Tehnički dio > Detailing eksterijera

Tvrdoča laka - premekan lak

(1/2) > >>

Aco:
Znaci dao sam u ponedjeljak lakirat haubu i jos neke sitnice kod autolakirnice koja radi za Tomić. Polakirano je stvarno vrhunski osim neceg jako vaznog

Jucer uzeo auto a danas primjetio da je lak na haubi brutalnu mekan, i lagani dodir noktom ostavi trag na laku a ako jako stisnes bude milimetar
duboka udubina. Posto je to lak na vodenoj bazi dal njemu treba puno vise da se osusi nego nitro?

Mislim, susio se 1 cijeli dan u komori pod svjetlom i grijalicom. Sad kad je vani 0 stupnjeva mekan je a ne zelim ni pomisljst kakav bude na ljeto kad sunce upece i usija haubu.
strah me u buducnosti jer ga nebi mogo ni glinirat nit polirat a

Znaci dal treba vremena da se osusi ili je vodena baza stvarno tako prokleto mekana?

loodi:
jedan dan u komori a vani ovakvo vrijeme... to je nis.

nemoj ga dirat, po mogucnosti trpaj to u garazu 3-4 dana.
nazalost vecina tih majstora stedi struju pa sve baca van iz komore cim se pocne susit i onda predaju polugotov proizvod... ne radi se to tako, jbga.

milimetar udubina od nokta eeeeeeeej... ma ni nanometar, kamo li cetvrtinu, ni pola ni cijeli milimetar!

koki:
Koji je to auto lak na bazi vode i suši se 5 dana, nema ga. Nitko u hr neradi reparaturu sa lakom na bazi vode, nego je meštar nalio tri ruke laka sa obićnim utvrđivačem ili je stavio drugi utvrđivač u odnosu na marku laka, zato ljepo vrati auto onom ko ti ga je lakirao i neka riješi problem.

Dr.KUKO:
standox ga prodaje ako se ne varam, ali ne znam koristi li ga itko

loodi:
u nasim krajevima su skoro svi presli na vodu.
na crnjaka naravno niko al garaze su sve ponovno opremljene...
tesko je i nac vise akril ili nitro ili stagod da nije voda.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju