Tehnički dio > Detailing eksterijera

Pocetnicka pitanja

<< < (3/19) > >>

meneldor:
Posto sam u slicnoj situaciji kao i ti :D. Za pocetak se radje posveti pranju auta i kako prati (2 kante metoda), glina, vosak, pranje kotaca sonax fe, ciscenje interijera, malo zastita plastika i sl. Kada si kupis tak neke osnovne i pocnes se ufuravat, onda mozda SF lance, pa tek onda polirka i polir paste i sl.
Cemu polirat auto ako to ne mozes odrzavat i nemas sredstva, pa ces ga izswirlat i ostetit :D.

Tommee:
Momci, jedna je stvar ispolirati auto, ali da auto i u takvom stanju ostane potrebno je puno vise i to je na zalost skupo. Vrhunske mf krpe, rukavice od vune, kante sa gritovima, kvalitetne cetke, foam lance, kvalitetna kozmetika...
Cisto da i to ne zaboravimo, bilo bi steta lak dovesti u dobro stanje a onda ostati bez toga nakon tri pranja, sto ce se realno i dogoditi ako se ne pridrzavamo pravilnih tehnika, a njih nema bez kvalitetnog "alata".

loodi:
tako je, poliranje je samo prvi korak. psihicki i najjednostavniji za pretrpiti. zgrmis to, hladno pivo i svinjetina zalijece bol u krizima i natecene prste i to je to.
al onda pocinje tek pravi detailing.
a rijec jeftino i rijec detailing nazalost... a-a.  :-\

radje pocni skupljat dobre sampone, krpe za susenje, krpe za buffing, krpe za voskove, zastitne tekucine za svakakve povrsine, rain repelente, voskove. blablabla.
kad imas neku kolekciju s kojom mozes decentno odrzavati ispolirani auto, onda kreni u poliranje.

zasad, odustani od te ideje (poliranje) na neko krace vrijeme, ionako je vrijeme banana, i gledaj po forumu malo sve sta te moze zanimati od rasprava oko krpi za susenje, oko samponiranja, oko voskova i sl. tu ces veci dio svega toga shvatiti vec.

Sleepwalker:
da, i ja sam samo malo htio popraviti lak na autu, sad vidim ogrebotine za koje prije nisam ni znao da postoje, a doma imam opremu kao manji servis, više nemam gdje sakriti od žene, pa sad perem i njoj prozore... a lijepo mi je rekao lik u Partes-u, jel Vi zante u što se upuštate... jbg sad onaj tip iz DHL samo zove i veli eno rođo stigao paket, jel vozim tebi doma ili kod roditelja  8)

type-r:
gdje nabaviti krpe za susenje, imaju li one neke oznake finoce ili? najvise me pojede kad se stvarno potrudim oko auta i onda kad ga prebrisem poznaju se tragovi :S :S, imao sam neku kozu 80-90 kuna i super je odradivala posao, ali nema je vise tamo za kupiti.
moze savjet da gledam po centrima ili profi nesto?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju