Autor Tema: Malo sam se igrao  (Posjeta: 70997 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline rango1971

  • two bucket majstor
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #15 : Srpanj 03, 2012, 11:57:49 prijepodne »
bez prve i druge brzine zaboravi zenith
jer nevidim kako to napraviti počevši od 3 brzine
sad buduči da se svi toga pridržavaju,jer su im radovi extra, složi prvo mašinu kako treba
barem bi ja tako,a onda napadaš poliranje

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #16 : Srpanj 03, 2012, 01:30:53 poslijepodne »
Naravno da uvek moze bolje i da nisam skroz zadovoljan. Sreca da je auto siv i da ima tvrd lak.

 Imam u planu da kupim bolji backing plate (farecla g6 rapid) i da sledeci put radim sa sve 3 paste od 3M.

Tacno za pastu,ostali su mi targovi paste po karbonu i ne mogu da se skinu. Ne znam sta tu da radim da to maknem.

Voleo bih da proucim zenith tehniku samo mi je problem sto ne znam engleski dovoljno dobro da bih sve to skapirao.

Takodje su mi problem obrtaji, kao sto sam rekao moja masina radi normalno tek od 3 brzine. prva i druga su mrtve.

I ja sam cistio sundjer cetkicom, zasiti se pastom koja se stvrdne i mozda je to razlog sto je nesto lose mirisalo tokom rada.

Trebao si poslusati savjete sto se tice zastitne trake. Kljuc dobrog detailinga je u pripremi. A tu spada i zastitna traka. Kad krenes ozbiljnije sa tim vidjet ces da je nekad nemoguce panel odraditi, a da se u meduvremenu par puta ne mijenja traka ovisno sa koje strane rubova napadas.

Pasta se bas ne skuplja lako na spuzvama, ljudi cesto grijese sa kolicinom paste, da nisi stavljao previse? Ako nemas dovoljno spuzvi da uzimas novu cistu za panel, dovolno ju je cistiti nakon svakog panela.
Sto se tice smrada provjeri na spuzvici dio gdje je cicak, taj spoj se zna pregrijati pa smrdi.

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #17 : Srpanj 03, 2012, 09:38:31 poslijepodne »
Za auto ne racunajuci krov i branik sam cpucao  oko 150 grama fc+, i oko 100 grama ultrafine sa tim sto sam i uz fc+ dodavao po kap ultrafine. Znaci ultrafine na kraju je dosta manje islo..

Ima li ko ideju kako da skinem ovo belilo sa karbona?

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #18 : Srpanj 03, 2012, 10:50:41 poslijepodne »
alkohol na mf krpu i lagano bez struganja samo klizit preko dok ne ide ca. dakle ne stiskat i ne natopit da cijedi, vec samo lagano prelazit.

potrajat ce, pripremi se.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #19 : Srpanj 04, 2012, 10:06:07 prijepodne »
Ok, hvala! :dobro

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #20 : Kolovoz 10, 2012, 06:25:46 poslijepodne »
Danas sam se malo igrao na Korsi od matorog, tamno plava boja. Izabrao jedan deo da pokusam pod svetlom da vidim sta cu napraviti.Krenem sa FC+ na oranz sundjeru. I opet ista prica, pasta mi je nekako suva mnogo iako sam prsnuo malo vode, polirka skace kao luda i bezi, nema boga da je kontrolisem i da pravim pravilne prelaze. Uperim svetlo, skinuo ogrebotine skoro sve, ali holograma i swirlova kao u prici(Iskra i sedam holograma  :kumori). Jednostavno uzas. Sad  pitanje za starije. Sta mislite da uzmem jedno pakovanje extra fine ili ultrafine i da radim samo sa njom, to jest da se ucim, i da naucim da brisem swirlove i holograme za pocetak. Kada sam prosli put radio sa ultrafinom odusevio sam se, kako lepo klizi i kako je lagan rad, to jest polirka ne skace nigde. Od fc+ me vec boli glava a nisam potrosio ni 300 grama  u zivotu.
I jos ovo, hoce li naredne dve paste pocistiti s**nje koje ce amater sa fc+ om napraviti. Jer meni pada na pamet ideja, da samo duboke ogrebotine i mesta koja planiram brusiti radim sa fc+ a ne ceo auto. Sve ostalo da radim sa extra fine i ultrafine.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #21 : Kolovoz 10, 2012, 07:01:37 poslijepodne »
kakav backing plate imas?
na corsi bi extra fine trebala bez problema rijesiti njesra od fc+
bez obzira sto pise svugdje da pad treba biti ravan na povrsinu, kad radis s rotary strojem dobro ga je malo nagnuti na jednu stranu jer onda imas puno bolju kontrolu nad pokretima...

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #22 : Kolovoz 10, 2012, 07:33:10 poslijepodne »
plate kineski, nema ovde 3m da se kupi.

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #23 : Kolovoz 10, 2012, 07:42:20 poslijepodne »
Vrlo vjerovatno da je do backinga,daj stavi sliku kako izgleda..

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #24 : Kolovoz 10, 2012, 08:14:04 poslijepodne »
tako je, vjerojatno je spuzvica pretanka ili pretvrda, a za pocetnika treba biti sto deblja i sto mekanija. meni je moj diy backing plate pomogao u pocetku jer je ultramekan, meksi od svih koji se mogu kupiti

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #25 : Kolovoz 10, 2012, 08:18:19 poslijepodne »
kako si ga napravio?
nemam sliku, uglavnom kosta euro, crveni skroz tanak, ima negde slika postavio je slobodank

Ljudi sta mislite o fareclinom sundjeru belom sa nosacem integrisanim, ima da se kupi kosta 15 eura.

edit: nadjoh sliku na netu, evo ovakav

« Zadnja izmjena: Kolovoz 10, 2012, 08:22:59 poslijepodne WEST 014 »

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #26 : Kolovoz 10, 2012, 08:23:06 poslijepodne »
imas negdje temu, sad sam na mobu pa mi je tesko traziti
al backing plate tije glavni krivac sto ti ne ide i sto ti stroj poskace. probaj neki mekani i dozivit ces preobrazbu, iz kukca u covjeka :scottwax1

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #27 : Kolovoz 10, 2012, 08:36:10 poslijepodne »
Takav je i moj bio koji je došao sa polirkom,odmah sam ga promijenio za sonaxov,jer je poskakivao,a sa sonaxovim nemam nikakvih problema..

Offline WEST 014

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • WEST SIDE
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #28 : Kolovoz 10, 2012, 08:39:11 poslijepodne »
koliko kosta sonaxov kod vas

Offline tonyy

  • Kronični OCD
  • *****
  • Postova: 4032
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Malo sam se igrao
« Odgovori #29 : Kolovoz 10, 2012, 08:49:55 poslijepodne »
Bio je 250kn,sad ne znam koliko je jer ga nemam u trgovini na stanju..