Tehnički dio > Detailing vodič

Detailing zamene za skupu kozmetiku

(1/3) > >>

WEST 014:
Pade mi na pamet ova ideja. Da svako od detailera napise ako zna neko sredstvo, koje moze biti zamena za neko skuplje. Ovo moze dobro doci svima a pogotovu nama amaterima i hobistima. Naravno da ne podrazumevam fuseraj, ili tipa sona kiselina koja ce da unisti felne vec samo neke stvari koje mogu da zamene neko skupo sredstvo a bezopasne su.

Evo ja cu prvi napisati sta sam cuo da odlicno menja hemiju za dubinsko pranje, 90 posto trgovaca automobilima mi je preporucilo Axel kucni odmascivac, razmera jedan cep na 2 litra. Ovo cu probati na svom automobilu koliko sutra.

rele:
Mozda to i radi dobro,ali zasto koristiti odmascivac za pranje tkanine?Imas drugih proizvoda za tkaninu i mebl u kucnoj varijanti.
I koliko je bezbedno za masinu kroz koju ga proterujes?
Ja bih pre probao naci neki low-budget apc pa sa njim probati.

zdravo:
Kao zamjenu za foam wash ja koristim proizvod od firme Frescura, zove se Formula 1.
Kupuje se u pakovanju od 10L (kanister) i kosta 50KM = 25EUR
Mjesa se sa vodom u odnosu 1:4 = 5L
Nanosi se prskalicom
(kosta 10-20KM) na suh auto i saceka se 3-5min da odradi svoje.
Musice, pticiji izmet, masnocu, prasinu na felgama i celjustima skida odlicno.

Za moje potrebe je odlican

WEST 014:
Rele, kucna hemija za mebl, tkanine i drugo uglavnom proizvodi dosta pene pa nije preporucljiva za ekstrakcione masine. A ovaj axal ne verujem da je jaci od Fra-Bera kojeg koristim, pogotovu ne u toj koncentraciji. Tako da ne verujem da ce nesto faliti masini.

oz7:
Jedna alternativa Megs tire gel aplikatoru koji je skup a brzo se raspadne je spužvica za obuću. U konzumu košta 5 kn i traje mi 3x dulje nego Megs aplikator tako da dajem bezrezervne preporuke.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju