Tehnički dio > Strojno poliranje

Zenith metoda

<< < (2/6) > >>

decio:

--- Citat: Keza - Kolovoz 14, 2013, 11:34:05 prijepodne ---kako ne?

navedeni su rasponi okretaja? DA ima taj raspon?

--- Kraj citata ---
Po toj logici ni DA ni forsirana rotacija ne bi mogli razbit DAT abrazive! Ne inducira li tvoja tvrdnja takav zaključak Keza?
Pitam jer neznam! Do sada sam samo radio sa megsovim SMATovima!

Dr.KUKO:
@ Mirka za DA ju i kupujem, @ Keza zenith ovisi o pasti a ne o tome jel roto ili da, iako sam se i sam u početku držao kao pijan plota gluposti pročitanih po forumima

Keza:
kuko kako ne?
zenith metoda je i smišljena baš za rotaciju zbog njenog rada jer se želi postići što bolji finiš.
cilj je maksimalno iskoristiti paste koje rade na principu diminishing abraziva

istina, na forumima ima dosta toga ali nije sve glupost ;)

evo jedan link da se ne misli da pametujem  :igra

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=66024


da ne zeznemo do kraja
ako ćemo raspravljati o zenith metodi onda ćemo napraviti dvije teme ;)

Dr.KUKO:
ma narasvno da nije sve glupost, tipkam u poslu pa sam malo preostro napisao, ali u svakom slucaju treba obratiti pozorniost na to cije savjete primjenjujes, ali i dalje stojim pri svojoj tvrdnji a mogu ju i dokazati, naravno da sve ovisi o obrtajima i da nisu isti na roto ili da, kad ulovim vremena obrazlozit cu tvrdnju

Mirka:

--- Citat: Keza - Kolovoz 14, 2013, 11:34:05 prijepodne ---kako ne?

navedeni su rasponi okretaja? DA ima taj raspon?

--- Kraj citata ---
pa paste koji su sa abrazivima normalno da treba a i bolje je rotaciona,ali ako imas dobru DA ,jednako isto a i puno bolje i lakse je i sa DA,kako KUKO kaze,sve ovisi o pastama,paste koji sad svi radimo su non diminishing i ne sadze abrazive ,vec aluminium oxid,koji se ne razbija,vec radi onoliko dugo koliko ti bude potrebno za cut na panelu,i bla bla bla,mozemo pricati jos sto godina,ali sve je u caku koju uspije si stvoriti kao tehniku svaki detailer,mislim da je sve bezveze ono sto se pise po knjige i svugde,ovo je subjektivna stvar,jeste da se treba drzati nekih pravila,ali krajni rezultat je zakon za sve  :shake2 ,a ovo sa obrtajima sto KUKO spominje,slazem se i znam na sta aludira,ima paste koje treba ih vrtiti na 800 ,a ima i paste koje treba na 2000  :neznam

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju