Tehnički dio > Detailing eksterijera

Pravilna priprema

(1/5) > >>

neno mkII:
momci znači ovako, zanima me pravilna priprema tj pravilan redoslijed kojim bi se trebao odrađivati detailing eksterijera tj laka. znači predpranje, pranje, glina ... to mi je sve jasno. buni me redoslijed oko paint clenera. znači nakon poliranja a prije recimo sealanta neki preporučuju pain clean tj pre wax clean. dal nakon apliciranja takvog proizvoda treba prebrisati auto s ipa ili ne ? s obzirom da se već prirpremam polako za cjelokupan detailing auta izvana čim malo zatopli, zanima me kako pripremiti kvalitetno površinu s obzirom na postojeću zimsku zaštitu (sealant + vosak).

i u planu je u bliskoj budućnosti odraditi neko opako poliranje.

i da, kako tretirati friško lakirane površine ? pustiti par dana / tjedana da se boja stvrdne ili odma mogu voskom preći ?

loodi:
paint cleaner ima istu svrhu kao izopropilni alkohol. znaci sta bolje skinuti SVE s laka kako bi sealer ili vosak uhvatili sto bolje. ako ces jedno ili drugo, to je samo stvar osobnog odabira. naravno, nece skoditi ako prodjes prvo s cleanerom i onda jos s IPA za bit siguran al to je vec skoro bacanje love u vjetar jer ima jaaaaaaaaaaaako sitnu svrhu, posto ili jedno ili drugo samo po sebi vec skoro savrseno ociste povrsinu. a ako ces jedno pa drugo, niko ti nece uzet za zub, kuzit cemo na forumu koliko si bolestan.  :clap2

proizvodi koje koristimo su UGLAVNOM svi paintshop friendly. tj po izlasku iz komore mozes polirati s njima. SKORO SVI! a ne 100% SVI!
srecom na svim proizvodima je to istaknuto na originalnoj deklaraciji. okrenes i procitas. ako pise neso tipa "bodyshop friendly" ili "paintshop friendly" i sl, onda mozes bez straha.
IPAK PAZI I ONDA, jer lak mozda na povrsini i JE suh, al ako se komora nije dobro zagrijala i milijun malih drugih razloga kao sta su vlaga i sl, moguce da je ispod laka jos sve malo gnjecavo, pa se lako napravi njesra.
idealno je pricekat bar tjedan dana ako se moze nakon lakiranja i onda sibas s takvim proizvodima bez ikakvog straha.

neno mkII:
o da ... bolesnoća do jaja al kaj ćeš ...  :kumori :kumori

evo prekjučer, temperatura malo iznad nule a ja u praoni dva sata  :wash2 :glup_ruzan

već vidim da ću morat na go bez da žena zna ... opet ...

skiron:
Vidim opustio si se. A sve se prati.  :kumori

neno mkII:
Marine, sutra zovu neku kišu ujutro ... nadam se da neće dugo ...

dječaci ajmo dalje; kako i na koji način određujete točnu mjeru preparata kojeg treba razrijediti, npr šampona ?
da li postoji mogućnost dobivanja sf-a bez upotrebe miniwash-a ?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju