Tehnički dio > Strojno poliranje

Sta je bolje raditi posle poliranja?

(1/2) > >>

rale:
E ovako posto sam danas usao malo u diskusiju sa mojim ocom :) pa reko da pitam neke iskusnije ili sto vise rade.

Sve u svem hteo sam posle poliranja da ne operem auto nego da ga predjem MF i da nanesem vosak(pre sam uvek posle poliranja prao auto) reko ajde da vidim da li ce biti neka razlika. Znam da ostaju ulja od paste u porama(ako ih ne skinem sa alkoholom 50/50 ili necim slicnim itd...) i da u mestima ako je prasila pasta ostalo belog itd...
Ali ja sma skidao/cistio panele kako sam radio sa cistacem za stakla i MF a oko vrata ili pukotinama mogu sa mokrom MF da ocistim...

Sve u svemu nebitno ko je upravu ko nije mene vise interesuje koja metoda je bolja...Posto citao sma da moze da se opere, da moze da se ocisti,da moze odmah da se nanese itd...Nije mi tesko oprati auto nego sam samo hteo da isprobam kako ce biti, ali bi voleo znati sta je bolje...

Tako ako mozete da kazete sta vi mislite i malo da obrazlozite :)

loodi:
beskontaktno, snow foam s jacim samponom ali da ne ostavlja masne tragove, onda isprati pa obrisat alkoholom sta meksom vaticom ili najboljom MF na raspolaganju.
mozes naravno umjesto alkoholom nekim prewax cleanerom proc, isto skida jako puno ostataka pasti.


priprema je ta koja najvise odredjuje trajnost voska (osim njega samoga). pranje carlijem nakon poliranja, onda brisanje MF, i gold class s malo boljim odrzavanjem traje godinu dana. sta losiji vosak, to bolja priprema mora biti. residualno smece od pasti za poliranje je kao kriptonit za vosak. vosak se nece najbolje moguce primiti i jbg.

rale:
Hvala na odgovoru.
Alkoholom kda spominjes onda mislis na 50/50 razmeru?

Sada kada malo bolje razmislim upravu si...A i kada gledas koliko vremena izgubis da cistis panele sa alkoholom smao ili ciscenje oko vrata bolje ti je da ga roknes sa snow foam i osusis...

loodi:
bolje je i jedno i drugo.

a IPA, da 50/50 s destiliranom vodom. (tako da budes siguran da nece bit tragova kamenca osusenih ili izblijedjele povrsine tj tanki sloj kamenca)

rale:
Sada bas razmisljam nesto...Da li bi se moglo recimo parocistacem i nekom finom MF krpom isto iz pora ukloniti pasta?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju