Tehnički dio > Detailing eksterijera

9H MR FIX - SUPER CERAMIC CAR COATING

<< < (2/11) > >>

hery0609:
Zanimljiv proizvod. Ako ništa, za probu za tu cijenu.

@Tomislav

Imaš nekog iskustva s keramičkim premazima ili netko?
Pošto trenutno imam crni auto, uvelike razmišljam da na proljeće stavim keramiku.
Primarno bi mi bilo da izbjegnem swirlove. Odnosno što manje ogrebotina.
Nisam dugo ima tamni auto, ali već polako ludim od swirlova.[emoji35]
Ma koliko se trudio i pazio ne mogu ih izbjeći nikako.
Vele za audi da je tvrdi lak...za korekciju stvarno treba jača kombinacija paste i pada.
Ali npr. za vikend radim bufffing voska i doslovno vidim kako sa korea mf 470 gsm radim "crtice"
Koma! [emoji33]

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Tomislav:

--- Citat: hery0609 - Rujan 12, 2017, 12:48:57 poslijepodne ---Zanimljiv proizvod. Ako ništa, za probu za tu cijenu.

@Tomislav

Imaš nekog iskustva s keramičkim premazima ili netko?
Pošto trenutno imam crni auto, uvelike razmišljam da na proljeće stavim keramiku.
Primarno bi mi bilo da izbjegnem swirlove. Odnosno što manje ogrebotina.
Nisam dugo ima tamni auto, ali već polako ludim od swirlova.[emoji35]
Ma koliko se trudio i pazio ne mogu ih izbjeći nikako.
Vele za audi da je tvrdi lak...za korekciju stvarno treba jača kombinacija paste i pada.
Ali npr. za vikend radim bufffing voska i doslovno vidim kako sa korea mf 470 gsm radim "crtice"
Koma! [emoji33]

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

--- Kraj citata ---

Šta se tiče keramike, svakako će ''ublažiti'' nastanak svirlowa ali da je keramika antiswirl 100% to nije, ono što ćeš primjetiti na keramici nakon par mjeseci su RDS-ovi a kasnije će doći i swirlowi (uz redovita pranja i održavanja pod uvjetima garancije), ne jaki i izraženi ali već blagi, 90% ljudi to ne primjeti, ako nemaš garažu, nek ti se mačka izvalja po haubi ili nek ti se neko u trapericama stražnjicom ''obriše'' od auto sve će to ostavit traga... Keramika ''lakše'' podnosi jače udarce nego ''blaga'' grebanja... Ono što sam ja nanosio je Gyeon Mohs i Gtehniq Crystal Serum Light, moj glas ide za Crystal Serum jer je to totalno drugačija vrsta ''kemije'' od Gyeon-a, počevši od aplikacije pa do trajnosti s tim da Crystal Serum možeš nanositi i na felge i na plastike (plastike neće potamniti al je zaštita vidljiva), dok Gyeon Mohs nije namjenjen za plastike i ostavlja bijeli trag a na felgama, u odnosu na Crystal Serum, puno brže oslabi... Šta se tiče tzv. efekta samočišćenja, reći ću ti da to drži vodu u ljetnim mjesecima al nek stigne jesen ili zima auto će skupiti prljavštinu i bit prljav koda nema nikakve zaštite, te će bit nužno kvalitetno pranje nakon čega je vidljivo da je zaštita idalje tu... Da se razumijemo, nisam samo ograničen na premium brandove tipa Gyeon ili Gtehniq, već uvijek u dogovoru sa strankom probam ponuditi najprihvatljivije rješenje... :shake2

Također, volio bi da se uključe ''profesionalci'' sa foruma, te da podijele s tobom svoja iskustva nakon n-tog nanošenja keramike, kako bi ti dali ''realniju'' procjenu šta možeš očekivati... :palacgore:

hery0609:
Tnx na odgovoru.[emoji106]

Vidiš ovako na prvu bih mislio da je qyeon bolji. Iako znam da ima više vrsta premaza qyeon , mohs+ bi bio najbolji i njega ni ne može bilo tko kupiti i aplicirati mislim...
Neznam s kojim u rangu bi bio crystal serum?
Ne mogu sad naći video ,ali mislim da je dr. Kuko jednom stavio video za mohs+ gdje grebe haubu s nekom plastikom i nakon toga samo obriše krpom. To mislim da mora odbijati swirlove.[emoji16]


Za qyeon mohs mislim da je tvrdoča 2H.
Ovaj proizvod deklarira 9H. [emoji33]
 Sumnjam da je za tu cijenu, ali da je pola od toga kako veliš... mogao bih baš isprobati.

Ima još netko iskustva, preporuke za keramičke premaze?

Tomislave,  koji ti se nano premaz pokazao ok?


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

bo:

--- Citat: hery0609 - Rujan 12, 2017, 12:48:57 poslijepodne ---Vele za audi da je tvrdi lak...za korekciju stvarno treba jača kombinacija paste i pada.
Ali npr. za vikend radim bufffing voska i doslovno vidim kako sa korea mf 470 gsm radim "crtice"

--- Kraj citata ---

Je, tvrd je. Užas za odraditi.
Sretno..

Kupiop sam Sonax CC36 pa uskoro slijedi aplikacija, baš me zanima dal je toliko dobar koliko je u zadnje vrijeme razvikan.

hery0609:

--- Citat: bo - Rujan 12, 2017, 10:08:38 poslijepodne ---
--- Citat: hery0609 - Rujan 12, 2017, 12:48:57 poslijepodne ---Vele za audi da je tvrdi lak...za korekciju stvarno treba jača kombinacija paste i pada.
Ali npr. za vikend radim bufffing voska i doslovno vidim kako sa korea mf 470 gsm radim "crtice"

--- Kraj citata ---

Je, tvrd je. Užas za odraditi.
Sretno..

Kupiop sam Sonax CC36 pa uskoro slijedi aplikacija, baš me zanima dal je toliko dobar koliko je u zadnje vrijeme razvikan.

--- Kraj citata ---

Hehe ...znam koliko si se mučio s branetovim a5 . [emoji108]

Ja svojeg pomalo sređivao... recimo da sam došao na željeni rezultat. Po meni cca 90% korekcija.

Sonax cut max i megs vuna+ fg400 i cg naračasti pad+ Bh cleanser polish.

Sad bi bilo dobro da tako ostane...[emoji16]

Prije:







Poslije:









Ajde javi kako bude ti se pokazao sonax premaz, baš me zanima. [emoji50]

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju