Tehnički dio > Strojno poliranje

Polirka, padovi, paste i pocetnik

<< < (5/6) > >>

GiLe:
A neki agresivniji pad? Postoje MF i wool pad-ovi, samo ja ti nemam iskustva s njima...

Inače ti predlažem, da se fokusiraš na neki manji dio panela i pokušaj na njemu dobiti maksimum korekciju. Kad dobiješ pravu recepturu/kombinaciju, nastavi dalje. Vidim, da ti bratić ima rotacionu Makitu. Zašto nebi sa njom pokušao na manjem djelu panela, pa da vidiš kakva je razlika.

Bitna je i tehnika poliranja: koliko velik dio panela poliraš odjednom, u koliko prelaza, koliko vremena traje poliranje na tom panelu, kojom brzonim se kreće polirka, koliko paste koristiš, koja brzina i kombinacija okretanja (RPM ili OPM) se koristi (Zenith tehnika). Više je opisano tu: http://www.detailingworld.co.uk/forum/images/misc/dapolishing.pdf
Postoji poseban guide za rotacionu.

Pozdrav!
GiLe

ruby:
ja bi svakako kad bude netko sa foruma polirao auto jače oštećen bi došao da vidim kak to ide koji je pritisak i ostalo jer to po filmićima baš nemogu vidjeti

Tomislav:
Slažem se sa svime što su kolege napisale, DA polirka je ekstra kad radiš mekše lakove ili kad lak nije toliko ''ubijen'' jer nemoš napravit štetu a napravi ok korekciju dok recimo kod takvih lakova valja biti jako oprezan sa rotaciom al rotacija je zakon kod tvrdih lakova koji su još k tome uswirlani do bola... Također kasnije za održavanje laka je isto DA super a s rotacijom mala neporeznost i spališ lak pri visokim okretajima ... Ja sa rotacijom uvijek idem sa finom pastom i srednje finim/grubim padom (3-4 brzina) pa ako neide s tom kombinacijom onda idem na agresivnije, kombiniram finu pastu s cutting padom pa dalje cutting pad s cut pastom itd. i povećavam brzinu dok ne dobijem rezultat sa kojim sam ja zadovoljan...
Osobno prije nego sam kupio rotaciju imao sam ekscentričnu polirku (onaj volan :mrgreen:) i bila mi se super za učenje, za dobit osjećaj šta i kako, i mene je bilo strah sa rotacijom al dok je malo nisam skontao išao sam prvo od manjih okretaja k većim... Također probao i zenit metodu i nju koristim kad radim one step s npr fg400... Tu ima beskonačno kombinacija tehnika i proizvoda pa treba vremena dok se ne pronađeš u svemu što tebi najviše odgovara... Osobno kad radim sa rotacijom jako blagi pritisak koristim jer stvarno nema potrebe ''upirat'' s obzirom da pri maksimalnoj brzini jako dobro skida lak (sa npr menzerna SHC ili megs M101) a i jako brzo ga ugrije...

NANO_sb:
Ja koristim BigFoot-a LHR21 skoro stalno u svakom procesu bez obzira na stanje laka..i za bas jaaako ubijen lak koristim njihov najgrublji (plavi) pad i njihov plavi cep..90% uspijem samo time izvuci..onih 10% je ili preduboko pa nema spasa ili vodobrusni 2000 ili 3000 i rijeseni su uglavnom svi problemi..naravno, kod takvog sistema i nacina bilo bi dobro koristiti i uredjaj za mjerenje debljine laka da se zna koliko je jos ostalo za korekciju, a opet se ne smije ni previse zaderati da ostane za eventualne korekcije u buducnosti..

Alfa166DA:
kakvi su ovi padovi iz kine Aliekspres i dr. vidim da ih i na Njuskalu ima

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju