Autor Tema: Nano vs ostalo  (Posjeta: 28841 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mturcic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
Nano vs ostalo
« : Travanj 23, 2014, 12:45:19 poslijepodne »
Pozdrav svim detailerima, čitam forum već danima i stvarno ima impresivnih radova  :bravo1

E sad, kako sam ja nov u svemu ovome, hrpa novih proizvoda za koje nisam niti mislio da postoje, imam nekoliko nedoumica sad, pa vas molim za pomoć.

Uskoro dolazi novi auto, radi se o novoj mazdi crvene boje. Sadašnji je p206 koji će trebati srediti za prodaju, ali o tom potom.

Nakon nekoliko dana čitanja i proučavanja složio sam kombinaciju proizvoda koji bi mi bili ok za početak, šampon, glina i vosak/sealent. Čak sam skoro i kupio sve potrebno kad sam naišao na famozne Nano premaze. Sad sam u nedoumici, jesu li ti premazi (npr CQuartz) stvarno toliko kvalitetni da mogu zamijeniti česta pranja i voskanja i očuvati lak.

Dakle da ne duljim, plan je čim auto dođe, kompletno ga oprati, počistiti sa glinom i staviti CQuartz na lak, felge, vanjsku plastiku, a možda i u unutrašnjost. Nakon toga održavanje bi trebalo biti lagano, i mislim da će neki šampon biti dovoljan. Možda ubaciti tu još neki Quick Detailer kad će biti potrebno više sjaja (svadbe i sl.)  :neznam Pretpostavljam da je tu vosak onda višak...

Koliko je komplicirano/jednostavno premazati auto sa time? Gledam u Partesu 750 kn sa pranjem i čišćenjem, pa mi se ne čini puno za sve to. Koliko bi to koštalo kod dr. Kuka?

Eto, znam da je puno pitanja, ali u mojoj glavi ih je još više. :D

Hvala svima na odgovorima  :cuga

Offline Neno330

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 716
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #1 : Travanj 23, 2014, 01:11:11 poslijepodne »
koja mazda je u pitanju?

osim cquartza pogledaj malo i gyeon proizvode za koje ljudi vele da su cak i bolji nego cquartz.

imas na webshopu www.dls.com.hr

Offline mturcic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #2 : Travanj 23, 2014, 02:01:50 poslijepodne »
Pardon, zaboravio sam napisati. Mazda 3 Sedan, Soul Red boja   rock S*anje je kaj moram čekati do 7. mjeseca. Možda sam malo uranio sa pripremama ali želim biti spreman kad dođe :D

tnx, pogledat ću što gyeon nudi

Offline skiron

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #3 : Travanj 23, 2014, 02:43:06 poslijepodne »


evo ideje u kojem smjeru ići ...  :palacgore:

Offline Keza

  • Administrator
  • *****
  • Postova: 2593
  • Spol: Muški
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #4 : Travanj 23, 2014, 07:09:00 poslijepodne »
u te svoje kombinacije ubaci i poliranje
svi ti nano premazi (ili kako cemo ih vec zvati) zahtjevaju savrsenu povrsinu
nisam bas siguran da ce ti isporuciti auto bez i jedne ogrebotine

a posto si iz zagreba ja bi isao na takvu zastitu i pokusao bi smanjiti eventulana ostecenja...

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #5 : Travanj 23, 2014, 08:47:01 poslijepodne »
Otpetljao ti to dr.kuki
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #6 : Travanj 23, 2014, 09:19:09 poslijepodne »
Prvo se vrati u salon i zatraži da ti se auto isporuči kakav i dođe, znači, u večini slučajeva je na prednjoj haubi bijela folija i na krovu također, a ponekad zna biti i na blatobranima, imaš spužvaste zaštite na vratima, unutrašnjost je sva u najlonima. Nemoj dati da ti oni skidaju te folije i spužvice s vrata. I nemoj dati da ti ga uopće peru.

E nakon toga kad im to kažeš, najbolje u neku radionu s njim, tipa dr. kuko, partes i slično, dat neka oni naprave dekonzervaciju vozila, skinu folije, i vide dal treba jedna ruka poliranja, ako da, neka to naprave, i neka ga zaštite s keramikom.

Offline Element

  • D/A majstor
  • ****
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #7 : Travanj 23, 2014, 09:57:17 poslijepodne »
Sve ti je rekao hanszg  :cuga
The only question is "How bad do you want it"
"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #8 : Travanj 23, 2014, 10:00:46 poslijepodne »
Iz iskustva ti govorim da to napraviš, jer dnevno isporučim cca 3 nova vozila. I sam znam na koji način se pere i s čime. Ako želiš auto sa što manje svirlića i ogrebotinica, napravi ovako kako sam ti ja rekao. Jer s time svodiš ogrebotine i svirliće na minimum.

Offline mturcic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #9 : Travanj 23, 2014, 10:26:03 poslijepodne »
e priznajem da mi nije palo na pamet da bi mogli u salonu petljat nešto po njemu :) hvala na upozorenju!

Znači najbolje odvest auto nekom profesionalcu da ga ispolira i obavi sve potrebne radnje. Mislio sam ipak guštat malo sa nanošenjem nekih premaza :D
A dal se smiju, tj dal ima smisla stavljati na te nano premaze bilo što drugo? Onako iz gušta :D

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #10 : Travanj 23, 2014, 10:45:41 poslijepodne »
Malo si pronjuškaj na forumu, imaš premaze posebno za lak, posebno za felge, posebno za stakla, posebno za plastiku...

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #11 : Travanj 23, 2014, 11:24:37 poslijepodne »
nije ni toliko petljanje koliko uopce DIRANJE.

oni ce ga "samo" "oprati" i napravit sranje koje zahtjeva 300eur poliranja.


idi tamo i zahtjevaj da si zapisu pred tobom da AUTO NE DEKONZERVIRATI! ISPORUCITI ODMAH PO DOLASKU BEZ DIRANJA SA SVIM ZASTITNIM FOLIJAMA I SL SRANJIMA!

 :palacgore:
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!

Offline Hanszg

  • Rotary majstor
  • *****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #12 : Travanj 23, 2014, 11:29:06 poslijepodne »
nije ni toliko petljanje koliko uopce DIRANJE.

oni ce ga "samo" "oprati" i napravit sranje koje zahtjeva 300eur poliranja.


idi tamo i zahtjevaj da si zapisu pred tobom da AUTO NE DEKONZERVIRATI! ISPORUCITI ODMAH PO DOLASKU BEZ DIRANJA SA SVIM ZASTITNIM FOLIJAMA I SL SRANJIMA!

 :palacgore:

sad si ga malo pretjerao... nitko neće napraviti sranje od 300 eura, ali će biti jednoslojno sa m205, cca 500kn u partesu. Svaki auto, on putuje po europi, po svijetu, od proizvodnje do isporuke, i u niti jednom salonu, kad se auto isporučuje, bilo sa folijama i da nije dirnut od strane poslodavca u hrvatskoj ni malo, ili bio opran, on će imati određena oštečenja od transporta. I to je nemoguće izbjeć. Ali, sa ovakvim pristupom kao što sam mu preporučio, minimalizirat će daljnja oštećenja koja bi se dogodila sa neodgovarajučim pranjem, i sebi će uštediti novce.

Offline mturcic

  • Početnik
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #13 : Travanj 24, 2014, 12:53:23 poslijepodne »

evo ideje u kojem smjeru ići ...  :palacgore:


Plan je staviti crne felge, ali to tek kada se potroše ove ljetne gume koje dođu s njim. Za početak mi je bitno održavati lak i boju jer stvarno dobro izgleda i bila bi šteta da nije uvijek u punom sjaju. :D

Hvala svima na savjetima. Mislim da ću onda premazat sa CQuartzom kod nekog profesionalca, a nešto od CarPro asortmana ću naručiti i potruditi se sam održavati auto.

Offline loodi

  • OCD
  • ******
  • Postova: 2254
  • Spol: Muški
    • Email
Odg: Nano vs ostalo
« Odgovori #14 : Travanj 24, 2014, 05:01:50 poslijepodne »
nije ni toliko petljanje koliko uopce DIRANJE.

oni ce ga "samo" "oprati" i napravit sranje koje zahtjeva 300eur poliranja.


idi tamo i zahtjevaj da si zapisu pred tobom da AUTO NE DEKONZERVIRATI! ISPORUCITI ODMAH PO DOLASKU BEZ DIRANJA SA SVIM ZASTITNIM FOLIJAMA I SL SRANJIMA!

 :palacgore:

sad si ga malo pretjerao... nitko neće napraviti sranje od 300 eura, ali će biti jednoslojno sa m205, cca 500kn u partesu. Svaki auto, on putuje po europi, po svijetu, od proizvodnje do isporuke, i u niti jednom salonu, kad se auto isporučuje, bilo sa folijama i da nije dirnut od strane poslodavca u hrvatskoj ni malo, ili bio opran, on će imati određena oštečenja od transporta. I to je nemoguće izbjeć. Ali, sa ovakvim pristupom kao što sam mu preporučio, minimalizirat će daljnja oštećenja koja bi se dogodila sa neodgovarajučim pranjem, i sebi će uštediti novce.

na zalost nisam pretjerao vec govorim iz iskustva.
odvedi auto iz salona direkt pod reflektore doma. ili jos bolje kupi crni auto na suncan dan.

jos uvijek ima salona (i to renomiranih proizvodjaca, ko fol "bolji"), koji peru aute po dolasku s spuzvama izrezanim od starih madraca i sl...
lijecenje OCD-a? ne. zadovoljavanje OCD-a? DA!