Autor Tema: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?  (Posjeta: 17727 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« : Svibanj 10, 2012, 10:23:50 prijepodne »
Ekipa jedno pitanje koje me nenormalno muci.

Nisam taj problem primjetio dok sam radio crni lak, mozda zato sto je bio metalik pa se niti ne kuzi, no buduci radim na nemetalik bijeloj boji (za ostale opet ne znam jer nisam gledao) primjetih jednu stvar koja me ubija.

Kada se odradi proces poliranja, uklone svi swirlovi, ogrebotine i ostali nedostatci i odrade svi koraci poliranja lak postaje kao staklo, no... Tu su te ne znam kako bih opisao, tockice, na laku koje ne znam sto su. Kada fiksno uperite rasvjetu u finishirani lak sve pet no kako lagano krenete setati sa svjetlom po laku tu i tamo to svjetlo slome te tockice. Naravno jedva se vide i pod odredenom rasvjetom/kutom, ali izluduje me to.
Na netu sam od hrpu profica nasao slike finisha i svugdje se pojavljuju, mene to izluduje i ne kuzim od cega je to. Evo slike za primjer (nisu moje, neki novi detailani ferarri sa neta)




Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #1 : Svibanj 10, 2012, 02:40:06 poslijepodne »
mozda su nepravilnosti u samoj bazi pa su saddosle do izrazaja?
vidam i ja to na slikama, ali sam uvijek mislio da su zrnca prasine
na zadnje 2 slike mi smrdi na holograme jer se lagano vidi plavkasti odsjaj...

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #2 : Svibanj 10, 2012, 03:08:47 poslijepodne »
Ma joj moram naci link da recimo vidis kako je raden taj ferrari, zaista sumnjam da su hologrami jer je lik to odradio prilicno dobro i finishirao. Ali i da jesu od kud uvijek te tockice, vjeruj nisu zrnca prasine.
Kako se radi o bijeloj i kad uperis svjetlo tesko je skuziti i zaista ne znam od kud to i kako se toga rijesiti. Zapravo kako rijesiti nesto za sto uopce ne znam sto je i od kuda dolazi?

Imas jos koju ideju sto bi to moglo biti? Itko? Da li si to vidao na autima koje si radio ili je specificno odnosno lakse vidjeti na svijetlim bojama? Kao sto rekoh to na crnom metalik laku uopce nisam primjetio. Niti na tamno sivom, cak ni na crvenom, ali bome na bijeloj se moze relativno lako skuziti.
Da li stvarno moze biti do nepravilnosti u bazi laka koje na svjetloj boji dolaze do izrazaja... Ako je tako izludit cu, to mi se zesce ne svida. Najteze mi je skuziti da li je povrsinsko ostecenje koje ce eventualno otici zescim uklanjanjem (moram negdje lokalno probati) ili je stvarno ispod prozirnog finisha pa eventualna korekcija pada u vodu.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #3 : Svibanj 10, 2012, 03:18:08 poslijepodne »
ja se ne bi cudio da je to u bazi, pogotovo na velikoserijskim autima kao nasim. ja na octaviji imam nekih nepravilnosti ali nisu tockice nego crtice u bazi, budem slikao pa cu staviti slike

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #4 : Svibanj 10, 2012, 03:20:02 poslijepodne »
tomislave ajd mi sibni slike na mail (ne vidim ih trenutno)

mislim da sam nesto slicno vidio na cliu od cure
kao neke tockice po cijeloj haubi a sve je bilo polirano

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #5 : Svibanj 10, 2012, 03:37:19 poslijepodne »
ja se ne bi cudio da je to u bazi, pogotovo na velikoserijskim autima kao nasim. ja na octaviji imam nekih nepravilnosti ali nisu tockice nego crtice u bazi, budem slikao pa cu staviti slike

Ajde molim te. Hvala  :dobro

Usput i ja cu probati slikati ali radi se o bijeloj i kameri od moba pa mi je to skoro nemoguca misija.

Offline mislavto

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1998
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #6 : Svibanj 10, 2012, 03:40:29 poslijepodne »
naravno to sad ne mogu naci jer ne znam gdje je tocno, nasao sam jednu malu tockicu ali ta se na slici ne bi vidjela, nema sanse...budem par tih crta nasao navecer kad cu vidjet nesto pod reflektorom, ovak na suncu nema sanse

Offline ŠPENAC

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • quick detailer
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #7 : Lipanj 23, 2012, 05:37:34 poslijepodne »
pa jel vam nije to ostecen lak od kamencica pa je pasta usla u pore...meni to tako izgleda
PARE NISU PROBLEM-PARA NEMA!

Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #8 : Lipanj 23, 2012, 07:42:50 poslijepodne »
Ne, to je svugdje i po vratima. Pogle di se to sve nalazi...

Offline ŠPENAC

  • vikend detailer
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • quick detailer
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #9 : Lipanj 25, 2012, 01:19:53 poslijepodne »
Meni to izgleda kao skuren pregrijan lak,sto sam dozivio na braniku jednog auta gdje sam isao jace da skinem nepravilnosti.
Lak se tolko pregrije da se lagano odvaja od podloge i tu nastaju mali zracni mjehurici.Uzmite neki stari lakirani dio i probajte ga pregrijat polirkom namjerno.
PARE NISU PROBLEM-PARA NEMA!

Offline koki

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #10 : Lipanj 25, 2012, 01:58:25 poslijepodne »
Ovo vam je pigment od boje koji se nije rastvorio mješanjem, nego je ostao kao zrno prašine.


Offline Tommee

  • OCD
  • ******
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #11 : Lipanj 25, 2012, 04:03:45 poslijepodne »
Meni to izgleda kao skuren pregrijan lak,sto sam dozivio na braniku jednog auta gdje sam isao jace da skinem nepravilnosti.
Lak se tolko pregrije da se lagano odvaja od podloge i tu nastaju mali zracni mjehurici.Uzmite neki stari lakirani dio i probajte ga pregrijat polirkom namjerno.

Mf diskovi i vuna, si probao koliko to hladno radi. Nije to sigurno.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nepravilnosti u laku nakon poliranja?
« Odgovori #12 : Lipanj 25, 2012, 04:20:27 poslijepodne »
Citat:
Lak se tolko pregrije da se lagano odvaja od podloge i tu nastaju mali zracni mjehurici.

tako sitni ne. spalio sam namjerno jednu cijelu fc+ spuzvu na  haubi od razine di "nis nije dimilo al je ocito nesto bilo u krivu jer je ovo pretoplo al izgleda ok na oko" pa sve do "jebote alk ga lete komadi spuzve kad makitu nafrljis do kraja"

znam o cemu tomee prica jer sam se i ja pitao na nekolicini autiju od cega je to. dok jednom nisam dobro promijesao komponente boje i vidio da je u pitanju jednostavno tocno to sta koki kaze (samo tu na slikama jedva vidljivo spram onog sta sam ja dobio). 
99% da je koki u pravu.
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!