Tehnički dio > Strojno poliranje

Gde gresim?

(1/6) > >>

dusambej:
Pozdrav,
Evo dodje na red i porodicni automobil pranje,gliniranje,..itd (slike uskoro)u pitanju je Bravo 2,2008god, hauba farbana i jos neki delovi  neke krupnije ogrebotine predjoh sa trizact 3000 i pocnem poliranje probam prvo srednji sundjer po tvrdoci od Scholl-a i FG 400 nista se skoro ne desava ,uzmem njihov beli 'spider' fazon sundjer i istu pastu kad ono jedva da se nesto primeti narociti smirglani delovi ponovim tako svaki panel bar jedno 3puta(prodje jedno 2sata samo za haubu :?: ) i vidim nije lose ,nakon toga odradim sa SF 4000 i School narandzasti najmeksi sundjer i pod lampom vidim kao neke sitne swirlove i sve mi mirise :?  da ce sutra na suncu biti holograma.
Gde gresim prvu fazu sam radio sa nekih 1500 obrtaja pa podigao na 1800 posto imam Einhell masinu (koja se gusi na nizim propisanim obrtajima tako da moram raditi na vecim obrtajima) pritisak je bio mozda malo jaci ali nista preterano jer kazu da ova pasta zahteva malo pritiska.
Nakon toga ista tehnika sa SF 4000 za koju se preporucuje 1500 obrtaja max.naravno uz blagi pritisak u pocetku. Eto nadam se da sam opisao sto detaljnije ako nesto nije jasno dopunicu.
Ako na suncu bude holograma da li sve preci zutim srednjim sundjeromi FG 400 pa onda najmeksim u kombinaciji sa SF 4000.
Deluje mi da je ovoga puta bio tvrd lak u pitanju jer sam jako tesko dobio sjaj na smirglanim mestima.

uploading pictures

image hosting 30 mb

Neno330:
ovo meni izgledaju ko hologrami....
ali posto nemam bas puno znanja o poliranju, nemogu pomoci...

sigurno ce se netko od iskusnijih kolega javiti  :polirka

Element:
To su hologrami, kako su nastali i gdje gresis  najvjerovatnije sa fg400 i school spider padom napraviš prejake holograme pa sa sf 4000 ih ne uspijes skinuti.

dusambej:
Sta predlazete za ponistenje holograma da li zuti sundjer i FG 400 ili zuti sundjer i SF 4000 nisam pametan sta mi je ciniti jer sam nedavno radi drugaru auto koji je imao premekani Cool mix lak i samo sam radi sa FG 400 i nigde holograma mozda pritisak ili obrtaji.Da li broj prelaza moze biti problem jer sam prolazio panel jedno 3-4 puta?

loodi:
zadnjih par prelaza odradi sa manje pritiska i manje okretaja. mozda presusis pastu (iako sve nove linije menzerne imaju jako dug open time) pa pocne lagano "grebat" lak. probaj dovrsavat s fg400 skoro ko da radis jeweling. kazem skoro. znaci ne na 600-700 okretaja nego ipak malo brze i ne podizat pad vec pustit samo njegovu tezinu da odradi svoje.
hologrami su inace jako laki za skinuti, ali jako lako ih i napravis. ali ti si izgleda ih napravio nekako preduboko za sf.
dakle finisiraj laganije sa fg400 pa onda slobodno na sf4k.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju