje, a vi ako imate dajte neki savet i smernice, ostalo cu ja pokusati da odradim sto bolje umem!
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2012, 12:29:12 prijepodne WEST 014 »

Offline Domba

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
    • DZphotography
    • Email
Odg: Detailing dvotockasa? Neke smernice i saveti please.
« Odgovori #1 : Rujan 06, 2012, 08:15:00 prijepodne »
sve kako si nabrojao. Samo ako mozes za krom uzmi megs NXT all metal polish.

Offline Borgy

  • Početnik
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Detailing dvotockasa? Neke smernice i saveti please.
« Odgovori #2 : Rujan 06, 2012, 09:32:52 prijepodne »
Za auspuh ako nema korozije nego ona mat patina,kupi petrolej i neke vate/vune i s tim poliraj poslje samo krpom pobrisi i to je najjeftinije provjereno rjesenje...Ako ti je auspuh onako smede-zlatno boje onda brusi sa 2000,2500,3000 pa fc,ultrafina i onda petrolej...

Pozz Borgy!