Tehnički dio > Strojno poliranje

Rupes Bigfoot

<< < (2/6) > >>

Tommee:
Ajme, fino kupis Flex rotary i DA za te novce.

koki:
Rupes Bigfoot je savršena mašina imam ju već oko mjesec dana i radim samo sa njom.
Uvjek isto pitanje koja je mašina najbolja? Ona s kojom možeš najbolje  i najbrže odradit, a to ovisi o laku koliko je oštećen i koliko je tvrd pa zatim komb. pasta i padova i koliko želiš dobro odradit korekciju laka.
I još nešto ako mislite samo imat jednu mašinu i polirat sve živo; neće ić. Treba vam toga više. Da sad ne dižem raspravu jer možemo do preksutra o tome.
Kao što sam već napisao Bigfoot je odlićna mašina, ako imate rotacionu uz nju,naravno da Bf može odradit i najteže poslove ali pitanje je vremena dali polirat keramićki lak jedan panel sa jednom mašinom i ribat sat vremena ili sa dvije mašine pola sata.
Mašine su u dolasku u firmi Nežić d.o.o Buzet. 052/662-775  :cuga

Element:
Koki znaš možda koliko dođe koštati u Buzetu?

slobodank:
Slažem se sa Kokijem, ne može se imati samo jedna mašina. Takođe, citiram Kokija "Ona s kojom možeš najbolje  i najbrže odradit, a to ovisi o laku koliko je oštećen i koliko je tvrd pa zatim komb. pasta i padova i koliko želiš dobro odradit korekciju laka".
Ja npr cut radim sa rotacionom a nekad i finiš, pre par dana sam polirao ćaletovu corsu c, cut je išao sa rotacionom, finiš sa DA, opet neka kola radim samo sa DA a neka samo sa rotacionom, sve zavisi od laka, kombinacije paste i padova itd.

Tommee:
Tko radi za novac nije mu dosta samo jedna, naravno, tko radi samo svoj auto moze proci sa jednom jer mu vrijeme nije faktor, kakve veze ako ce jednom godisnje potrositi 7 ili 20 sati na korekciju laka.
Ne kazem da je idealno ali u vecini situacija za osobnu upotrebu se moze izvuci sa jednom.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju